עלה התאנה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

עלה התאנה 

מאת    [ 13/10/2005 ]
מילים במאמר: 336   [ נצפה 2766 פעמים ]

 
 
עלה התאנה 2005. 10. 12

להוריד או לא להוריד את עלי התאנה. האם יקוב הדין את ההר ותתגלה ערוותו, או לרדת מהנושא?
אני מניח כי כל קצין בצה"ל המקודם בדרגתו, בין אם זה בשלב עלי הזית או בשלב עלי התאנה, זוכה לכך בזכות שרותו הנכון במסגרת הצבאית בה הוא פועל. אינני חושב כי קצין כל שהוא זוכה לקידום בזכות ביצועי המיטה שלו ואני מאמין כי כובד הדרגות על הכתפיים אינו גורם להתפתחות ולהתפרצות הדחף המיני שלו.
נכון הדבר גם לגבי מנהלים או בעלי תפקידים בכירים בכל אירגון שהוא. יסלחו לי כל מגיני מעמד הנשים: גברים, נשים ובעיקר פמניסטיות, אך ידוע לי על יותר ממקרה אחד בו דווקא נשים הן שקודמו בזכות ביצועי המיטה שלהן בתחום האישי ובתחום הציבורי קיים גם לחץ הולך וגובר על החברה לקדם נשים רק בזכות מינן, כלומר קידום נשים לא בזכות כישוריהן או כישרונותיהן אלא רק בגלל היותן נשים וזאת במסגרת "אפליה מתקנת" (affirmative action), דבר שלדעתי גורם ויגרום נזק למעמדן של הנשים בחברה ולחברה ככלל.
עבירות מין הן המתועבות ביותר שקיימות בחברה בה אנו חיים. נכון הדבר לעבירות שנעשו בנשים, לעבירות שנעשו בילדים וגם לעבירות שנעשו בגברים. כמו בכל תחום, גם בתחום עבירות המין, ישנן דרגות שונות של חומרה ובהתאם לכך החוק הצמיד להן דרגות שיפוט שונות ודרגות ענישה שונות.
אישית אני הייתי מחמיר יותר בעונשים. אני חושב כי ישראל צריכה לאמץ פסיקות הקיימות העולם הנאור בהן מי שנמצא אשם באונס וביחוד באונס חוזר או סידרתי: מסורס (כימית או כרורגית). בארה"ב, נאשם בעבירות מין בילדים (pedophile) ממשיך להיות מנודה על ידי החברה גם לאחר שריצה את העונש שנגזר עליו על ידי בית המשפט. עבירות שנעשו כנגד נשים לסביות או גברים הומוסקסואלים נחשבות לא רק כעבירות מין אלא כ"פשעי שינאה" (hate crimes). .
יצחק מרדכי הואשם בהטרדה מינית ובשלב נוסף בביצוע מעשים מגונים. עבירות אלה הן בתחום עבירות המין. עניינו עבר את כל רמות השיפוט הרלוונטיות. הוא נמצא אשם ונענש בהתאם לקבוע בחוק.
יצחק מרדכי לא עבר כל עבירה כנגד הצבא או כנגד ביטחון המדינה. לכן דרגותיו הצבאיות אינן צריכות לעמוד לשפיטה או לכל דיון במסגרת וועדות למיניהן.
הניחו לעלי התאנה!
יליד ירושלים, בוגר האוניברסיטה העברית, כותב מאמרים באתרי אינטרנט, כולל geocities.com/aaron_chaver, "רשימות" ו"אימאגו". עד כה פירסם חמישה רומנים מחיי הארץ.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב