תוספת תשלום על מטען בנסיעה במונית - רק כאשר נהג המונית נדרש למאמץ וזמן נוספים בגלל המטען
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תוספת תשלום על מטען בנסיעה במונית - רק כאשר נהג המונית נדרש למאמץ וזמן נוספים בגלל המטען 

מאת    [ 31/07/2012 ]
מילים במאמר: 435   [ נצפה 1869 פעמים ]

 
 

תוספת    תשלום    על    מטען    בנסיעה    במוניות -
רק    כאשר    נהג    המונית    נדרש    למאמץ   וזמן    נוספים    בגלל    המטען

לאחר    פניית    עורכי    הדין    ורד    כהן    ורענן    בר-און   - תיגבה   תוספת   תשלום   על   מטען   בנסיעה    במוניות -   רק   כאשר   נהג   המונית   נדרש   למאמץ   וזמן   נוספים   בגלל   המטען.

 

היום התקבלה אצל עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און תשובתו של שר התחבורה לפנייתם, לפיה התקבלה עמדתם, שתשלום לנהג מונית על מטען הוא תגמול לנהג המונית, ולכן יש לשלמו רק במקרים בהם נדרש נהג המונית למאמץ וזמן נוספים בקשר עם המטען.
תקנות התעבורה קובעות, כי "נהג מונית יעזור לנוסע, במידת הצורך, בהיכנסו למונית ובצאתו ממנה, בהטענת מטענו ובפריקתו".
במכתב תשובתו מהיום של משרד התחבורה לעורכי הדין בר-און וכהן הובהר, כפי שטענו עורכי הדין, כי תשלום נוסף זה הינו תגמול על המאמץ והזמן הנוספים הנדרשים מנהג המונית (ככל שאלה נדרשים).
מכאן, כפי שטענו עורכי הדין בר-און וכהן, שכאשר מדובר בתיק יד, והנוסע אינו נדרש לסיועו של נהג המונית בקשר למטען זה, אין לשלם לנהג המונית תוספת תשלום כלשהי בגין מטען זה.
כזכור, פנו עורכי הדין בר-און וכהן לשר התחבורה לצורך הגדרת "מטען יד" לנוסעים במונית. עורכי הדין טענו, כי בהעדר הגדרה חוקית למטען יד הפטור מתוספת תשלום בגין נסיעה במונית, נותר "תחום אפור" ואי בהירות בשאלה אימתי יחוייב התיק בעלות נוספת כשל "מזוודה". נוצר מצב, שנהגי מוניות יכולים לגבות תשלום עבור תיק יד, מזוודה או כבודה אחרת, לפי שיקול דעתם, ולהגדיל משמעותית את מחיר הנסיעה.

עורכי הדין בר-און וכהן הסבירו, כי בהתאם לצו פיקוח על מצרכים ושירותים (מחירי נסיעה במוניות), התשע"ב - 2012, שומה על נוסע במונית לשלם עבור "כל מזוודה או כבודה אחרת" סך של 4.20 ש"ח. ואולם, לא ניתנה בצו האמור הגדרה כלשהי למונח "מזוודה או כבודה אחרת".
כך, לא נקבעו קריטריונים להבחנה בין "מזוודה" או "כבודה אחרת", להבדיל מתיק יד או כבודת יד אחרת (כדוגמת "תיק טרולי").
כך, יכול ויידרשו נוסעים במונית, שהביאו עימם מספר תיקים לנסיעה, לשלם עבור כל   אחד   ואחד   מהתיקים   סך של 4.20 ש"ח, בנוסף לתעריף הנסיעה עצמה.
זאת, משום שאין הגדרה בדין מה נכלל במונח "מטען יד", במונח "מזוודה" ובמונח "כבודה אחרת".
לצורך ההשוואה, לענין טיסות, קובעות חברות התעופה מגבלות גודל ומשקל של כבודת יד המותרת לנשיאה בתא הנוסעים, להבדיל ממזוודה רגילה ומטענים אחרים, הנשלחים אל תא המטען שבמטוס.
בהעדר הגדרה חוקית למטען יד הפטור מתוספת תשלום בגין נסיעה במונית, נותר "תחום אפור" ואי בהירות בשאלה אימתי יחוייב התיק בעלות נוספת כשל "מזוודה".
כאמור, בתשובת שר התחבורה, התקבלה עמדתם של עורכי הדין בר-און וכהן, ונקבע, כי תשלום לנהג מונית על מטען הוא תגמול לנהג המונית על מאמץ בקשר למטען זה. לפיכך, יש לשלם תשלום נוסף עבור מטען רק במקרים בהם נדרש נהג המונית למאמץ וזמן נוספים בקשר עם המטען.
http://www.bar-oncohen.co.il/

http://www.bar-oncohen.co.il/


בר-און, כהן, עורכי-דין Bar-On, Cohen, Advocates 03-6123333

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב