דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


להשתיק את אחמדנג'ד ברעש גדול- לא ממשלתי 

מאת    [ 23/11/2006 ]

מילים במאמר: 818   [ נצפה 3444 פעמים ]

להשתיק את אחמדינגד ברעש גדול- לא ממשלתי.

מאת: צבי גיל. המאמר מופיע באתר המחבר "זרקור" www.notes.co.il/zvi

19.11.2006
אילו אחד העם היה חי וקיים וכותב "מכתב מישראל" היה שואל מן הסתם מדוע כאשר העם בישראל רוצה להפגין תמיכה או מחאה בנושא חשוב או לזכר אירוע מיוחד ,הכיכר בכרך מלאה- לפעמים במאות אלפים,ואילו כאשר נשקפת סכנה מוחשית למדינה- הכיכר ריקה.

לאחר ההודעה האחרונה של מחמוד אחמידנג'ד על מצב הגירעון האיראני,ואדולף הפרסי מיידע אותנו באופן שוטף על ההתקדמות של המשטר הקנאי בטהראן בנושא הגרעין,נזכרתי בשני דברים.אחד,אמירה שמיוחסת לפילוסוף הגרמני הגדול בן המאה ה-19 ווילהלם פרידריך הגל . "היסטוריה מלמדת אותנו שהיא לא מלמדת אותנו כלום". שניים. בתופעה,היסטורית מלפני יותר מ-60 שנה שעדיין מעוררת תהייה,עצב ולא מעט כאב.

הכוונה לתגובה הציבורית בארץ ישראל בשנים הראשונות של הכיבוש הנאצי באירופה.ההפגנות הגדולות הראשונות בישוב היהודי בארץ ישראל נגד השואה לא נערכו ,לא כאשר היטלר כתב את "מיין קאמפף" ולא כאשר כבש את אירופה. בשנת 1941 מאות אלפי יהודי אירופה כבר הושמדו, והעולם ובראש וראשונה בריטניה הגדולה,אשר שלטה על ארץ ישראל, ידעו על מימדי הרצח.נוח היה לבריטים להתעלם מהם,שכן בכך הם ,בין היתר,מנעו מן העקורים להגיע לחופי ארץ ישראל.בעיתונות הארץ ישראלית הופיעו ידיעות שונות,על הרס כאן,רצח שם,גטאות,טלאי צהוב וכיו"ב ידיעות.רק בחודש ספטמבר 1942 הוכרז בישוב על "שלושה ימי אבל ומחאה על חורבן יהודי אירופה" .ורק אז החלה העיתונות הארץ ישראלית להכתיר את הדיווחים בכותרות שמנות בעמודי א' על מימדי הרצח. כול זאת על פי הנחייה של הנהגת הישוב. סיבות רבות לעיכוב הטראגי הזה בפרסום האירועים באירופה,ואין כאן המקום לעסוק בהם.אך הגורם הדומיננטי, היה שהדבר "לא ייאמן". מכיוון שמדובר היה באסון שלא היה לו תקדים- לא האמינו,גם היהודים בארץ התקשו להאמין.

שאיראן בדרך לפיתוח יכולת גרעינית,בכך משוכנעים כולם.אך כמה אנשים וממשלות בעולם מאמינים לנשיא איראן כאשר בתורה שבע"פ חוזר על MEIN KAMPF בנוסח פרסי
Mein Jihad וקובע שיש לסלק את ישראל מן המפה? היטלר באותה תקופה דווקא חשב שיש לגרש את היהודים לפלשתינה. וזאת אמירה של מי שעומד בראש הפירמידה של משטר קנאי אסלאמי אשר בדומה למשטר הנאצי מנסה להשתלט על המזרח,, DRANG NACH OSTENואם לא בכוח האידיאולוגיה שבכך נכשל,אזי בכוח הגרעין, או האיום הגרעיני.

כאיום,לא זו בלבד שהוא לא מדומה,אלא הוא מלמד על חכמתם של הפרסים,עם עתיק ונבון. וסגן שר הביטחון,אפרים סנה, כבר התבטא כי האיום לעצמו עלול להביא הן להגירה מן הארץ והן לחיסול העלייה או לביקורים אליה.אגב, זה מסוג הנושאים שראוי ליתן את הדעת עליהם ולאו דווקא לפתוח את סגור הלב. מסר חשוב חייב לעמוד באמות מידה של תבונה מרבית.המסר של סנה לא עמד בקריטריון זה.מכול מקום היטלר לא היה מטורף אלא קנאי לאומני מפלצת- אדם.כך גם אחמדנג'ד, קנאי דתי מפלצתי,ולא משוגע.ואינני יודע מה גרוע ממה.ההבדל שהיטלר מאחורינו ואחמדנג'אד לפנינו.לא מאמינים, שכן נוח,כמו אז,לא להאמין.

ככה או אחרת,אין לנו "אחד העם" והכיכר ריקה.אגב,אחד העם לא עשה השוואה בין ככרות אלא בין אבנים ?אבני הכותל- שעליו ממררים בבכי לבין העם אשר אז עדיין לא הגיע לאחדות המיוחלת ונשא את חטוטרת הגלות.אין גם יוזמה להשמעת קולם הקולקטיבי של חתני פרס נובל לשלום,של אנשי המוסר,של שוחרי השלום הצרופים,של אישי אקדמיה ודתות.אלם.

אך אנו ב"כיכר".הפעם לא צריך לחכות להנחיה מגבוה.זה עניין מעל ומעבר לפוליטיקה בעיקר מקומית,ומשא גדול מדי לממשלת ישראל.מלכתחילה,גם לפני מלחמת לבנון,ישראל,בנסיבות הללו,לא יכלה להיות גורם מרתיע.ממשלת ארה"ב, לדאבון הלב,לא משתמשת במקל,נוסח טדי רוזוולט,ולא בגזר נוסח ג'ימי קרטר.נוסח בוש נכשל.רשות הדיבור,והמעש צריכים להינתן לציבור הרחב.אם כיכר בשטח לא ניתן למלא,בעדן הזה ניתן למלא מרחב אחר,וירטואלי, במאות אלפים ואפשר שיותר.זה לא יצטלם,אך זה עשוי להשאיר רישום בכול פינה בעולם ובכל בית שיודע שואה מהי.ואם הוא איננו יודע,זאת ההזדמנות לספר לו.והקרדיט הוא כולו לנשיא איראן.הפעם מדובר בסכנה של איום באזור המזרח התיכון, שלא רק יקיף ישראלים וערבים,יהודים ומוסלמים,אלא עלול להתפשט ולאיים על העולם כולו.מאזן האימה שהיה קיים בשעתו בין המעצמות לא קיים בחברה אשר הקרבת אדם היא חלק מן הפולחן שלה.ואם יש גורמים שקולים באליטה האיראנית,המסר הזה עשוי לחזק אותם.

ומכיוון שלצעד זה איננו זקוקים,לשמחתנו, להחלטת ממשלה או וועדת שרים,או קבינט או אפילו לא קבוצה של אקדמאים משכמם ומעלה או סופר מחונן- אני "בלוגיסט" , נאיבי,מן השורה מציע פנייה סיברנטית לכל המקושרים באינטרנט,במדורים בתקשורת,בבלוגים,באתרים,בארץ ובכול העולם,בקישורים הפרטיים ,בפנייה לממשלות בנוסח הבא,אשר כול אחד יכול לסגנן אותו ולתרגם אותו בהתאם להבנתו,להשגת המטרה בהפצת המסר הזה.

Stop Iran now

The Islamic republic of Iran has embarked upon a most dangerous venture of achieving nuclear weapon production capabilities. At the same time its president, Mahmud Ahmadinejad, has openly called to wipe off Israel, as a nation, from the map.

These combined factors threaten not only the region and its inhabitants, Israelis and Arabs, Jewish and Muslims, but consist of a real danger in igniting the entire world.

Iran has to be stopped by any means necessary. Preferably using peaceful ways, but if these fail - then by any means necessary.
We do not want another Hitler. We do not want another holocaust - a much more horrible one. Remember the past- secure the future.

If you believe in this appeal please forward it to your friends, neighbors, organizations, websites, blogs, leaders, the media and all other influential factors. History shall not forget neither forgive if we fail in this human plea..

צבי גיל הוא עיתונאי וסופר. מילא תפקידים בכירים ברדיו ובטלוויזיה במסגרת רשות השידור. הוא עוסק בפרוייקטים שנוגעים לתקומה של ניצולי השואה והתפקיד שהם מילאו בהקמת המדינה ובביסוסה.מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב