דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


אמצעי חקירה אלקטרוניים 

מאת    [ 07/07/2010 ]

מילים במאמר: 275   [ נצפה 3835 פעמים ]

האדם מן הישוב, שואל את עצמו כיצד המשטרה מצליחה לחשוף חלק מהעבירות המבוצעות,להביא את מבצען לחקירה,לבית המשפט ולאחר מכן מאחורי סורג ובריח.

אמצעים אלקטרוניים עומדים לרשות המשטרה ומסייעים לה רבות בעבודתה. כאשר מתנהלת שיחה בין שני אנשים או יותר ומאזינים להם לא ידיעתו של אף אחד מהם זוהי האזנת סתר. למשטרה ולגופים ממשלתיים יש את היכולת להאזין לשיחותנו ללא ידיעתנו, בכל מקום ובכל שעה. האזנות אלו חודרות לפרטיות שלנו באופן מובהק ומחייבות אישור בית משפט למעט מקרים מסוימים אותם מנה המחוקק בחוק האזנת סתר, תשלט -1979.

בכוחה של המשטרה לאתר כל אחד באמצעות הטלפון הסלולארי המצוי על גופו ו/או בתיקו,כמו כן ניתן לפענח כל שיחה אשר בוצעה בסלולארי וניתן לדעת מתי היא בוצעה ואת מיקומה. ברוב המקרים, שיחות אשר הוקלטו בהאזנת סתר, הינן ראיות פסולות אשר הושגו באמצעים פסולים ולא ניתן להשתמש בהן.

פעולת הפוליגרף (מכונת אמת) מבוססת על ההנחה שכאשר אדם משקר לחץ דמו עולה, דופק ליבו מואץ וגופו מפריש זיעה בכמות מוגברת. לאחר שהנבדק מסכים לבדיקה, הוא מחובר למכונה כאשר זו מחובת למחשב הבוחן את השינויים המתרחשים בגוף הנבדק תוך כדי השאלות הנוגעות לתכלית הבדיקה.

אמינות הפוליגרף שנויה במחלוקת ומשום כך תוצאות הבדיקה אינן קבילות בבתי המשפט בהליך הפלילי. (ובהליך האזרחי רק בהסכמת הצדדים). יש מקרים בהם ניתן להערים על הפוליגרף כך ששקרן יצא צח כנוצה, היינו דובר אמת.

התוצאה המתקבלת יכולה להיות מעוותת כאשר צורכים חומרי הרגעה, סמים או תרופות. במצב שהבודק יודע על נטילת חומרים אשר יכולים להשפיע על התוצאה ע"י הנבדק, הבדיקה נעשית בתנאים מיוחדים אך לא תמיד בהצלחה, כלומר התוצאה אינה מתיישבת עם הראיות אשר נמצאות בידי החוקרים או עם גרסת הנבדק.

ההמלצה לכל אחד היא לסרב להיבדק בפוליגרף קל וחומר למי שצורך תרופות באופן קבוע גם אם הוא חף מפשע.

משרד עורכי הדין חן-הראל עוסק בתחום הפלילי-צבאי, וכן בתחומי המשפחה והמקרקעין, ונותן שירות בכל רחבי הארץ.עו"ד חן שירת במשטרת ישראל שנים רבות, בין היתר בתור ראש משרד תביעות וראש משרד חקירות, ועם פרישתו הפך לעו"ד אשר מייצג חשודים ונאשמים בעבירות סמים, המתה, נשק, מין, מרמה והונאה, רכוש ואלימות. עו"ד חן מייצג אסירים בפני ועדות שליש, נותן ליווי בחקירות משטרתיות וכן מטפל בייצוג חיילים בבתי הדין הצבאיים.עו"ד הראל עוסקת במתן ייעוץ משפטי ובטיפול בתיקי משפחה - תביעות נישואין, גירושים, מזונות אישה, מזונות ילדים ומדור, משמורת, תביעות אבהות, אלימות במשפחה, ידועים בציבור, הסכמי גירושין, הסכמי ממון, הסכמי הורות משותפת, הליכי אימוץ, אפוטרופסות, צוואות וירושות. עו"ד הראל מורן הינה מומחית בענייני משפחה ומגשרת. מאז הסמכתה ניהלה תיקים רבים הקשורים לענייני משפחה על כל הבטיהם. לעו"ד הראל נסיון רב בהופעות בבתי משפט לענייני משפחה ובניהול תיקי משפחה והיא עברה השתלמויות רבות בתחום דיני משפחה. כמו כן מטפלת עו"ד הראל בליווי פרויקטים של בניה, עריכת חוזים לרכישה או למכירה מקרקעין או נדל"ן (בתים, דירות, חנויות) יד ראשונה או מקבלן לרבות רכישת נכסים בהליכי כינוס נכסים. עו"ד הראל עוסקת ברישומי פרצלציה ורישום בתים משותפים והעברת זכויות במקרקעין בכל רחבי הארץ וכן בענייני תכנון ובניה.
עו"ד הראל כיהנה כיועצת משפטית בתחום דיני משפחה, בעמותה הישראלית לסיוע משפטי (ע"ר), אשר מעניקה סיוע משפטי למעוטי-יכולת וכמייצגת מחוז חיפה מול המפקח לענייני מקרקעין מטעם האגודה לתרבות הדיור והינה מרצה למשפט ולזכויות אדם וחברה בתכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין.
מאמרים חדשים מומלצים: 

לגלות, לטפח, להצליח: חשיבות מימוש פוטנציאל הכישרון לילדים עם צרכים מיוחדים -  מאת: עמית קניגשטיין מומחה
המדריך לניהול כלכלת משק בית עם טיפים ועצות לניהול תקציב -  מאת: נדב טל מומחה
חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב