דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


ילדה טבעת 

מאת    [ 22/01/2010 ]

מילים במאמר: 907   [ נצפה 3481 פעמים ]

ילדה טבעת

 

למשרדינו  אלי שקד פוליגרף www.galor-sh.co.il  , הגיעה שיחת טלפון מאדם המתגורר בעיר אשקלון, ובקשתו היא לבצע בדיקת פוליגרף לעובדת הזרה מהפיליפינים,

בדיקת העובדת נדרשת היות והעובדת נחשדת בגניבת טבעת זהב,שהייתה ברשות  אימו של המבקש. היות והמטפלת הזרה נמצאת כול שעות היממה עם האם המבוגרת בביתה ביחידות,"דבר טבעי" על פי דברי המבקש לחשוד כי ידה של המטפלת במעל.

 

לשאלתנו כמה זמן עובדת המטפלת עם אימו, והאם נעלמו עוד חפצים או תכשיטים  מהדירה ?השיב המבקש כי העובדת הזרה מועסקת בתפקיד מטפלת אצל אימו כשנתיים, ומעולם לא נעלם דבר מהבית. עוד הוסיף כי לאחר גילוי הטבעת שנעלמה, נערכו בבית אימו סריקות וחיפושים עם בני המשפחה אולם הטבעת לא נמצאה.

החשד של בנה  נובע משום שבשיחה אקראית שערך עם השכנה, דיווחה לו השכנה כי ראתה באחד הימים קודם להעלמות הטבעת, כי מהדירה יוצאת אישה בעלת חזות אסייתית ,שלא ראתה אותה קודם לכן, וזאת לא המטפלת הקבועה היות ואת המטפלת הקבועה היא מכירה היטב.

אנו קיבלנו את המטפלת לבדיקה פוליגרף על מנת לברר ולשאול האם היא זאת שגנבה את הטבעת, או האם היא מעורבת ביחד עם עוד אדם בגניבת הטבעת.

 

כבר בתחילת הבדיקה הבחנו כי המטפלת הזרה, פגועה ואינה מרגישה בנוח, לא מעצם הבדיקה ,אלא מעצם היותה נחשדת בגניבה ובהפרת אימון בני המשפחה, ( בבדיקות מסוג זה שבו נחשד בין משפחה, באירוע גניבה או בגידה במערכת הזוגית , מנסים הנבדקים לעורר אצל הבודק הרגשה שהם נעלבים, ונפגעים מעצם החשד, ולא מעצם הבדיקה עצמה,  התגמול השלילי של  האפשרות שימצאו דוברי שקר באירוע עליו הם אמורים להיבדק, מאלץ אותם  להפגין כי הם נפגעים מעצם החדש,אולם מספר רב של בדיקות הוכיחו כי הנבדקים נמצאים דוברי שקר )

בראיון ראשוני שאנו עורכים עם כול נבדק, על מנת ללמוד את האירוע, ולנסח שאלות מדויקות ובהירות לעצם הבדיקה, השיבה העובדת הזרה בראיון ,כי הכניסה את חברתה כמה ימים לפני העלמות הטבעת, על מנת לתת לה כרטיס סים למכשיר הטלפון,וזאת רק למספר דקות, כאשר חברתה עומדת בסמוך לדלת הכניסה מבלי שהסתובבה בדירה, לדבריה זאת פעם אחת ויחידה, שהיא הכניסה מישהו לדירה.

 

לשאלה מי נכנס לדירה כשהיא נמצאת בה השיבה, כי בני המשפחה כשבאים לביקור עם ילדיהם, עוד הוסיפה כי פעם בשבוע בימי ראשון עת היא יוצאת ליום חופש, מגיע בנה של המטופלת ולוקח אותה לשהות בביתו,ע לסיום יום החופש שלה ואז מחזיר אותה לביתה.

 

בשאלה נוספת השיבה כי היא זו המקלחת, מאכילה ומלבישה את הטופלת, ועל כן אינה יודעת לאן נעלמה הטבעת, שהייתה מונחת על הזרת של המטופלת, עוד הוסיפה כי את הטבעת ראתה רק בסמוך ליציאתה לחופש לפני כמה שבועות, וכשהבחינה כי הטבעת לא נמצאת אצל המטופלת על הזרת, שאלה אותה היכן הטבעת אולם המטופלת עקב זיכרונה הלא תקין השיבה תשובות סתמיות,על כן הסיקה המטפלת הזרה כי בעת החופשה נלקחה הטבעת לשמירה ע"י בן משפחה, ומאוד הופתעה כשנאמר לה שהטבעת נעלמה.

בבדיקה נשאלה המטפלת :1) האם את גנבת את הטבעת? 2) האם את יודעת מי מעורב בגניבה? 3) האם מישהו מטעמך גנב את הטבעת?.

 

לאחר פענוח תוצאות בדיקת הפוליגרף ,התקבלה התשובה :חד משמעית ,העובדת לא גנבה את הטבע, לא מעורבת בגניבה בשום צורה ואופן.

 

עם מסירת תוצאות הבדיקה למזמין הבדיקה בנה של המטופלת, שהמטפלת לא קשורה לגניבה, התקבלו תוצאות הבדיקה, בהסתייגות  ע"י  בנה של המטפלת, ושאר בני המשפחה, וגברה  התעלומה על אופן העלמות הטבעת.

לאור הסתייגות בני המשפחה לתוצאות בדיקת הפוליגרף, העלו בני המשפחה אפשרות לביצוע בדיקה נוספת המכון אחר,ושאלו לעצתנו ,אנו השיבנו כי אין טעם להוציא כספים נוספים היות ותוצאות הבדיקה הינם חד משמעיות, כמו כן המטפלת פגועה מאוד מעצם הבדיקה קל וחומר אם תידרש לבדיקה נוספת, וזאת לאחר שנמצאה דוברת אמת בכול השאלות,אולם הם יכולים לגשת לבדיקה נוספת כי עדיף לפעמים לשמוע דעה נוספת.

 

כשבועיים לערך לאחר הבדיקה התקשר בנה של המטופלת,ובקיש לשוחח עימנו בהקשר לבדיקה, אנו שאלנו אם הם הלכו למוכן אחר, והלה השיב כי אכן שמעו לעצתנו, למרות הסתייגות חלק מבני המשפחה,לא הלכו למכון אחר, והשלימו עם העלמות הטבעת, וכן הטיל פצצה ואמר כי הטבעת נמצאה, מתוך סקרנות שאלנו איפה? מתי?,ואצל מי נמצאה הטבעת?, השיב כי הוא חייב לספר את כול הסיפור.

 

לדבריו הבת שלו הקטנה התלוננה כמה ימים לאחר אובדן הטבעת על כאבי בטן קלים ,אולם לא הוקדש לכאבים אלו תשומת לב רבה היות והכאבים לא היו באופן קבוע, והילדה תמיד הייתה מתלוננת על כאבים ,ובדיקות שנעשו לה  בעבר לו נמצאה ממצא חריג, רק לאחר מספר ימים שבהם התלוננה הילדה על כאבים חזקים בבטן, נלקחה הילדה לבדיקת רופא, הלה הפנה אותם לצילום, ובצילום התגלתה הטבעת בתוך הבטן של הילדה.

 

לדבריו היה חייב להתקשר למשרדנו על מנת לספר את הסיפור, הוא מרוצה ממציאת  הטבעת שהייתה יקרה , וכך שהעובדת הזרה אכן אינה מעורבת בגניבת הטבעת.

 

פוליגרף גל אור מנכ"ל אלי שקד http://www.galor-sh.co.il>
מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב