ביטוח אובדן כושר עבודה - שלבים בתביעה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ביטוח אובדן כושר עבודה - שלבים בתביעה 

מאת    [ 23/05/2011 ]
מילים במאמר: 446   [ נצפה 2729 פעמים ]

 
 

ביטוח אובדן כושר עבודה – שלבים בתביעה

בשנים האחרונות חברות הביטוח הוסיפו אפשרות נוספת לכיסויי ביטוחי לעת הצורך, הנועד להגן עלינו מפני מצבים בהם אנו נאלצים להפסיק את עבודתנו, או איננו מסוגלים לעבוד באופן מלא עקב מחלה כרונית או תאונה כלשהי, בטרם הגיענו לגיל פרישה.

ביטוח אובדן כושר עבודה – פניה לביטוח הלאומי

לצערנו הרב ישנם מקרים רבים בהם אדם קם בבוקר ליום עבודה נוסף בשגרת חייו, אך הוא נפגע מתאונת דרכים בדרך אל העבודה, או שהוא נפגע במהלך יום העבודה עצמו. ישנם גם מקרים שאנשים הרגילים לעבוד במקום עבודה מסויים נקלעים למצב שעקב מחלה כרונית, יכולתם לעבוד נפגמת.

במקרים אלה על הנפגע למלא טפסי תביעה לקצבה מהמוסד לביטוח לאומי. טפסים אלה נועדו לבקש מהביטוח הלאומי להכיר במקרה, כ"תאונת עבודה".  אם הביטוח הלאומי אכן מכיר במקרה כתאונת עבודה, הוא יפצה את הנפגע ב – 75% מממוצע השכר לפני הפגיעה. תשלום זה ינתן עד למקסימום 90 ימים במקרים בהם האדם אכן נמצא כזכאי לקבלת פיצוי זה.

כמובן שעל האדם לצרף את כל המסמכים הרפואיים הנוגעים למקרה הבקשה.

במקרים בהם האדם אינו מסוגל לשוב לעבודתו, ימלא טפסי תביעה לגמלת נכות. שוב, כמובן, עם כל המסמכים הרפואיים החדשים הרלוונטיים למקרה. המוסד לביטוח לאומי יזמן את התובע לועדה רפואית, בה יקבעו אחוזי הנכות של הנפגע, ובהתאם לכך גם גובה גמלת הנכות.

אובדן כושר עבודה – פניה לחברת הביטוח

לאחר הפניה לביטוח הלאומי על הנפגע לפנות גם אל חברת הביטוח בה יש לו פוליסה לביטוח במקרים של אובדן כושר עבודה.

חברת הביטוח אף היא תבדוק את המקרה לעומקו ותסתמך אף על החלטת הביטוח הלאומי בכל הנוגע לגובה אחוזי הנכות שנקבעו לאדם.

חברת הביטוח תבדוק לעומק את פרטי פוליסת אובדן כושר עבודה, של המבוטח, כמו כן היא תבדוק את טפסי הצהרת הבריאות של המבוטח מיום הצטרפותו למסגרת הביטוח ובאם ימצא האדם זכאי לכך, יקבל פיצוי מחברת הביטוח בגין אובדן כושר עבודה.

אובדן כושר עבודה – התהליך המשפטי

פעמים רבות אנשים המאבדים את כושר עבודתם יעזרו בעורכי דין המתמקצעים בתחום זה, כדי לקבל פיצוי הולם לתביעתם. ישנם מקרים מאוד רבים של תביעות בגין אובדן כושר עבודה ולכן אין זה עניין פרוצידורלי בלבד של קבלת פיצוי הולם מהביטוח הלאומי ומחברות הביטוח. עורכי הדין המומחים בתחום יודעים איך ליעץ ללקוחותיהם בהתאם למקרה הספציפי שלהם, כיצד לפעול ולפנות לכל אחד מהגורמים המבטחים כדי לממש את זכויותיהם. ישנם מקרים בהם יגיעו התובעים את חברות הביטוח אף לבית המשפט בליווי עורך דינם כדי להלחם על זכויותיהם. חברות הביטוח נאלצות להגן על עצמן מפני התביעות הרבות המוגשות אליהן ולכן אינן יכולות להענות באופן שרירותי בחיוב לכל התביעות.

יחד עם זאת, במידה ומדובר בחברת ביטוח מהימנה ובסוכן ביטוח אמין וישר. התובע יזכה לראות את כספו במהירה ולפי משורת הדין.

הכשרה ביטוח מספקת קשת רחבה ומגוונת של פתרונות ביטוח בתחום האלמנטרי (ביטוחי רכב, ביטוחי דירה, ביטוחי עסק ועוד), חיים, חסכון (best invest) ובריאות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב