ליאיר לפיד ולמצטרפים החדשים - ברוכים הבאים!
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ליאיר לפיד ולמצטרפים החדשים - ברוכים הבאים! 

מאת    [ 21/02/2012 ]
מילים במאמר: 548   [ נצפה 1466 פעמים ]

 
 

ליאיר לפיד ולמצטרפים החדשים - ברוכים הבאים!

אינני מכיר אתכם, אינני מכיר את עמדותיכם לאשורן, חשוב מכך אינני יודע אם ניחנתם ביושר אישי הנדרש כדי לעמוד עליהן, על עמדותיכם, וחשוב מכל האם יש בכם אומץ לב הנחוץ לממשן.

אך דבר אחד אני יודע והוא תמונת מצבו של העם ובעיקר תמונת עתידו. ובתמונה זו ניבטת בבואתה הלא מלבבת של המדינה, על תחלואיה הרבים, בה משתקפת דמותה חסרת החן של החברה הישראלית על שסעיה ושבטיה המפולגים. והימים קשים. ימים של חוסר אונים. ימים דלי תקווה.

חוסר אונים נובע מכשליה האינהרנטיים של המערכת הפוליטית המתיישרת פעם אחר פעם עפ"י גחמותיהם של שולי מרכיביה ואלה אוחזים במושכות שלטונה ומכתיבים את סדר היום הלאומי שלנו.

ממשלות ישראל לדורותיהן נהגו כבנות יענה בסוגיות לאומיות רבות. דחו החלטות, ביטלו חוות דעת, הכניסו למגירות דוחות וועדות רבות וגרוע מכל נמנעו מראייה ארוכת טווח. כך הקריבו את עתיד הדורות הבאים לטובת נוחות הרגע והשעה. וכשהעתיד הגיע (והוא תמיד מגיע..) החריפו הבעיות והן מאיימות על חוסנה ולכידותה של החברה הישראלית ואף על המשך קיומה של המדינה היהודית!

ולמי אנו זקוקים? למנהיגים ישרי דרך, המוכנים להתמודד באומץ לב ובהקרבה אישית מול הנושאים הקשים העומדים על סדר היום הישראלי זה עשרות שנים.

אז בבקשה, בחנו את עצמכם, הציגו את עמדותיכם, התוו את דרך פעולתכם ואז חשבו ובדקו, איש איש, בינו לבין עצמו, אם ניחן הוא ביושרה אישית ובאומץ לב הנחוצים כדי לממשן. כי לכולנו ברור:

 

 • שככל שנדחה את יישובו של הסכסוך בינינו לבין שכנינו, מחיר פתרונו יהיה גבוה יותר.
 • שהיעדר פתרון מדיני והתמשכות המאבק המזוין משמעותם ריתוק מקורות תקציביים אדירים לביטחון והעמקת בידודנו ונידויינו בעולם.
 • שההרכב הדמוגרפי הולך ונהייה מוטה לטובת החרדים והערבים ולרעת הציונים.
 • שהיעדרם של החרדים ממעגל החברה הישראלית ידרדר את הכלכלה הישראלית ויעמיס את נטל הביטחון על האחרים.
 • שהדרתם של ה"מיעוטים" במדינה מההוויה הישראלית, על כל מרכיביה, היא מעשה לא מוסרי, לא יהודי ולא דמוקרטי. החלתם של חוקי ה- "אין נאמנות אין אזרחות" ידרדרו את המדינה ללאומנות מסוכנת ויקצינו את דעותיהם של חמישית מאזרחי המדינה.
 • שהיעדר פתרון לבדואים בנגב 'משמר' עוני ודלות לעשרות אלפי תושבים, אזרחי הארץ ומסכן חבל ארץ זה.
 • שהיעדרם של תשתית תחבורתית נאותה בין הפריפריה למרכז ומקומות תעסוקה ימנעו את חזון פיזור האוכלוסין (שנזנח) ויטילו עומסים בלתי אפשריים במרכז הארץ.
 • שריכוז האוכלוסייה בין 'גדרה לחדרה' וחיסול מעט הריאות הירוקות שעוד נותרו באזור המרכז, מסכן את ביטחון תושבי המרכז, מדרדר את רווחתם של תושבי הפריפריה ופוגע באיכות חיי תושבי הארץ כולם.
 • שהמדיניות הכלכלית של השנים האחרונות מרחיבה את הפערים החברתיים, גורמת לריכוזיות יתר בחלקים חשובים ורגישים במשק הישראלי ומצמצמת תחרותיות.
 • שמדיניות המיסים הישירים והעקיפים מיטיבה עם העשירים ומרעה עם החלשים.
 • שקיומה של 'כלכלה שחורה' בהיקף עצום מעוות את מקורות תקציב המדינה.
 • שחולשתם של שלטון החוק והיעדר אכיפה בחלקים שונים בארץ מסכנים את הדמוקרטיה.

 אז חברים יקרים, אם יש בכם יושר אישי ואומץ לב להתמודד מול הנושאים הקשים העומדים על סדר היום הישראלי מזה שנים רבות, אם יש בכם עוצמה וכוח לומר לעם את האמת, אם יש בכם את הנכונות להקרבה אישית להצעיד אותו בדרך הנכונה, גם אם קשה ומפותלת היא, מלאת מהמורות ורוויה ביזע ודמעות (ובתקווה שלא תהיה רוויה בדם), אם יש בכם כל אלה נבחר בכם!!

אם לאו, חבל, יש לנו כבר עתה 120 כמותכם!

הרצל חסון

  

הרצל חסון

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב