מיפוי אווירי והיתרי בניה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מיפוי אווירי והיתרי בניה 

מאת    [ 06/06/2011 ]
מילים במאמר: 418   [ נצפה 1862 פעמים ]

 
 

מיפוי אווירי והיתרי בניה

לפני שניגשים לפרויקט מורכב כגון בניית בניין, רצוי להצטייד בכל הנתונים המדויקים והרלוונטיים ביותר. בין היתר, מצטיידים היזמים, העירייה והמהנדסים בצילומי אויר משוכללים, זאת על מנת לאבחן את השטח. צילומי אויר כמו אורתופוטו, מספקים מידע ספרתי ומדויק לגבי השטח, יחד אם האפשרות לראות את האזור באופן בלתי תלוי.

ניקח לדוגמא בניית בניין באזור עירוני צפוף, דבר שכיח במחוזותינו ובעיקר במרכז הארץ. צילום אווירי ממופה מאפשר לראות את השטח מלמעלה לבחון כשלים ומכשולים בדרכי הגישה, בפגיעה בבניינים שכנים ובאופן שבו הבניין יעמוד במרחב. אין ספק שזהו מידע חשוב וקריטי שיכריע במידה רבה האם הפרויקט ייצא לפועל, או לא.

מהו היתר בניה?

היתר בניה הוא האישור החוקי והרשמי הניתן על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובניה. היתר הבניה ניתן, על פי רוב, למשך שנה מיום הוצאתו וממנו ניתן ללמוד על היקף הבניה, תרשים החלקה, תרשים סביבה, טבלת שטחים, שם האדריכל, שם המהנדס וכו'. החלק הכי חשוב בהיתר הוא כמובן החתימה של הועדה לתכנון ובנייה.

היתר בניה דרוש במקרים הבאים:

? הקמה או הריסה של בניין חדש

? תוספת או שינוי לבניין קיים.

? שיניים פנימיים הפוגעים בקונסטרוקציה של המבנה.

? התוויה, סלילה או סגירה של דרך גישה.

? מבנים זמניים כגון מכולות וקרוונים

? כל מבנה המוגדר בחוק בהרחבה כגון עמודי חשמל ושובך יונים.

ההליכים לבקשת היתר בניה

ראשית, יש להוכיח מעל לכל ספק בעלות על הקרקע. במקרה של בית משותף או בעלות משותפת על קרקע יש להחתים את כל בעלי הזכויות על הקרקע. חוק המקרקעין קובע כי יוחתמו 75% או בעלי שני שליש מהקרקע. תוספת בניה של ממ"ד דורשת השתתפות של 60% בלבד מבעלי הזכויות על הקרקע. יחד עם זאת, חוק התכנון והבניה מאפשר להגיש תוכניות מפורטות גם במקרה שהשותפים לקרקע לא חתמו. במקרה זה יישלחו מכתבים רשומים לבעלי הזכויות, תוך מתן אפשרות להתנגד, זאת על מנת למנוע ניגוד אינטרסים שלא על בסיס מקצועי.

במקרה של הקמת מבנה, יש צורך בהגשת מפה טופוגרפית של האזור, מפה אשר נמדדה על ידי מודד מוסמך כחצי שנה לפני מועד הגשת קבלת ההיתר .

גורמים מקצועיים

על מנת להגיש בקשה להיתר יש להתייעץ ולהיעזר בגורמים מקצועיים כגון אדריכלים, מהנדסים ואנשי עירייה. גם בתחום המפה הטופוגרפית המוגשת לוועדה יש להיעזר בחברה המתמחה בעריכת מפות טופוגרפיות או מיפוי אווירי.

חברות מיפוי אווירי נותנות את השירות הזה ומודדות שטחים עם מודדים מקצועיים ומוסמכים. המדידות נעשות בצורה מדויקת ואחראית. לאחר מכן מוגשת המפה למבקשי ההיתר ומצורפת לבקשה.

יתרון נוסף וגדול של צילומי אויר על פני מדידה על הקרקע הוא העובדה כי הם נעשים במרחק "בטוח" מהאוכלוסייה המקומית ומונעים חיכוכים עם התושבים הנמצאים בשטח. צילומי אויר הם הדרך הקלה וביעילה ביותר לאיתור היתרי בניה. עובדה.

חברת אופק צילומי אויר בעלת 20 שנות נסיון בתחום המיפוי האוירי, המיפוי הלוויני והיישומים הגיאורגפיים. מספקת שירותי צילומי אויר, מערכות מידע גיאוגרפי וצילומי לווין למגוון משימות וצרכים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב