דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


שקיפות בזוגיות 

מאת    [ 23/04/2010 ]

מילים במאמר: 522   [ נצפה 3467 פעמים ]

                        שקיפות בזוגיות

 היכן מסתיימת לה הפרטיות של האדם בזוגיות? האם ניתן להגיע לשקיפות מלאה של שני בני הזוג? עד כמה אנו מוכנים להיחשף לפני האחר גם במערכת זוגית הטובה ביותר. שאלות אלו, אחרות ודומות צצות בכל מערכת זוגית. הן הבסיס לאמון, הבטחות ממומשות, הגנה, בטחון ומערכת יחסים המבוססת על הדדיות ויושר פנימי וחיצוני.

 לאחרונה נפגשנו בזוג חברים שאיתם עלה הנושא הזה במלוא המשמעות והדקויות שבו. האישה בזוג אמרה ואני מצטט: "אחד הדברים הוא נושא השקיפות המלאה - אשר אצלנו לא יכולה להתקיים. 
יש לי צורך לפינות המכילות פרטיות, קדרות, עצבות, דמיון ומחשבות - בספייס שלי בלבד.
ואצל בעלי זה לובש גוון אחר, אך בשורה התחתונה גם לו יש צורך למקום שבו תתקיים פרטיות. לאן זה יוביל - - אינני יודעת. עד לאחרונה האמנתי בשקיפות. וזה השתנה.
באופן כללי - אנחנו בשאיפה לספר זה לזו הכול. עד כמה שניתן ואפשר(:
אין לי כוונות להסתיר דברים. ובאשר לבעלי- הרי שהוא חשוד תמידי באהבת נשים ומחשבות נלוות (:"

 מבלי לדעת, אני חושב שאותה אישה נבונה עלתה על מהות הבעיה. על אותה לקונה שבה, לכאורה אין אפשרות לפתיחות מקסימאלית, אין את אותה שקיפות צחה כבדולח, אלא " זכוכית מעט כהה, מעט סדוקה, מעט עכורה."  כפי שהיא ציינה בהגינות וביושר: "הוא בעלי חשוד תמידי באהבת נשים ומחשבות נלוות".

 נדמה שלא אטעה באם אקבע שמחשבות מעין אלו מלוות את הגברים, אך גם את הנשים. אין לאף אחד מונופול על המחשבות שלנו. על המאוויים, על הפחדים ועל כל החולף בראשנו.

 פתיחות מלאה, שקיפות וזוגיות טובה יכולים לדור יחדיו תחת קורת גג אחת. אלו אינם מושגים הסותרים זה את זה. להיפך, הם משלימים זה את זה ושילובם יחדיו מביא לאותה זוגיות מיוחלת וזאת מבלי שהזכרתי את האהבה.

 הסדקים בזוגיות עשויים לנבוע מהרבה גורמים שאין לנו שליטה עליהם והם אינם בתחום האחריות שלנו. כפי שקובע הפתגם: "האדם מתכנן ואלוהים צוחק". יש גורמים שהם בשליטה שלנו, בהם אנחנו יכולים להאמין, אותם ניתן ליישם. שותפות מלאה היא החלטה שלנו. יושר, אמינות, שקיפות וחלוקה ברגשות, הם גם תוצרים וגם החלטות שלנו במערכת זוגית. כך עניתי לה:

 

 "קדרות ועצבות נזקקות לפרטיות. כול עוד את רוצה לשמר אותן. לעצמך. למדתי שגם את העצב והכאב והעצבות והיגון והמלנכוליה והדיכאון ועוד אחים ואחיות תואמות ניתן לחלוק. זה מוריד מהכאב והעצב הכה עמוק. הייתי שם ונמצא שם עם כאב אישי ופרטי שאינו קשור לאף אחד מלבדי. יודע, שזו בדרך כלל התחושה במצבים מעין אלו. מעניין עד כמה קל לנו לחלוק שמחה והצלחה עם אחרים..."

 אנחנו, סימה ואני באותה זוגיות שונה. זוגיות שקופה לחלוטין. בטוח ובוטח בה עד אין קץ. היא כבר הוכיחה לי שאני יכול לבטוח בה ללא סייג. גם אני הוכחתי לה. אין סודות בינינו. היא יודעת הכול עלי וכך גם אני עליה. הפרטיות מפנה מקומה לזוגיות. מסתבר שניתן לחיות כך ואפילו באושר גדול. שוב מבלי להזכיר את האהבה השורה בקרבנו.

 

 ד"ר אבי זלבה

ד"ר אבי זלבה, קרימינולוג ויועץ ארגוני http://www.articles.co.il/author/4136" target="_blank">http://www.articles.co.il/images/icons/1blue.gif" />
מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב