היבטי מס ערך מוסף בעסקת מכר ללא שילוח מישראל
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

היבטי מס ערך מוסף בעסקת מכר ללא שילוח מישראל 

מאת    [ 30/10/2007 ]
מילים במאמר: 225   [ נצפה 3110 פעמים ]

 
 
אילן בן שושן רו"ח שואל:
יצואן ישראלי מבקש להוזיל את עלות השילוח של מוצריו המיובאים (כיום חלק מהתוצרת מיוצר בישראל וחלק מיובא לישראל ומיוצא ממנה) ולבצע שילוח ישיר מהספק בחו"ל ללקוח הסופי (גם הוא בחול). האם יש כאן עסקה על פי חוק המע"מ? האם ניתן להפיק חשבוניות מישראל? כיצד יש לסווג עסקאות אילו בדו"ח? האם ניתן להמשיך ולנכות תשומות באופן מלא (בגין הוצאות מכירה הנהלה וכלליות) או שיש להתחיל לערוך תחשיבים יחסיים? אנא, הימנעו מראש מהפתרון השפוט של הקמת חברה בת בחו"ל. משיקולים מסחריים וציוניים הלקוח מעוניין להותיר את הפעילות בישראל.
עו"ד אריה ליבוביץ משיב:
1. לשאלה הראשונה - בהתאם לסעיף 2 לחוק מע"מ עסקה חייבת במע"מ רק אם נעשתה בישראל. סעיף 14 לחוק קובע כי עסקה בטובים מוחשיים ייקבע מקום ביצוע בהתאם למקום הימצאותם של הטובין. במקרה דנן אם אין כאן תשלום על שירות אלא רק מכר של הטובין הרי שהעסקה כלל אינה בישראל, אין היא חייבת במע"מ (זו לא עסקה פטורה) ואין צורך לדווח עליה לעניין מע"מ; יחד עם זאת בהחלט ייתכן שבדיקת פרטי המקרה לגופם יראו שקיימת כאן עסקת שירות !!
2. מאחר שאין עסקה לא ניתן להפיק חשבונית (אך ניתן וצריך להפיק קבלה);
3. בהתאם לעיקרון ההקבלה הקבוע בסעיף 41 לחוק לא ניתן להתיר ניכוי מס תשומות מקום בו העסקה אינה חייבת במס ערך מוסף;
בהתאם לבקשתך ולאור שיקוליו הציוניים של הלקוח נמנענו ממתן מענה בדרך של הקמת חברה זרה.
עוסק במיסוי בינלאומי, מיסוי נאמנויות, מיסוי מקרקעין, מע"מ, ירושת וצוואות - לרבות הלבנת הון, מיסוי יהלומנים, מיסוי ענף ההי-טק, רילוקיישן( relocation) ועוד.
מחבר הספרים: "אמנות מס - 111 טבלאות השוואה"; אנציקלופדיית אמנות מס כרך ב'; "מיסוי נאמנויות" ; '"חוק מס הבולים"; סדרת ספרי מס ערך מוסף (כרכים א'-ד'); בעל מדור קבוע: לתכנוני מס בירחון "ידע למידע". ובעיתון "ליצואן" של מכון היצוא הישראלי, מחברם של עשרות פרסומים בירחונים מקצועיים; מרצה ב: לשכות עורכי הדין, רואי החשבון ומכון היצוא הישראלי. חבר בועדות: המיסים, המכס והמע"מ בלשכת עורכי הדין. ליצירת קשר - טל: 077-7051717; E- mail: aryetax@gmail.com; סלולרי: 599600 - 0544
מקור המאמר באתר המשרד - http://www.atax.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב