דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


ניצב משטרת ישראל בדימוס, קורא למלחמת חורמה בפיצוציות, המוכרות אלכוהול וסמים לקטינים. 

מאת    [ 08/02/2011 ]

מילים במאמר: 975   [ נצפה 2484 פעמים ]

 

אמור לא לסמים      אמור כן לחיים

Foundation for a Drug-Free World

________________________________________________________________

 

ניצב משטרת ישראל בדימוס, קורא למלחמת חורמה בפיצוציות, המוכרות אלכוהול וסמים לקטינים.

 

"אנו חיים בתוהו ובוהו, וכמות הילדים ששותים ולוקחים סמים היא פשוט מטורפת. אני לא רואה שום הבדל בשלוש, ארבע, חמש השנים האחרונות לטובה, למרות כל הפעילויות היותר ויותר רחבות שעושים כל הגופים." אומר אריה עמית, ניצב משטרת ישראל בדימוס, בישיבה משותפת של ועדת הפנים והגנת הסביבה והוועדה למאבק בנגע הסמים בנושא "אלכוהול וסמים במוקדי בילוי- כיצד להתמודד עם התופעה"

 

 

"הדבר הראשון הוא נושא הפיצוציות" מוסיף אריה עמית "אומרים שיש חוקים ואכיפה וכו'. מנהלי הפיצוציות והבעלים צוחקים מכולם. מוכרים שם בניגוד לחוק בצורה מוחלטת ובכמויות אדירות משקאות לילדים וסמים מכל מיני סוגים, וכל פעם הגופים של המדינה מנסים לרדוף אחרי סוג הסם החדש שמישהו רוקח בבית, מוכרים את זה חצי שנה, שנה, שנה וחצי עד שמכניסים את זה לחוק הסמים, הם משנים משהו קטן בשקיות האלה, ושוב רודפים אחריהם שנה וחצי, בשעה שאפשר על פי חוק הרוקחות לקרוע אותם, וכשמוכרים וודקה בבקבוקי מים, כדי שאנשים לא יידעו שזה וודקה, אפשר על ידי סמכויות ראש העיר לסגור את הפיצוציות האלה, וזה שיש יותר ויותר פיצוציות, זה לא כי החיים שלהם קשים, אלא כי הם מרוויחים הון תועפות בזה שהם עושים מה שהם רוצים. כל עוד המקור הזה, שהוא מאוד משמעותי, גם לשתייה חריפה לילדים וגם לסמים מכל הסוגים, כל עוד לא תהיה מלחמת חורמה מוצלחת בפיצוציות האלה, כל היתר זה דיבורים."

 

"בר אקטיבי"- משכרים ילדים בני 13

 

בישיבה העלה יהודה כהן, מנכ"ל התאחדות בעלי אולמות וגני אירועים בישראל, את בעיית השכרות של ילדים בני 13 בארועים. "אנחנו נחשפים לזה מגיל 13, מהבר מצווה- בר אקטיבי, שתפקידו לשכר את המשתתפים, מילדים בני 13 ועד אחרון המשתתפים, הוא חייב לשכר אותם. מביאים אותם בכוח, הם רצים בתוך הריקודים, מחלקים באגרסיביות, והפועלים מקבלים שכר תמורת זה. אין עליהם פיקוח, אין עליהם שום אכיפה. כולם עוצמים את העיניים ביודעין. ואנחנו מדברים פה על הסברה. חבר'ה- בעל אולם אירועים שהלך להפריד בין שני ניצים שיכורים מצא את מותו- רועי ברינג ז"ל, אולמי "דל-וינו". אנחנו מכירים את התופעה חדשות לבקרים. מותר לאנשים לשתות בלי כסף, חינם, כמה שאתם רוצים, בלי הגבלה, ואנחנו עוצמים את העיניים."

 

סופי שבוע במגזר הערבי

 

חבר הכנסת חמד עמאר- "בסופי שבוע במגזר הערבי, לך תסתובב, זה סכנת חיים לצאת עם הרכב. אנשים לוקחים ילדים בני 16, 17, 18, מסתובבים שם שיכורים עם הרכב שלהם, נוסעים במהירות מופרזת, ואף אחד לא אוכף את החוקים במגזר הערבי. גם ב-24:00 וב-01:00 אתה

יכול לשתות." "הבילוי של בני המיעוטים זה לקנות אלכוהול, לנסוע עם האוטו, לעמוד בצד על איזו גבעה ולהשתכר ואז לנהוג. זה בדיוק מה שקורה במגזר הערבי. פעם היו מתביישים לקנות בקבוק אלכוהול - אם האבא רצה לשתות, היה מכסה את זה איכשהו, שאף אחד לא יראה שקנה בקבוק אלכוהול – כיום הצעירים מתגאים בזה, קונים את זה, שותים את זה ברחוב"

 

 

 

חינוך למניעת שימוש בסמים ואלכוהול על ידי המגזר השלישי

 

על פי מסמך "פעילויות אכיפה ומניעה בתחום ההתמכרויות במוקדי בילוי של קטינים" של הכנסת- מרכז המחקר והמידע, במוקדי הבילוי של בני נוער הגורמים המופקדים על הסברה ומניעה כמעט לא מקיימים פעילות בנושא. "נוסף על כך, חלק ניכר מפעילות ההסברה והמניעה בקרב בני נוער בשעות הפנאי נעשה על ידי עמותות המגזר השלישי, אשר את פעילותן מממנים גורמים ממשלתיים וציבוריים וגורמים פרטיים בישראל ומחוצה לה."

 

את הארגונים במדינה מודרנית נוהגים לחלק לשלושה מגזרים: המגזר הממשלתי, המגזר העסקי והמגזר השלישי הכולל ארגונים פרטיים הפועלים ללא כוונת רווח, שיש בהם רכיב של התנדבות ותרומה לקהילה והם אינם נשלטים בידי גורם חיצוני כלשהו.

 

ארגון "עולם ללא סמים" הינו ארגון לא ממשלתי, של מתנדבים, הפועל בתחום החינוך והבאת ידע אמיתי על סמים ואלכוהול לילדים ונוער. מתנדבי הארגון פועלים כיום בכל רחבי הארץ ובכל המגזרים. הפעילות מתמקדת במתן הרצאות, חלוקת חוברות והקרנת סרטים אשר הופקו במיוחד על ידי הארגון העולמי לצורך כך. נערה בת 14 ששמעה את ההרצאות כתבה- "למדתי שסמים מזיקים לבריאות...שהם ניתקעים בשומנים ואם לוקחים רק פעם אחת סוג של סם אתה פשוט גמור ! אני הבנתי אחת ולתמיד שסמים זה רעל וזה מסכן אותך לגמרי !. נער בן 14 כתב- "אני יודע שמי שיציע לי סמים אני אספר לו את כל מה שלמדתי כאן ואז אלך כי הסמים ישפיעו עליי כשאהיה מבוגר." הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסנטולוגיה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

 

 

 

קישורים וסימוכין

פרוטוקול ישיבה משותפת של ועדת הפנים והגנת הסביבה  והוועדה למאבק בנגע הסמים  20 ינואר 2011

http://www.knesset.gov.il/protocols/data/html/pnim/2011-01-24.html

 

הארץ: המשטרה פשטה על מאות פיצוציות; בת"א בלבד נתפסו כאלף כדורי סם:

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1104327.html

 

תמונת אילוסטרציה: פיצוציה טיפוסית

http://www.facebook.com/photo.

php?fbid=1576659771559&set=t.1087532215

_______________________________________________________________

 

 

 

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

 

http://il.drugfreeworld.org

http://drugfreeisrael.org

notodrugs@drugfreeisrael.org

כתובת למשלוח דואר : אילת מליס כהן, מסדה 36 חיפה 33075

©   כל הזכויות שמורות ל"עולם ללא סמים"-        Foundation for a Drug-Free World

 

 

 

 
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב