ארגון וסדר חשובים בהצלחה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ארגון וסדר חשובים בהצלחה 

מאת    [ 15/05/2012 ]
מילים במאמר: 550   [ נצפה 1779 פעמים ]

 
 

פרשת במדבר עוסקת בעיקרה בהקמת מחנה ישראל בדרכו מהר סיני- מקבלת התורה אל ארץ ישראל. תנועה קדימה לכיוון היעד היא חשובה מאוד לבניית עם מגובש, מלוכד ומאמין בבורא עולם ובקיום מצוות.

הסדר והארגון של כל השבטים חשוב עבורנו כדי להגיע להצלחה מירבית בכיבוש היעדים ובעיקר בבניית מנהיגות לעם כדי להחדיר משמעת וחוכמה בכולם.

הפרשה עוסקת בשמותם של נשיאי השבטים, סידור שנים עשר השבטים לארבעה מחנות, שלושה שבטים בכל מחנה. תפקידם החשוב של שבט לוי ודרכים בגישהאל המקדש.

אכן לוקח זמן לבנות עם מגובש,עם היוצא מעבדותולוקח על עצמו אחריות, חזון, יעדים ומטרות, קיום מצוות, בניית חיי חברה והחדרת אמונה בכולם. בניית אישיות משפחתית חברתית ולאומית שהרי אין לך בן חורין אלא מי שעוסק בתורה. צריך לחנך האדם לעמל- לעבודה, לפרנס משפחתו וילדיו, אך הכול מתוך החדרת 'רוחניות' למוח,למידה והשכלה רחבה. שהרי קיימת משמעות שונה לאנשים שהם בני חורין לעומת היותם עבדים. קבלת 'אחריות' לעיצוב דמותו של עם לוקח זמן אך החשוב מכל לומדים ומיישמים עקרונות חשובים.

הגיבוש השבטי מאוד חשוב, מתוך סדר משמעת וארגון נכון, אך קיימת חשיבות בסיסית לעזור ולסייע לאחרים שהרי לשבט לוי לא ניתנה נחלה, שבט לוי מופקד על הגברת תורה והאדרתה ובעיקר הנחלת התורה לכל עם ישראל היושב בארץ. הלווים מופקדים ומחויבים לנדוד ממקום למקום ולדאוג שכולם לא ישקיעו רק בעמל כפיים, אלא ישלבו למידה- 'רוחניות' בתוך הגשמיות.

בכל שבט ובכל משפחה צריך להיות 'מנהיג' הנושא באחריות להעמקת ערכים תורה ודרך ארץ.

כל חיינו אנו לומדים מתורתנו, דרכינו הנכונה בחיינו. שהרי הפרשה מלמדת אותנו חשיבות הסדר, הארגון, התנועה קדימה כל הזמן, לבצע כל תחום וכל עשייה בשלבים- בתליך ללא קפיצות דרך. ההליכה צריכה להיות מתוכננת עם יעדים, מטרות וחזון. הכול חייב להיות מלווה בלמידה, ברכישת חוכמה, בפיתוח המוח, בשילוב הדוק מאוד של רגש- אינטליגנציהריגשית, אהבה, כבוד, יחס, התחשבות באחר. להיות בעלי תחושת נתינה וטוב לב. אנו לומדים שתמיד תמיד בכל מקום, בכל קהילה, בכל שבט צריך להיות אדם מוביל, משפיע- מנהיג. וכמובן, מנהיגות ביניים. שידריכו את כולנו לאתר את הכלים והדרכים לפיתוח מוח פורה, להתחדש כל הזמן ולכבוש כל פסגה בשילוב מוטיבציה, אתגרים חשיבה יצירתית ויוזמות.

הפרשה מבהירה לנו את חשיבות התכנון הסדר והארגון המלווה כמובן בפיתוח מוח פורה, יעיל ורענן. וזאת בכל בית, בכל משפחה וכמובן בשילוב כלים ורעיונות יצירתיים לכל מנהל מנהיג ולכל מורה מנהיג.

בפרשה מוזכרים שמותיהם של רבים מהמנהיגים המובילים ומספרם של כל שבט ושבט, המבהיר לנו כי בכל משפחה ובכל קהילה ובכל עיר בארץ יש לבדוק ולהדגיש ואף לכבד כל משפחה וקהילה עם שמותם.

כך בכל משפחה צריך כל הורה וכל מורה להתייחס להכיר היטב כל ילד ותכונותיו ואותן בעיקר לפתח ולטפח.

הפרשה כאמור מבהירה חשיבות שבט לוי כמורה הדרך לעם היהודי בכל אתר ואתר.

כך עלינו לדאוג שבכל משפחה ולכל ילד יימצא המורה המדריך "המלמד" לרכישת "רוחניות"ולימוד במהלך כל חיינו.


- תואר ראשון ושני במדעי הטבע-ביולוגיה

- תואר שלישי בחינוך במנהיגות

משרות במשרד החינוך:
- 3 שנים מפקח על מדעי הטבע
- 12 שנים מפקח כולל
- 10 שנים מפקח מחוזי

בכל תחום פיתח מנהלים כמנהיגים, אשר הגיעו להישגים הטובים בארץ באזורם

ב6 שנים האחרונות מרכז את הקורס המכשיר מנהלים בבר אילן, וכמובן מלמד חינוך ומנהיגות באוניברסיטה ובעוד 3 מכללות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב