אובדן כושר עבודה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

אובדן כושר עבודה 

מאת    [ 06/09/2011 ]
מילים במאמר: 479   [ נצפה 2794 פעמים ]

 
 

אמיר לוי ושות' משרד עורכי דין www.allaw.co.il

נפגע או חלה אדם ואיבד את כושרו לעבוד, מן הסתם מצב זה יביא לירידה דראסטית בהכנסותיו, עד כדי היעדר הכנסות לחלוטין. במקרה כזה יש לבחון את כל המקורות אשר מהם יוכל הנפגע לקבל סעד כספי, מכח הדין ו/או מכח פנסיה ו/או פוליסה בחברת ביטוח.

מרבית הנפגעים כלל לא מודעים למלוא זכויותיהם ומלוא המקורות מהם הינם יכולים לדרוש פיצוי כספי עקב אבדן כושר העבודה בעקבות מחלתם ו/או פציעתם ולכן חשוב כי יפנו לעו"ד המתמחה בתחום על מנת שיוכל לייעץ ולהנחות מהם הגורמים אליהם יכול לפנות הנפגע לקבלת פיצוי כספי בעקבות אבדן כושר עבודתו וכי מהם התנאים לקבלת פיצוי מכל אחד מהגורמים. בנוסף יכול עו"ד המתמחה בתחום במקרה הצורך אף לייצג הנפגע בכל התהליך ובכך למקסם את ההכנסות ולחסוך מהנפגע להתעסק עם הניירת הרבה והבירוקרטיה לצורך קבלת הכספים.

המקורות אשר ניתן לפנות לצורך קבלת פיצוי עקב אבדן כושר עבודה יהיו בדרך כלל אלו: ביטוח לאומי- נכות כללית או נכות נפגעי עבודה, פנסית נכות, ביטוח - ביטוח מנהלים או ביטוח פרטי.

הפנייה לחברת ביטוח תהא כאשר קיים למבוטח כיסוי ביטוחי למקרה של אבדן כושר עבודה.ואז במקרה שמבוטח מאבד מכושר עבודתו (באופן זמני או קבוע) ממחלה או תאונה הוא יהיה זכאי לפיצוי חודשי מחברת הביטוח (בתום תקופת ההמתנה) בהתאם לפוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה. התשלום ייתבצע עד להחלמתו של המבוטח או עד למותו או עד לתום תקופת הביטוח או עד לתום שנת הביטוח בה המבוטח מגיע לגיל פרישה. מרבית פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה מתייחסות לאובדן של 75% מכושר העבודה אך קיימת אפשרות לרכוש פוליסה המפצה את המבוטח במקרה של אובדן כושר עבודה חלקי (פחות מ- 75%). בעת עריכת פוליסת הביטוח חשוב ביותר לוודא את הגדרת מקצועו של המבוטח באופן מדויק כך ובמידה והמבוטח ייפצע ולא יוכל לחזור לעיסוקו ולמקצועו הקודם חברת הביטוח לא תוכל לטעון כי עליו לשוב ולעבוד במקצוע דומה ובכך תתנער מתשלום הפיצוי.

בפוליסת אובדן כושר עבודה יש אפשרות לרכוש נספח; "פרנצ'יזה", כלומר במידה והמבוטח סיים את תקופת ההמתנה והגיע לתקופה בה הוא אמור לקבל את הפיצוי בגין אובדן כושר העבודה הוא יקבל פיצוי רטרואקטיבי על חלק מחודשי ההמתנה.

דבר נוסף שחשוב לבדוק בפוליסת אובדן כושר עבודה הוא שקיים שחרור מפרמיה בתקופה של אובדן כושר עבודה. במקרה זה חברת הביטוח היא זאת שמשלמת במקום המבוטח את הפרמיה לפוליסה. 

ואולם אל לנו לשכוח כי חברות ביטוח הינן מוסדות לכוונת רווח, וככאלה תשלום תביעות בהכרח גורם לירידה ברווחיותן. לכן לעיתים, כאשר דוחה חברת הביטוח את התביעה לקבלת פיצוי בגין אבדן כושר עבודה או מסכימה לתשלום חלקי בלבד היא עושה זאת ללא הצדקה ומטרצת זאת בטענות שונות.

חשוב שלא להתייאש !!! חשוב שלא לקבל את דחיית חברת הביטוח כ"חקוקה בסלע", אלא לפנות לעו"ד המתמחה בתחום ולבחון את הסיכויים להתמודד עם דחיית חברת הביטוח.

המידע הנ"ל הינו כללי בלבד ואינו מהווה יעוץ משפטי או תחליף לו או המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. בהגשת תביעה ו/או לצורך ייצוג בוועדה רצוי לפנות אל עו"ד מנוסה. 

  www.allaw.co.il

 

אמיר לוי, עו"ד 


www.allaw.co.il


אמיר לוי ושות' משרד עורכי דין

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב