דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


מבסוטון, נייס גיא וקנבוס סינטטי מוצאים מחוץ לחוק 

מאת    [ 14/12/2010 ]

מילים במאמר: 580   [ נצפה 2744 פעמים ]

 

אמור לא לסמים אמור כן לחיים Foundation for a Drug-Free World ________________________________________________________________

 

מבסוטון, נייס גיא וקנבוס סינטטי מוצאים מחוץ לחוק נוקטים פעולה כדי להגן על הילדים והציבור ארצנו הקטנטונת....

רחוב אלנבי בתל אביב, קרוב לים, דוכן כתום, ליד בר מפורסם, אנשים מתגודדים כדי לקנות סמים. מקום שכולו מוקדש למכירת סמים כל היום וכל הלילה.

המנהל לאכיפת חוקי הסמים בארצות הברית, ה- DEA, החליט להפעיל את סמכות החירום שלו על מנת להכליל באופן זמני בחוק חמישה כימיקלים* אשר משמשים להכנת "קנבוס סינטטי" (?Fake Pot?) על מנת לאסור חומרים אלו. בישראל מוכרים חומרים אלה בעיקר בכינוי "מבסוטון".

פעולה זו הופכת את ההחזקה והסחר בחומרים אלה או במוצרים שמכילים אותם, ללא חוקיים, לפחות למשך שנה אחת. במהלך שנה זו יבחנו במנהל לאכיפת חוקי הסמים ובמשרד הבריאות והרווחה בארצות הברית אם החומרים יישארו לא חוקיים לצמיתות. במהלך השנה החולפת, על פי ההודעה של ה- DEA , שווקו תערובות צמחים לעישון כשהן מוצגות כ"חוקיות".

תערובות אלו מחקות את ההשפעה של מריחואנה והן הפכו להיות פופולריות מאוד בעיקר בין בני נוער וצעירים. התערובות מתבססות על מרכיבים צמחיים אשר מצופים בכימיקלים המחקים את השפעות ה- THC (המרכיב הפעיל במריחואנה). הם נמכרים במגוון של חנויות ובאינטרנט. כימיקלים אלו לא אושרו על ידי ה- FDA לצריכת אדם ואין פיקוח על תהליך היצור.

הכינויים מבסוטון, תבלין (ספייס), Nice Guy, Lemon Grass, לוטוס כחול, ובחו"ל גם K2, Blaze, Red & Dawn ועוד ועוד, והשיווק בשקיקים דמויי תמצית צמחים, באים להסוות את מטרתם האמיתית של החומרים. כבר בשנת 2009 ה- DEA קיבל מספר הולך וגדל של דיווחים ממרכזי רעלים, בתי חולים ורשויות אכיפה לגבי מוצרים אלו.

15 מדינות בארצות הברית כבר פעלו על מנת לאסור בחוק את השימוש באחד או יותר מחומרים אלו. צעדים אלו ננקטו על מנת למנוע משבר בריאותי שממשמש ובא בזמן שמבוצעים הליכים של קבלת החלטות על ידי השלטון. "הציבור האמריקני רואה ב-DEA את הגוף האחראי להגנה על הילדים ועל הציבור מפני מי שמנצלים אותם למען הרווחים שלהם", אומרת המנהלת בפועל של ה-DEA, מישל מ. ליאונהארט.

"יצרני מוצרים מזיקים אלו מטעים את את הצרכנים שלהם כשהם גורמים להם לחשוב ש"מריחואנה מזויפת" היא תחליף שאינו מזיק לסמים לא חוקיים, אך זו אינה האמת. צעדים אלו, שבהם נקטנו, יעלו את מודעות הציבור לסכנות שבצריכת חומרים עם מרכיבים בלתי ידועים ואנו מקווים כי זה ימנע מהציבור להשתמש במוצרים אלו".

ילדים ובני נוער בישראל חשופים כיום לעולם הסמים והאלכוהול הרבה יותר מבעבר. ארגון "עולם ללא סמים" הינו ארגון של מתנדבים הפועל על מנת להביא את "האמת על אלכוהול" ו"האמת על הסמים" אל בני הנוער, באמצעות הרצאות וחלוקת חוברות. כיום זו הפעילות הלא ממשלתית הגדולה בעולם. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

 

*הכימיקלים- JWH-018, JWH-073, JWH-200, CP-47,497 cannabicyclohexanol קישורים וסימוכין DEA (המנהל לאכיפת חוקי הסמים בארצות הברית) - הודעה לעיתונות 24.11.2010. http://www.justice.gov/dea/pubs/pressrel/pr112410.html http://www.antidrugs.gov.il/news/news.asp?id=788 הרשות למלחמה בסמים- עמוד חדשות התמונה צולמה ע"י הארגון וניתן לשימוש חוזר ללא הגבלה.

____________________________________

 

 

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

 

http://il.drugfreeworld.org

http://drugfreeisrael.org

notodrugs@drugfreeisrael.org

כתובת למשלוח דואר : אילת מליס כהן, מסדה 36 חיפה 33075

 

©   כל הזכויות שמורות ל"עולם ללא סמים"-        Foundation for a Drug-Free World


 
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב