דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


חיבורים בין גורמים 

מאת    [ 22/08/2010 ]

מילים במאמר: 422   [ נצפה 2434 פעמים ]

זהו לא מאמר במלאכה זהו מאמר בזוגיות, בניהול, ותקשורת בינאישית כל אחד יכול לבדוק את סוג החיבור המתאים לגורמים אותם הוא רוצה לחבר ביחד , יש להתייחס לעוצמת החיבור  לקושי לחבר ולפרק את החיבור, את עמידות החיבור ,התנאים המתאימים לחיבור, הכלים והידע הנדרש , המאמץ הפיזי המושקע.ושמירה על שלמות החלקים בעת העבודה

דבק- מחבר סוגי חומרים שונים בעלי תכונות שונות, הדבקה טובה מחייבת משטח הדבקה ישר וחלק ונקי ,ככל שכך יהיה, עוצמת החיבור טובה יותר, שיטה זו קלה לבצוע , לא נדרש גורם פיזי חיצוני או כוח ליצירת החיבור ,הדבקה בדבק לא מתאימה בדרך כלל לאזורי טמפרטורה גבוהים,צורת ההתנתקות עשויה להיות קשה ,ולגרום נזק בלתי צפוי לחלק החלש יותר, כמות קטנה מדי של דבק , שטח לא נקי או סוגי חומרים לא מתאימים עשויים לגרום לניתוק פתאומי זמן קצר אחר ההדבקה.

בורג + אום מחייב קדוח חור מתאים בשני החומרים ,מאפשר לחבר חומרים שונים ,נדרשת מקדחה ומקדח מתאים לסוגי החומר, מפתח או מברג לחיבור ולהידוק הבורג,  נדרש דיוק  ומתאם בחורים בהם עובר הבורג, נדרש להפעיל כוח בזמן הקדוח והידוק האום לבורג , הפירוק קל ואינו משאיר סימנים למעט החור שנקדח, מתאים לחומרים קשים ועבים,מתאים לעבודה בתנאים קשים , לאורך זמן מצריך בדיקה וחיזוק.

בורג קודח- נדרש בורג מתאים וכלי הברגה, קל לחיבור מאפשר לחבר  חומרים  דקים ולא קשים מדי המאפשרים חדירת בורג כזה, הברגת בורג כזה יוצרת סימני חדירה ,הידוק חזק מידי עשוי לגרום לבורג להסתובב על ריק, לא נדרשות הכנות מיוחדות לחיבור ולפירוק,צורת החיבור שלא מתאימה לעמידה במאמצים , מתאים לחיבורים דקורטיביים.

חיבור בעזרת מסמרים -מחייב שהחומרים המחוברים יהיו רכים המאפשרים צורת חיבור כזו, החיבור מהיר מאד ולא מצריך הכנות מיוחדות,החיבור עשוי להתפרק ולהתרופף אחרי שימוש לא זהיר, הפירוק מצריך מכות פטיש וגורם נזק וסימנים לחומר, לא מתאים לשימוש מאסיבי לאורך זמן.

חיבור בעזרת ריתוך- צורת חיבור  חזקה המחייבת שני חומרים מאותו סוג (פלדה), אזור התפר חזק,ואמור לשרוד זמן רב ובתנאים קשים,לא ניתן  לפרק את הריתוך ללא שימוש בכלים מתאימים, מבצע החיבור והפירוק חייב להיות מקצועי, הפרוק גורם נזק לשני החלקים שחוברו.

חיבור בעזרת תותבים-חיבור מדויק וחזק נקי ונסתר מהעין,מחייב דיוק במידות הן של הקדחים והן של התותבים ודבק תואם, מתאים בעקר לסוגי חומר המתאימים לסוג חיבור כגון זה עץ, חומרים פולימרים קשים. מחשב לחיבור מקצועי ונקי.

  

   חיבור בין גורמים לא מתאימים לשיטת החיבור,ללא כלים מתאימים, וללא ידע נדרש, הינם מתכון בטוח לחיבור לא תקין אשר יתפרק תוך זמן קצר ,בתהליך ההתפרקות נגרם נזק לגורמים ולא בטוח שניתן יהיה לחברם שוב בעתיד.

לכן בחיבור בין אנשים צריך להבין את מהות החיבור ולזהות  את סוגי האנשים המעורבים בחיבור, הזיהוי יאפשר למצוא את שיטת החיבור, האמצעים הנדרשים ,פרק הזמן שהחיבור אמור להחזיק מעמד, ובאיזה לחצים החיבור צריך לעמוד.

עוזי פלג


יועץ עסקי


מנכ"ל UP יזמות וניהול בע"מ


נייד 0526969240


דוא"ל : peleguzi@012.net.il


אתר : http://WWW.UZIP.CO.IL>
מאמרים חדשים מומלצים: 

לגלות, לטפח, להצליח: חשיבות מימוש פוטנציאל הכישרון לילדים עם צרכים מיוחדים -  מאת: עמית קניגשטיין מומחה
המדריך לניהול כלכלת משק בית עם טיפים ועצות לניהול תקציב -  מאת: נדב טל מומחה
חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב