איך בוחרים טכנאי מחשבים שהוא גם אמין, מקצועי וזול?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

איך בוחרים טכנאי מחשבים שהוא גם אמין, מקצועי וזול? 

מאת    [ 06/08/2012 ]
מילים במאמר: 1117   [ נצפה 1993 פעמים ]

 
 

תיקון מחשבים הוא מצרך נפוץ בימים אלו. חלק גדול מהאנשים משתמשים במחשב במקום העבודה או בבית, אך מעטים מהם ברי מזל כדי להבין נכון את עקרון פעולה הטכנית של המערכת הממוחשבת ולהיות מסוגלים לתקן אותה לבד. ברוב המקרים של כשל טכני כזה או אחר במחשב אנו נאלצים להזמין את שירותיו של טכנאי מחשבים.

במאמר זה אפרט כיצד לבחור טכנאי מחשבים שהוא גם אמין, גם מקצועי וגם זול ובהמשך המאמר אפרט את מחירי החלקים העקרים למחשבים ניידים ונייחים ואת המחיר לשירות.

טכנאי מחשבים או נוכל?

בחירת טכנאי מחשבים הוא עניין לא פשוט, במיוחד כשהשוק מוצף בטכנאי מחשבים שאינם מקצועיים ופוגעים בשמם הטוב של הטכנאי מחשבים האמינים והמקצועיים שעושים את עבודתם על הצד הטוב ביותר.

אחוז גדול מהטכנאי מחשבים הוא לא מקצועי, לא זול ולא אמין. בהרבה מהמקרים לקוחות נתקלים בעצם ב"שודד" שלא עושה את העבודה על הצד הטוב או לא עושה את העבודה בכלל ואף יותר מזה גורם נזק למחשבם ועוד לבסוף דורש מהם סכום כסף לא ראלי עבור השירות. מאוד חשוב לדעת את מי מזמינים, מפני שבחירה לא טובה תגרום לכם לעוגמת נפש, בזבוז זמן, כסף ונזק חסר תקדים.

שלבים לבחירת טכנאי מחשבים:

1. לפני שאתה מחליט לבחור טכנאי מחשבים

עליך לדעת להעריך עד כמה שאפשר את הבעיה. אם אינך יודע מה הבעיה, אז לפחות אתה יכול לשים לב לתופעות הבעיה כמו אם המחשב קופא ואינו מגיב, או שהוא עובד מאוד לאט או בעיה אחרת. אתה יכול לכתוב על דף את כל בעיות שאתה נתקל בהם, מפני שכשתחליט להתקשר לטכנאי מחשבים יהיה באפשרותך לתאר את הבעיה והתאם לקבל הערכת מצב מהטכנאי מחשבים עוד לפני שאתה מזמין אותו. יהיה באפשרותך לברר מה עלות השירות והחלקים. אחרי שאתה מתקשר לכמה מטכנאי מחשבים יהיה באפשרותך להעריך טוב יותר מי הוא טכנאי אמין. (ככול שהתשובה של הטכנאי תהיה יותר מעמיקה וברורה לך, אז הטכנאי כנראה אמין יותר. אך לא בהכרח.)

2. שלב בחירת טכנאי מחשבים

א. עליך לקבל כמה שיותר מידע אודות בעיה. מה הסיבה לבעיה, מה הגורם לבעיה ומה השלבים לפתרון הבעיה.

ב. שאל את הטכנאי מחשבים מה עלות התיקון. מה עלות השירות לבדיקה, מה עלות השירות לתיקון, ואם מדובר בחשש לחלקים לא תקינים, מה עלות החלקים, חשוב לדעת מה מחיר החלקים והשירות. האים השירות כולל מע"מ או לא.

ג. שאל את הטכנאים שאתה מתקשר אליהם מה משך הטיפול, האם הוא מתכוון לקחת את המחשב "למעבדה" או לטפל בבעיה בבית הלקוח. (חשוב לבחור בטכנאי שיטפל במחשב אצלך, כך יהיה באפשרותך לראות את עבודת הטכנאי ואולי גם ללמוד משהו. לא תמיד טוב לסמוך על הטכנאי ולאפשר לו לקחת את המחשב מחוץ לבית.)

זכור אתה הלוקח, אתה זה שמשלם בסופו של דבר עבור השירות וחשוב שתקבל את השירות הטוב ביותר ולא פחות מזה גם את היחס הטוב ביותר. לכן אל תחשוש לשאול את כל השאלות הנ"ל, אם טכנאי מחשבים לא עונה לך על השאלות בנימוס, יחס אדיב ומבין אז כנראה שהוא לא מתאים להיות הטכנאי שלך. זכותך לקבל שירות אדיב ואת מלוא המידע עוד לפני הזמנת הטכנאי.

3. הזמת טכנאי מחשבים

קיבלת את כל המידע הדרוש מהטכנאים האדיבים ובכל זאת אינך בטוח בבחירת טכנאי מחשבים אמין ומקצועי. אז מה שעליך לעשות זה לבחור את הטכנאי שסיפק לך את המידע האמין ביותר ואת המחיר הזול ביותר.

 

מחירי חלקים (חלקים עיקריים, מחיר הוא פלוס מינוס)

מחירי חלקים למחשבים נייחים:

דיסק קשיח 500 GB - המחיר ש"ח340  עשוי להרס עקב בלאי, חבלה או פגם ביצור (לרוב יש אחריות לשנה אך לפעמים ל3 שנים) לא תמיד הדיסק קשיח לא תקין לרוב מדובר בבעיות תוכנה. יש לבדוק היטב את הדיסק קשיח לפני שמגיעים למסקנה כי הדיסק קשיח פגום. (המלצה, לאחר החלפת דיסק קשיח להתעקש שהטכנאי ישאיר את הדיסק קשיח אצלכם.)

זיכרון וירטואלי 2GB DDR2 - המחיר ש"ח140  (אחריות לכל החיים (דרך המקום שממנו נרכש המחשב)

זיכרון וירטואלי 4GB 4DDR  - המחיר ש"ח100  (אחריות לכל החיים (דרך המקום שממנו נרכש המחשב)

צורב DVD - המחיר ש"ח80  נהרס לרוב עקב בלאי או התיישנות. לעיתים נתקע בכונן גוף זר המונע מההתקן לפעול כראוי ולכן יש לנקות. (אחריות לשנה)

ספק כח – המחיר ש"ח100 עשוי להרס בעקבות הפסקת חשמל, מתח גבוהה בעקבות מכת ברק או קצר. אם המחשב מאתחל את עצמו יתכן והספק התישן ואינו פועל כראוי . (לא לתקן, לזרוק ולחליף.)

לוח אם – המחיר ש"ח250 עשוי להרס עקב התיישנות, בלאי גבוהה. לא נדלק, נתקע, מאתחל את המחשב ועוד.. לרוב מחליפים את הלוח בלוח חדש התואם את המעבד והזיכרון הווירטואלי.

מקלדת + עכבר – המחיר ש"ח50

מאוורר למארז או ספק כח – המחיר ש"ח20 מרעישים עקב בלאי והתיישנות. ניתן להחליף בחדש גם במארז וגם בספק כח.

מאוורר למעבד – המחיר ש"ח50 מאוורר המעבד עשוי להשפיע לרעה על ביצועי מערכת ההפעלה, כאשר המאוורר אינו מתפקד כראי לדוגמה מסתובב לאט או לא מסתובב בכלל. בשלב זה מערכת ההפעלה עשויה לעבוד לאט, ו/או לכבות את המחשב. (להחליף בחדש, לא לנקות)

מחירי חלקים למחשבים ניידים:

דיסק קשיח 500 GB - המחיר ש"ח380  עשוי להרס עקב בלאי, חבלה או פגם ביצור (לרוב יש אחריות לשנה אך לפעמים ל3 שנים) לא תמיד הדיסק קשיח לא תקין לרוב מדובר בבעיות תוכנה. יש לבדוק היטב את הדיסק קשיח לפני שמגיעים למסקנה כי הדיסק קשיח פגום. (המלצה, לאחר החלפת דיסק קשיח להתעקש שהטכנאי ישאיר את הדיסק קשיח אצלכם.)

זיכרון וירטואלי 2GB DDR2 - המחיר ש"ח140 (אחריות לכל החיים (דרך המקום שממנו נרכש המחשב)

זיכרון וירטואלי 4GB 4DDR  - המחיר ש"ח100 אחריות לכל החיים (דרך המקום שממנו נרכש המחשב)

מטען – המחיר ש"ח100 מטען לא מטעין, מקצר (לא לתקן יש צורך בהחלפה)

מסך – המחיר ש"ח400 המסך מאוד עדין עשוי להיסדק עקב חבלה. טשטוש במסך עקב נוזל שנשפך עליו (לא ניתן לתקן את המסך יש צורך בהחלפה)

מקלדת – המחיר ש"ח200  המקלדת עשויה להפסיק לעבוד בעקבות נוזל שנשפך עליה. (לא ניתן לתקן את המקלדת יש צורך בלהחליפה).

סוללה – המחיר ש"ח200 סוללה לא נטענת, או נגמרת מהר כתוצאה מבלאי, התיישנות.

מחירי שירות טכנאי מחשבים:

180-250 ש"ח  לגיבוי קבצים + התקנת מערכת הפעלה + התקנת תוכנות + התקנת התקני מערכת + התקנת התקנים נלווים + החזרת הגיבוי קבצים.

180 ש"ח להתקנת מערכת הפעלה + התקנת תוכנות + התקנת התקני מערכת + התקנת התקנים נלווים.

עד 100 ש"ח עבור שירות של עד שעת עבודה לכל נושא כמו התקנת תוכנות , התקנת אנטי וירוס , התקנת התקנים, החלפת חלקים וכו..

כאשר מדובר בתיקון מחשבך, אתה רוצה להבטיח לעצמך שאתה בוחר בשירות הטוב ביותר! במידה ומצאת טכנאי מחשבים מתאים שמור את המספר טלפון שלו ודאג לפרסם אותו בין הקרובים.

 

המאמר מנוסח בלשון זכר אך פונה אל שני המינים (זכר ונקבה כאחד)

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב