הפלות חוזרות - אובדן הריון
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הפלות חוזרות - אובדן הריון 

מאת    [ 28/11/2011 ]
מילים במאמר: 879   [ נצפה 3174 פעמים ]

 
 

הפלות חוזרות - אובדן הריון

ע"פ הסטטיסטיקה אחת מכל ארבע נשים עוברת הפלה אחת לפחות במשך חייה. הפלה חוזרת מוגדרת כהפלה שלישית רצופה או יותר. ישנם גורמים רבים לאובדן הריון ולא תמיד הרפואה הקונבנציונאלית יודעת מהי הסיבה להפלות חוזרות. במקרה של הפלה חוזרת על האישה להיבדק לבירור הצורך בהתערבות רפואית.     

מהי שכיחות ההפלות בשלבי ההיריון השונים?

בטרימסטר ראשון כ-80% מההפלות מתרחשות עד סופו. שלב זה דורש אנרגיה עצומה מגוף האישה וכל משאביו מתפנים להזנת העובר (השלייה נוצרת בסוף הטרימסטר). לאחר הפלה גוף האישה מותש, כמו-כן הנפש שמתאבלת על אובדן ההריון.                                                                                                                       הפלה בשבועות 13-20 נקראת הפלה מאוחרת ושכיחה פחות.                                   בשבועות מתקדמים יותר, אבדן הריון נקרא לידה מוקדמת.

מהן הסיבות להפלה חוזרת?


  • סיבות שמקורן בעובר: בעיות התפתחות, כרומוזומים ועוד.
  • סיבות שמקורן באם: מחלות מטבוליות וכרוניות, הפרעות הורמונאליות, אורח-חיים ותזונה לקויים, בעיה אימונולוגית (כשנוגדני האם פוגעים בעובר), טראומה לרחם, הקרנות, אלכוהול, עישון. הגוף חלש מדי לשמור על ההיריון וככל שההפלות יתמשכו, תגבר חולשת האישה.
  • פגיעה באספקת הדם לעובר הנובע מקרישות יתר של האם. (ניתן לטיפול ב"קלקסאן"- למניעת קרישות דם)
  • סיבות שמקורן במבנה הרחם: השרשה באיברים עם זרימת דם דלה ברחם, שרירנים והידבקויות תוך רחמיות.    

כיצד ניתן למנוע הפלות חוזרות?

הרפואה הסינית (דיקור, צמחי רפואה, תזונה ואורח חיים) יכולה לעזור במניעת הפלות חוזרות. אובדן הריון הינו טראומתי פיזית ונפשית ולכן חשוב להבריא ולהכין את האישה לקראת ההיריון הבא, ע"י איזון וחיזוק מערכות הגוף. טיפול נכון והולם יוכל למנוע הפלה חוזרת. ע"פ ראיית הרפואה הסינית, האדם הינו מכלול שלם של פיזי ומטא פיזי, מצב רגשי משפיע מאוד על מצב פיזי ולהפך ולכן  יש לבחון את ההשתנות האנרגטית והפיזית של האדם ולהתייחס לכך בטיפול. השילוב האידיאלי בין הרפואה הסינית לרפואה הקונבנציונאלית נותן את התוצאות הטובות ביותר.

מהו הטיפול בהפלות חוזרות ברפואה הסינית?

ההסתכלות של הרפואה הסינית על אבחון פתולוגיה שונה מאוד מההסתכלות של הרפואה הקונבנציונאלית כך גם בתחום ההפלות החוזרות בו אובדן הריון גורם באופן טבעי לטראומה פיזית ונפשית. הרפואה הסינית בשונה מהרפואה הקונבנציונאלית נוטה להסתכל על האדם כמכלול שלם ולבחון תהליכים של השתנות אנרגטית ולא רק במגבלות הפיזיות של(בדיקות דם תקינות , רחם נקי וכו' ) ולכן באופן טבעי מטופלות שעברו הפלות חוזרות מונחות  על ידי הרופאים להיכנס להריון מיד אחרי הפלה מה שמחליש את הגוף יותר ומעלה את הסיכויים לאפשרות של הפלה נוספת .

באופן טבעי השליש הראשון של ההריון דורש הכי הרבה מגוף האישה , בטרימסטר הראשון מופנים כל משאבי הגוף להזין את העובר הנמצא ברחם , עדיין אין שלייה אשר לוקחת פיקוד על הזנת העובר רק בסביבות שבוע עשירי , כתוצאה מכך מופנים כל משאבי הגוף להזין את הרחם בדם ולכן נשים בטרימסטר הראשון להריון חוות תופעות רבות של חולשה ,עייפות , רעב קיצוני ועוד, במצב בו האישה חווה הפלה בטרימסטר הראשון הגוף נשאר מותש ועימו גם הנפש המתאבלת על האובדן.

לידה על פי התפיסה הסינית  מחלישה מאוד את האישה בשל איבוד הדם הרב שנגרם  ועל אחת כמה וכמה במקרה של הפלה ובעיקר הפלה טבעית. הטראומה שבהפלה ואיבוד הדם כל אלו מחלישים את האישה מאוד עד כדי כך שהגוף לא מסוגל להזרים דם באופן תקין אל רירית הרחם מה שמפחית מהיכולת להחזיק את ההריון במיוחד אם מדובר בהפלות חוזרות.

הפיזיולוגיה הנשית מסתמכת בעיקר על דם הרחם , זהו שריר המוזן על ידי דם היכול לגדול למימדים פי 10 מגודלו ובאפשרותו לבנות כלי דם ולכן כאשר נגרמת טראומה גם נפשית וגם פיזית (החלשות עקב איבוד הדם) ,הגוף מאבד את היכולת לשלוח חומרי הזנה והורמונים לרחם אשר חשובים מאוד  להזנה תקינה של רירית הרחם  ,השרשה טובה של העובר וכמובן תמיכה תקינה בהמשך ההריון,החלשות זו של האישה אינה נראית תמיד בבדיקות דם אך ניתן לראות זאת בעיקר בסימפטומים שחווה האישה כגון: שינה לא תקינה,דיכאון ,נשירת שיער יובש בעור ועוד.

מדוע קליניקת מעגלים?

מומחיות ומקצועיות קליניקת מעגלים מטפלת אך ורק בתחום הפוריות ושמה לה למטרה לנסות ולסייע ככל האפשר לאותם נשים וזוגות הסובלים מבעיות פוריות ובכללן מצבים של הפלות חוזרות אם עקב בעיית קרישיות יתר כגון פקטור 5 ואם ללא קשר לבעיית קרישיות. אחת ההנחיות הראשונות במקרים של הפלות חוזרות זה ללא לנסות להיכנס להריון מינימום שלשה חודשים בכדי שבזמן זה דרך טיפולי הדיקור , פורמולות הצמחים ושינויי התזונה האישה תתחזק ואז  85%- 80% מהמקרים לא תהיה בעיה להחזיק את ההיריון.

קליניקת מעגלים מטפלת ב:


  • הפלות חוזרות עקב קרישיות יתר(פקטור 5 , אפלה, חוסר בחלבון S , חוסר באנטי תרומבין 3 ותסמונת האנטי פוספוליפיד).
  • אובדן הריון עקב הפרעות הורמונאליות (אי ספיקת הגופיף הצהוב).
  • אובדן הריון עקב בעיה מכנית , רירית הרחם דקה מדי.
  • הפלה על רקע לא מוסבר.

השלב הראשון בטיפול בהפלות חוזרות:

12 טיפולים שבועיים הכוללים טיפולי דיקור משולבים יחד עם שינויי תזונה ופורמולות צמחים.
יש להתחיל את הטיפול 3 חודשים לפני הכניסה להריון הנוסף וזאת על מנת לתמוך ולחזק את הרחם ולהכין את הגוף לקראת ההיריון.
במהלך הטיפולים תישלח המטופלת לבצע בדיקות שונות כגון מעקב זקיקים ובדיקת עובי רירית הרחם, בדיקה לרמת פרוגסטרון ביום 21-23 למחזור וזאת על מנת לעקוב אחר התקדמות הטיפול.


  • בהפלות בטרימסטר הראשון יש צורך בהמשך טיפול עד לשבוע ה-14 של ההיריון.
  • בהפלות מאוחרות יותר הטיפול התומך יינתן עד למועד של חודש לאחר זמן ההפלה המשוערת (הפלות חוזרות נוטות לחזור על עצמן באותו מועד).

בהפלות חוזרות עקב קרישיות יתר כגון :
פקטור 5 , אפלה , חוסר בחלבון S , חוסר באנטי תרומבין 3 ותסמונת האנטי פוספוליפיד הטיפול אינו סותר או מונע את מתן הקלקסן , המיקרופירין או את מתן הפרגניל/פרוגסטרון ולהפך הטיפול תומך בזרימת הדם לרחם ומסייע באיזון המנגנון ההורמונאלי הטבעי המאפשר הפרשה תקינה של פרוגסטרון.

 

 

 

 

 

 

 

 


קליניקה לפריון(פוריות)ברפואה סינית קליניקת מעגלים מטפלת אך ורק בתחום הפוריות ושמה לה למטרה לנסות ולסייע ככל האפשר לאותם נשים וזוגות הסובלים מבעיות פוריות ונמצאים במהלך הטיפולים או לפני ולפיכך מנסה להגדיל את סיכויי ההצלחה בשימוש במספר דרכים שהוכחו מחקרית כמשפרים את הצלחת טיפולי הפוריות. הקליניקה מתמחה בתחום הפריון ודרכי הטיפול ברפואה הסינית בבעיות הפוריות השונות כגון: חוסר פריון בלתי מוסבר, הפלות חוזרות, שילוב רפואה סינית בטיפולי הזרעה, שילוב רפואה סינית בטיפולי הפריה חוץ גופית, שחלות פוליציסטיות , אנדומטריוזיס,FSH גבוה ,בעיות זרע כגון מורפולוגיה ,תנועתיות זרע לא טובה , וריקוצלה ,ריכוז תאי זרע נמוך ועוד. מזה 6 שנים אנו מטפלים בהצלחה רבה במקרים רבים של בעיות פוריות כאלו ואחרות הן כטיפול בפני עצמו והן בשילוב הטיפול הרפואי הקונבנציונאלי של IVF/IUI. בנוסף לעבודתנו במרפאתינו הפרטית במרכז גירון, רעננה, אנו עובדים בשילוב עם היחידה להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי הלל יפה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב