דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


בר מצווה בשדרות והטלוויזיה. 

מאת    [ 26/11/2006 ]

מילים במאמר: 446   [ נצפה 4219 פעמים ]

הבר מצווה בשדרות והטלוויזיה בעיירת-המדינה.

מאת: צבי גיל. המאמר מופיע באתר המחבר "זרקור". www.notes.co.il/zvi

גם אני ,כמו מאות אלפי צופים, הייתי מדושן עונג,כאשר צפיתי בכתבה שבה נראה אושר נסוך על פניהם של דודי ,חתן הבר מצווה, ושל הוריו סימה ושלום חדד,בשדרות הדוויה, החרדה, הפגועה והמקופחת. רגע של נחת רוח, לא רק לכל אותם אורחים "קרואים" על ידי ערוץ 1 ,ביניהם פוליטיקאים,אישי ציבור,אמנים ובראש וראשונה ה"כוכב" של חתן השמחה אבי נימני, קפטן מכבי תל אביב.

ואיך אפשר שלא להתרגש כאשר לא זו בלבד שחגיגת הבר מצווה נערכת ברוב עם, בשדרות המקוסמת,(מהמילה קאסם)אלא היא חוויה לא רק רגעית אלא ללא ספק נצחית,שעליה יספר דודי חדד לנכדיו.

לאחר שעבר אצלי שלב הריגשה,חשבתי בדיעבד את מה שאמרה בדיעבד מנהלת השירותים הפסיכולוגיים של שדרות, כי טיולי גאידמק יותר משהם עושים טוב לילדים הם גורמים להם מפח נפש כאשר הם חוזרים.שכן, הם חוזרים לאותה מצוקה שממנה באו נוסף על תחושה כואבת שרוב הילדים בארץ לא חיים כמוהם.

גאידמק מילא חלל, בדיוק כמו עשרות התמחויים ממלאים חלל.הביקורת שנמתחה על גאידמק מצד שרים ומקורביהם כאילו גאידמק מנצל מצוקה,היא עזות מצח. וכי מי משאיר את החלל? מי הפריע לכל אותם נפשות צרופות ל"נצל" את המצב ולסייע לתושבי שדרות בכל התחומים שבהם יש הזנחה וקיפוח? אדרבא יעשו השלטונות מעשים ובכך יאדירו את שמם.זה לא אומר שאני מכור לשיטות של גאידמק.הכוונה לא לנתינה,אלא לצעקת הנתינה של גאידמק בשוק כשהוא מוציא את היד מכיסו והוא קונה מן הבסטה את מדינת ישראל.

עכשיו כאשר נדמו תרועות הבר מצווה,וטרם נדמו הדי הקאסמים, כמה מילים על ההפקה המשותפת של כתב ערוץ 1 ויקו אטואן ומשפחת חדד, או מי שפעל מטעמה בקידום האירוע.
ראשית מה לערוץ ממלכתי לאירוע מקומי,אשר בהחלט ניתן היה לתת לו ביטוי בטלוויזיה המקומית בדרום או בעיתונות המקומית.ערוץ 1 איננו הטלוויזיה של ה shtetle state - עיר מדינה, אף שמדינת ישראל לעתים מצטיירת ככה.היא שימשה מלכתחילה ערוץ דוור,מתחרה עם רשות הדואר או עם "בזק".זאת לא גישה "בוקית", לא עניין קטנוני, העדר פרגון או ראייה מעוותת. זה עניין של נוהל תקין גם בכול הקשור בשדרות. המשפחה יכלה לעשות זאת בטלפונים,וחזקה על כך שאנשים היו באים,אולי לא סלבריטאים.

אבל מה שחשוב יותר הוא בדיוק על משקל ההערה של מנהלת השירותים הפסיכולוגיים.מה יאמרו ראובן לוי, ושמעון יהודה, (שמות בדויים כמובן), גם הם משדרות ,שגם הם אמורים לחגוג בקרוב את הבר מצווה שלהם.הרי ויקו אטואן לא יחזור על ההמצאה,לא על ההכנות,כולל התספורת ולא על האירוע.

משום כך, גם כאשר מארגנים טיול זמני לילדי שדרות וגם כאשר מארגנים בר מצווה לצופי הטלוויזיה, יש לחשוב לרגע, או לרגעים, אם השכר לא יוצא בהפסד. שדרות זקוקה מאוד לא רק לתשומת לב אלא לעזרה ממשית בכול התחומים ללא יוצא מן הכלל, וערוץ 1 , יש לומר, מסקר את המתרחש בשדרות באופן עקבי,במסירות ובמקצועיות.אבל באותה מידה שדרות לא זקוקה ל"מתאבן" או ל"קינוח" פיקנטיים שהם אירועים מומחזים.זה פועל כבומרנג.
צבי גיל הוא עיתונאי וסופר. מילא תפקידים בכירים ברדיו ובטלוויזיה במסגרת רשות השידור. הוא עוסק בפרוייקטים שנוגעים לתקומה של ניצולי השואה והתפקיד שהם מילאו בהקמת המדינה ובביסוסה.



מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמרים



מאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב