דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


אקווינוקס Equinoxשער האביב והסתיו, זמן טוב לריפוי. מאת בת שבע דור 

מאת    [ 30/03/2010 ]

מילים במאמר: 1328   [ נצפה 3738 פעמים ]

אקווינוקס  - שער האביב והסתיו

 זמן טוב לאיזון וריפוי

Equinox

(בת שבע דור (לידור דפן

קיימים שני מועדים בשנה שיש בהם את הפוטנטיות הקוסמית החזקה ביותר להביא לריפוי ואיזון מערכות יחסים והן מתרחשות בנקדת השווי [השויון] של האביב, ובנקדת השווי [השויון] של הסתו (שוויון היום והלילה בסתיו ובאביב). זה קורה כאשר הכוחות האוניברסלים זכר ונקבה, הם  באיזון שווה על פני כדור הארץ. באביב, בין מרץ 20 ו 22, ו בסתיו מ 20 -22 ספטמבר. הרגע שבו השמש חוצה את קו המשווה שבו מתקיים שוויון בין אורך היום ואורך הלילה, נקרא "אקווינוקס" – שער האביב ושער הסתיו. בשבוע האקווינוקס מתרחשים שינויים פיזיים ואנרגטיים. באביב, החום והאור מקרינים על הגידולים החקלאיים, ובסתיו הקור והחשיכה משפיעים על היבול המתפתח. זהו גם זמן מאוד משמעותי לריפוי.

הזכר והנקבה באנרגיות האוניברסליות נתפסים כאלמנטים משמעותיים במיתולוגיות רבות ברחבי העולם, כהפכים שנוכחותם הדואלית נדרשת כדי להביא את היקום למצב של הרמוניה ואיזון. הסמל הסיני הטאואיסטי של ה- יין ויאנג, המעוצב בפיתולים של שחור ולבן, שבלב כל אחד מהם נקודה של היפוכו, הוא מן הסתם הסמבול הפופולרי ביותר הממחיש את המושג הזה. שחור ולבן בהקשר זה הם לא כדי לגדיר טוב ורע. אלא, כדי להעביר את המסר על איזון בין כוחות, כמו בין יום ולילה.

יין ויאנג בפסיכולוגיה
הפסיכולוג קארל יונג והמומחה למיתולוגיה הפופולרי ג 'וזף קמפבל האמינו כי מיתוסים וסיפורים על אלים, אלות, גיבורים, ורשעים, מגלים אמיתות אוניברסליות וממחישים כיצד להשיג בשלות רגשית אישית,רווחה ובריאות. יונג האמין כי האלים והגיבורים המיתולוגים למעשה קיימים במודעות הקולקטיבית, ומשפיעים על אנשים ועל העולם כולו.

לפי יונג, הנפש של כל אשה מכילה נוכחות גברית מאזנת שנקראת אנימוס - העיקרון הגברי הקיים בתת-מודע הנשי, בדיוק כפי שבפנימיות של כל גבר קיימת נוכחות נשית  הניקראת אנימה – היסוד הנשי באישיות הגברית הקיים בתת-מודע הגברי. נוכחות  זאת מופיעה בחלומות ויכולה להשפיע באופן דרמטי על מערכות היחסים שלך עם המין השני.

הבאת האספקטים הקוטביים הזכריים והנקביים שבנפשך אל בגרות מלאה ובריאות פסיכולוגית ורוחנית היא אולי הדבר הכי עוצמתי שאתה יכול לעשות.
זמן השוויון מתאים ופוטנטי לעבודה פנימית זו . כ"כ לריפוי מערכות יחסים באמצעות שיחות נפש כנות, פתיחת הלב ועבודה פנימית זוגית.

אלוהים מזוהה עם אור ואנרגיה גדולים, לכן אקווינוקס אביב והקיץ  הם הזמנים הטובים ביותר עבור גברים לטפל בגבריות המולדת שלהם. זה הזמן להתעמק בחוויה הפנימית, בהיסטוריה האישית, חלומות ודמיון, להחייאת ויצירת ערכים ואידיאלים גבוהים ביותר, אשר יניעו אותך  להתרחב ולצמוח כאדם.
אקווינוקס האביב מהווה הזדמנות לנשים להתכוון פנימה ולהעלות את הגבר/יות הפנימית או האנימוס שלהן באופן  המומחש, משכנע, מגונן, חזק, ואחראי ביותר שאפשר לדמיין.

המדיטציה מיועדת לגברים ולנשים. לפני המדיטציה חשוב על ההשפעות הגבריות והנשיות בחייך...

ילדים מקבלים את מושג האנרגיה הגברית והאנרגיה הנשית מהדמויות הגבריות והנשיות, המשפיעות על חייהם.

 

התבונן ובחן, האם חווית את אביך או דמות גברית אחרת שהשפיעה על חייך בהעצמתך אל מסלולים המנגישים אותך לביטוי אישיותך מתוך עצמאות, השגת מטרות, כישורי מנהיגות, הצלחה במערכות יחסים עם המין השני... או בכל דרך עוצמתית אחרת...?

התבונן ובחן אם הכרת את האנרגיה הגברית מתוך מסלול חולשה שיצר אצלך קושי להתמודד עם סמכותיות, קושי בהגשמת יעדים, במערכות יחסים עם המין השני....או בכל חולשה אחרת הבאה לביטוי בחייך...

 

התבונן ובחן אם חווית נשיות מתוך רוך, אהבה,חיוביות, קבלה...האם חוויית הנשיות שלך מנגישה אותך לביטוי אישיותך, הבעת רגשותיך ויצירת אינטימיות...האם חווית את דמות אימך או דמויות נשיות אחרות מתוך בטחון ועוצמה, בכל דרך אחרת...?

 התבונן ובחן האם הכרת את האנרגיה הנשית מתוך מסלול חולשה, ניכור, שיפוטיות,חסך אהבה, פסיביות...האם נוצר אצלך קושי להתמודד במערכות יחסים ובתחומים אחרים...התבונן והבחן בחולשות הבאות לביטוי בחייך ממנעד חוויתך את הנשיות ...?

אם אתם עובדים בזוגות, ספרו זה לזו על הדברים שגיליתם בהתבוננות ובחינה זו וכיצד

הדברים שגיליתם משפיעים על הזוגיות שלכם...

מדיטציית אקווינוקס
המדיטציה עצמה היא פשוטה. כדאי למצוא מקום שקט מרגיע, להתרווח, ולהתכוון פנימה.

התמקדו בצ 'אקרת הלב, וראו בתוך מרחב הפנימי, את מגדר ההוויה שהוא הבסיס למין שלך, זכר או נקבה, ואת האנימה או האנימוס המאכלסים את מרחב הלב שלך. במדיטציה שימו לב לעמדות היחסיות ביניהם, לכוח והאנרגיה של כל אחד, ואיך הם מתייחסים זה לזה.

עתה דמיין שיש לך קערת זהב ואתה מזמין לעצמך תכונות ותכנים שאתה חושק בהם, אוצרות רוחניים, רגשיים, גופניים שאתה רוצה...ואתה מניח את כל הדברים הנפלאים שיצרת עבור הישות הפנימית שלך, בקערת זהב. דמיין את עצמך צועד לתוך צ 'אקרת הלב שלך ושופך לתוכה את כל הרגשות והאנרגיה החזקה, ואחר כך המשך לשפוך את התכנים, הרעיונות והרצונות שיצרת, מכד הזהב אל החלק העליון של הראש ודרכו. ואז ראה את הראש מתרחב, הופך למואר יותר ויותר, מלא אור, ברור יותר, אנרגטי, מלא חיים ובצבעים מלאים. תגיד לעצמך, וגם לדמותך שאתה רואה, כי המצב המורחב הזה קבוע, וכי הוא ימשיך להיות מורחב על ידי האנרגיות שהזרמת לתוכו.

עכשיו, צעד אחורה להסתכל אל הזכר והנקבה במרחב הפנימי שלך, כדי שתוכל להביט בהם יחד. האם הם מתאימים לרצונך? האם הם מתאימים זה לזה? האם הם תומכים ומשפרים אחד את השני כמו שהם, ויסייעו לך לנווט את היומיום שלך בצאתך אל העולם? אם לא, אפשר למהות החכמה הפנימית שלך לשקול איך אפשרי להכניס איזון ביניהם על ידי העמקת וחיזוק הנוכחות הנשית, או הגברית, לפי מה שדרוש לך...

לראות משמעותו להאמין
האם היה זה וויין דייאר הסופר הראשון שאמר "לראות, משמעותו להאמין?" ... בכל אופן, מי שאמר את זה, אמר נכון!  שינוי האמונות שלכם באופן אוטומטי ומידי מתחיל תהליך של שינוי בחיי היומיום שלך. בעצם הדימוי וראיית האיזון בך בין האנימוס והאנימה האידיאלים תיווצר השפעה עמוקה על מערכות היחסים שלך, כמו גם בחיים הפנימיים שלך.


אם עשיתם את המדיטצייה כזוג, חלקו זה עם זו את אשר ביקשתם וכיצד אתם מבקשים לראות את הזוגיות שלכם, מכאן והלאה...

השתמשו בתובנות אלה שוב במדיטציית אקווינוקס בסתיו הבא ושימו לב לשינויים שחלו בכם ובזוגיות שלכם מאז אקווינוקס האביב...

בתודה למיסטיקנית ורבנה על השראתה בכתיבת הכתבה

ב ה צ ל ח ה   א ו ר  ו א ה ב ה!

בת שבע דור


 בת שבע דור - מאמנת אישית, יועצת טראנספרסונלית, הילרית-לפרט, לזוגיות, למשפחה ולעסקים מאבחנת הוליסטית בכף יד, בתקשור, בנומרולגיה, בתדרים ובטארוט. מרצה ומנחה סדנאות במגוון נושאים


TRANSPERSONAL COUNSELING, LIFE COACHING, HOLISTIC DIAGNOSIS,  SPIRITUAL HEALING


קו חם לייעוץ טלפוני ולשיחה אישית עם בת שבע דור    052543551  
מאמרים חדשים מומלצים: 

לגלות, לטפח, להצליח: חשיבות מימוש פוטנציאל הכישרון לילדים עם צרכים מיוחדים -  מאת: עמית קניגשטיין מומחה
המדריך לניהול כלכלת משק בית עם טיפים ועצות לניהול תקציב -  מאת: נדב טל מומחה
חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב