בית המשפט ביטל הליכי פשיטת רגל של חייב אשר פעל בחוסר תום לב
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

בית המשפט ביטל הליכי פשיטת רגל של חייב אשר פעל בחוסר תום לב 

מאת    [ 12/09/2011 ]
מילים במאמר: 427   [ נצפה 1732 פעמים ]

 
 

ביטול   הליכי   פש"ר   של   חייב  שפעל  בחוסר   תום   לב

 

בית המשפט המחוזי בתל – אביב, בפסק דינו  מלפני   ימים   אחדים , קיבל במלואה את עמדתם של עורכי הדין ורד  כהן  ורענן  בר – און , וביטל את הליכי פשיטת הרגל בהם נקט חייב, תוך מתיחת ביקורת קשה על התנהלותו של החייב.

עורכי הדין בר – און וכהן מייצגים את גרושתו של החייב, אשר מנהלת תיק הוצאה לפועל נגד בעלה לשעבר, בניסיון לגבות כספים שהוא חייב לה.

בעיצומם של הליכי ההוצאה לפועל, החל החייב לנקוט בהליכים בניסיון להכריז על עצמו כפושט רגל, ובכך לחמוק מתשלום חובו למרשתם של עורכי הדין בר – און וכהן.

עורכי הדין פנו לבית המשפט המחוזי בתל – אביב, וביקשו לבטל את הליכי פשיטת הרגל בהם נוקט החייב.

עורכי הדין טענו, כי החייב מתחמק מתשלום חובותיו ומבריח את נכסיו.

כך למשל, רשם את העסק שבבעלותו על שם רעייתו השנייה, הורה לביטוח הלאומי להעביר כספים המגיעים לו – לחשבונה של רעייתו השנייה, ובמקביל, מנהל אורח חיים, תוך צריכה שוטפת של שירותים ונכסים, אשר אינו עולה בקנה אחד עם מצבו הכלכלי הנטען על ידו.

עוד טענו עורכי הדין בר – און וכהן, כי פרידתו של החייב מרעייתו השנייה הינה מלאכותית, בניסיון ליצור חוב מזונות מדומה כלפיה, על מנת שלא לפרוע את חובותיו הקודמים.

עוד טענו עורכי הדין, כי התעודה הרפואית שסיפק החייב, לפיה החייב אינו מסוגל לעבוד כלל, אינה מבוססת, אלא מעלה על הכתוב את טענת החייב גרידא.

עורכי הדין  ורד  כהן  ורענן  בר – און  הוכיחו בפני בית המשפט המחוזי את חוסר תום ליבו של החייב, תמכו את טענותיהם במסמכים והצביעו על הפגמים בהתנהלותו. במיוחד, הוכיחו עורכי הדין כיצד משנה החייב את מצגיו בהתאם לצרכיו ולמטרותיו באותה עת.

בית המשפט המחוזי קיבל במלואן את טענות עורכי הדין, וקבע, בין השאר :

"  אינני יכולה לקבל את טענותיו של חייב שמשנה טעמיו ומצגיו לפי צרכיו, ובוודאי שאיני יכולה לסמוך עליהם. שהרי לא ברור מתי מצגיו אמיתיים ומתי נועדו לשרת את מטרותיו. אך גם אינני נדרשת 'לבחור' מה ממצגיו אמת ומה אינו. שכן, מי שמשנה את טעמיו לפי צרכיו – אינו תם לב, וכבר משכך אין לו מקום לשהות תחת הגנה שמספק המחוקק בדיני פשיטת רגל לחייב תם לב" .

"  לא רק שלא עלה בידי החייב להוכיח תום לב בהליך, אלא שהתנהלותו ה'מעלה שאלות ותהיות רבות' (דברי המנהל המיוחד) ללא מתן הסבר סביר (ולא סתמי כפי שעשה) ביססו עוד יותר את התרשמותי הראשונה, וכאמור ראיתי לבטל את ההליכים " .

צו כינוס הנכסים, שניתן בשעתו לבקשת החייב על נכסיו, בוטל, ועורכי הדין  בר – און וכהן יכולים עתה להמשיך לנקוט בהליכי הוצאה לפועל נגד החייב, לגביית חובותיו לגרושתו.  http://www.Bar-OnCohen.co.il


 בר-און, כהן, עורכי-דין Bar-On, Cohen, Advocates 03-6123333


 
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב