מתן שירותי אחסון במחסני ערובה לתושב חוץ
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מתן שירותי אחסון במחסני ערובה לתושב חוץ 

מאת    [ 08/11/2005 ]
מילים במאמר: 283   [ נצפה 3300 פעמים ]

 
 
נתונים:
מחסן ערובה בארץ נותן שרות לתושב חוץ.
מעבר לאחסון המוצרים, מספק המחסן גם שרותי אריזה למוצרים אשר בסופו של דבר מוצאים למכירה גם בישראל וגם בחו"ל.

השאלה:
האם הוא יכול להוציא חשבונית ששיעור המע"מ שלה הוא אפס לפי סעיף 30(5) לחוק מס ערך מוסף?

אריה ליבוביץ, עו"ד, משיב:
סעיף 30(א)(5) לחוק מע"מ (להלן: החוק) דן בעסקאות יצוא ומקנה להם הטבת מס בשיעור אפס. בשאלה הנשאלת במקרה זה יש ראשית לבחון האם מדובר בעסקת יצוא שירותים לתושב חו"ל או שמא למעשה המדובר בעסקה פנים מדינתית (שהרי סוף סוף המדובר בנכס אשר נמצא כבר בחו"ל.
על פי נתוני השאלה ניתן להבין כי המדובר בשרותי אחסון ואריזה אותם מקנה "המחסן" לתושב החוץ לנכסים שכבר הגיעו לישראל. המחסן אינו אזור אקס טריטוריאלי. בשעת מתן הישרות מדובר בנכסים המצויים בישראל ולכן שירות בגינם אינו מזכה בהטבת מס בשיעור אפס שהרי לכאורה נכנס שירות זה לתושב החוץ בגדר הסייג הקבוע בסעיף 12א(א) לתקנות מע"מ הדן בשירות לתושב חוץ הניתן ביחס לנכס בישראל.
עתה לאחר שעמדנו על העקרון והאופן בו סוייגה הטבת המס הקבועה בסעיף 30(א)(5) האם ניתן לחלק בין אותם מוצרים העתידים להימכר בארץ לבין אלו העתידים להימכר בחו"ל? תשובה ברורה לכך נתקשה ליתן בשל מחסור בפרטים בשאלה, יחד עם זאת נציין את המקרה בו הסייג הקבוע בתקנה 12א(א) לתקנות מע"מ ואשר צויין על ידינו לעיל לא יחול. אימתי?
תקנה 12א(ב)(2) קובעת כדלקמן:
"(ב) תקנת משנה (א) לא תחול אם הוכח להנחת דעתו של המנהל אחת מאלה:
(1)...
(2) כי מטרת השירות היא ייצואם של הטובין מישראל, והשירות ניתן בפועל בידי האדם שרכש את הטובין בשביל תושב חוץ - והכל אם הטובין אכן יוצאו.;"
היה והשואל נכנס בגדר סייג זה לסייג הקבוע בתקנה 12א(א) ניתן יהיה להוציא חשבונית על שיעור מס אפס בגין המוצרים המיועדים למכירה בחו"ל.
עורך דין אריה ליבוביץ - אודות כותב המאמר:
עוסק במיסוי בינלאומי, מיסוי נאמנויות, מיסוי מקרקעין, מע"מ, ירושת וצוואות - לרבות הלבנת הון, מיסוי יהלומנים, מיסוי ענף ההי-טק, רילוקיישן( relocation) ועוד.
מחבר הספרים: "אמנות מס - 111 טבלאות השוואה"; אנציקלופדיית אמנות מס כרך ב'; "נאמנויות ומיסוי נאמנויות" ; '"חוק מס הבולים"; סדרת ספרי מס ערך מוסף (כרכים א'-ד'); בעל מדור קבוע: לתכנוני מס בירחון "ידע למידע". ובעיתון "ליצואן" של מכון היצוא הישראלי, מחברם של עשרות פרסומים בירחונים מקצועיים; מרצה ב: לשכות עורכי הדין, רואי החשבון ומכון היצוא הישראלי. מ"מ יו"ר ועדת המיסים וסגן יו"ר ועדת הנאמנויות בלשכת עוה"ד בת"א.
ליצירת קשר - טל: 077-7051717; E- mail: aryetax@gmail.com; סלולרי: 599600 - 0544, מקור המאמר באתר המשרד - http://www.atax.co.ilמאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב