חשיבות שיתוף הפעולה בין בעל העסק והלקוח
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

חשיבות שיתוף הפעולה בין בעל העסק והלקוח 

מאת    [ 14/09/2011 ]
מילים במאמר: 604   [ נצפה 3853 פעמים ]

 
 

כמה פעמים נתקלתם בחוסר שיתוף פעולה מבעלי עסקים אשר העניקו לכם שירות?  כמה פעמים נתקלתם בחוסר שיתוף פעולה מצד הלקוחות שלכם? וכמה מתסכל זה היה?!

האם חשבתם פעם על כל ההשלכות של חוסר שיתוף פעולה בין שני הצדדים?

לא משנה אם מדובר במוכר וצרכן או מעניק שירות ולקוח – חוסר שיתוף הפעולה בין הצדדים- בין אם הוא נובע עקב חוסר שיתוף פעולה מצד אחד או מאת שני הצדדים- הינו בעל השלכות והתוצאה היא דומה>>>  פגיעה באיכות המוצר/השירות  וחוסר שביעות רצון- אשר בהחלט יכולים לפגוע במוניטין של האדם- וגם כאן לא משנה אם הוא בעל העסק או הלקוח.

אז מה הוא בכלל שיתוף פעולה?

שיתוף פעולה נוצר בין אנשים או קבוצות למען הפקת תועלת לכל הצדדים המעורבים – כל אחד מפעילותו האישית של הצד השני. שיתוף הפעולה כמובן תלוי בתחומי עיסוק/עניין משותפים ויחסי הגומלין בין הצדדים. שיתוף הפעולה מצריך ומחייב תרומה ופעולה מכל הצדדים למען הפקת תועלת מרבית ואיכותית.

מה קורה כאשר אין שיתוף פעולה מאת אחד/שני הצדדים?

כאשר חוסר שיתוף הפעולה למעשה מופר (שכן יש בכל שיתוף פעולה התחייבות בין שני הצדדים) ואינו מיושם על ידי אחד הצדדים – יש לכך השלכות!

  • הצד אשר כן מחויב ומשתף פעולה ותורם את חלקו – נפגע (מבחינה אישית ועסקית)
  • הצד אשר מחויב ואינו משתף פעולה ואינו תורם את חלקו- פוגע במוניטין של עצמו
  • התועלות, אשר היו יכולות לנבוע כתוצאה משיתוף הפעולה, נפגעות ואף מתבטלות לחלוטין

למעשה בעת חוסר שיתוף פעולה מאת אחד הצדדים- מתבטל שיתוף הפעולה!

שיתוף פעולה בין בוני אתרי ומנהלי תוכן- והלקוחות

האם באמת יש צורך בשיתוף פעולה בין בונה האתר ללקוח? התשובה הינה חד משמעית- כן! שיתוף פעולה זה אף חיוני ביותר להצלחת הקמת האתר באופן מקצועי ואיכותי אשר יתרום הן לבעל העסק (בונה האתר) ללקוח (בעל האתר).

עם זאת, לעיתים ההבנה לתרומה של כל צד אינה ברורה ו/או אינה באה לידי ביטוי על צורתה הטובה ביותר. עקב כך, נפגעים שני הצדדים- גם בונה האתרים (מעניק השירות) וגם בעל העסק אשר מבקש לבנות אתר (הלקוח).

כאשר בונה האתרים אינו משתף פעולה- כלומר אינו מעניק את מלוא תשומת הלב והתחייבותו המקצועית לפרויקט בניית האתר על כל היבטיו (מענה לצרכים ובקשות הלקוח, תרומותיו המקצועיות באופן הטוב ביותר ועמידה בלוח הזמנים)- הוא פוגע במוניטין העסקי שלו כמו גם במוניטין האישי שלו! לא רק בעיני הלקוח הנוכחי אלא גם בעיני לקוחות קיימים ולקוחות פוטנציאלים נוספים!

לכן- בעת התחייבותכם מול בעל עסק הפונה אליכם בבקשה להקמת אתר – עליכם לעמוד בכל התחייבותכם המקצועית כלפי הלקוח! אחרת- אתם פוגעים במוניטין העסקי והאישי שלכם.

כאשר הלקוח אינו משתף פעולה- כלומר אינו מספק את המידע ותכנים מסוימים הדרושים לבונה האתר למען הקמת אתר אינטרנט איכותי ומקצועי – הלקוח פוגע גם בתפוקת העבודה של אתר העסק שלו, גם במוניטין העסקי והאישי שלו וגם בתפוקת העבודה (ואף במוניטין) של בונה האתר אשר מצדו התחייב והיה מוכן לקיום כל סעיף בהתחייבותו לבניית האתר.

לכן- לאחר שהחלטתם להקים אתר לשיווק וקידום העסק שלכם באינטרנט (המהווה כיום מקור המידע העיקרי לכל דבר) , בחרתם את בונה האתר שלכם ויצרתם שיתוף פעולה עסקי- עליכם לעמוד בהתחייבותכם, לשתף פעולה ולתרום מידע ותכנים מצדכם למען בניית אתר איכותי ומקצועי שכן אין אדם המכיר את העסק שלכם טוב מכם ובנוסף לכך, קיים מידע אשר רק באפשרותכם לספק למען הקמת האתר.

לסיכום>> בעת יצירת שיתוף פעולה אישי או עסקי- אל נא תלכו שולל אחר המחשבה כי כעת, לאחר שיצרתם שיתוף פעולה, הצד השני ימלא את כל המטלות למען הפקת התועלת אשר לשמה נוצר שיתוף הפעולה מלכתחילה! התועלת תבוא לידי ביטוי אך ורק אם שני הצדדים ימלאו את התחייבותם לאחר ולפרויקט אשר לשמו יצרו שיתוף פעולה.

 

 בהצלחה

אור- נט : שיווק אפקטיבי וחסכוני לעסקים קטנים ברשת

https://www.facebook.com/or.net.BusinessMarketing

 

אור- נט : שיווק אפקטיבי וחסכוני לעסקים קטנים ברשת


https://www.facebook.com/or.net.BusinessMarketing

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב