דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


איך קונים מחשב נייד | דיעה אישית 

מאת    [ 01/09/2009 ]

מילים במאמר: 963   [ נצפה 5904 פעמים ]

אז מה להגיד למוכר? הסבירו למוכר מה אתם בעצם מחפשים מהם השימושים שלכם ומה התקציב שלכם שכן אחד בא על חשבון אחר, בדקו האם יש אפשרות לשדרג בעתיד את כרטיס הזיכרון ואת מאיץ הגראפי שלכם כך שלא תהיו קבועים ותוכלו להשתנות עם הזמן.


כאן אפרט כל דבר מהחלקים ומה אני ממליץ:


מעבד:בבדיקה שעשיתי אינטל ליבה כפולה באמת נותנת את הכוח ולעומת בדיקה עם מעבדים של ליבה אחת יש הבדל משמעותי ואיכות טובה יותר בריבוי משימות כמו כן מעבדים דגם Core Duo, Intel Core 2 Duo, Core 2 חלק מהמחשבים ניידים משתמשים במעבדי AMD's Athlon Turion 64 X2 dual-core processor שגם תומכים בביצועים משופרים המעבדים הפחות איכותיים הינם Celeron M שהם הרי לא מהירים כמו Core 2 Duo אך העלות שלהם בדרך כלל יותר נמוכה. 


זיכרון המערכת: מחשב נייד חדש בדרך כלל כולל היום 2GB של זיכרון מערכת, פחות מזה עדיף לא לקנות, מחשבים ניידים רבים זמינים עם 3GB או 4GB אך חשוב יותר לפני בחירה לשדרג את הזיכרון היא לבדוק איזה גרסת ווינדוס תשתמשו במחשב נייד, מערכת עם 32 סיביות לא יכולה להשתמש ביעילות רבה יותר מ3GB זיכרון, לכן שדרוג לא יהיה יעיל עבור מערכת זאת, גרסת 64 סיביות יכולה ללכת גבוהה יותר , ככל שתקנו זיכרון גבוהה יותר תוכל להאריך את אורך חיי השימוש של המחשב הנייד יותר. אך הדבר גם משפיע על העלות הסופית.


כרטיס מסך גראפי: מחשבים ניידים מגיעים היום אם 2 אפשרויות של כרטיס גראפי. כרטיס מסך משולב - הכרטיס מסך משולב בתוך המחשב משולב בתוך לוח האם ומשתמש בעיקר בזיכרון הראשי של המחשב, כרטיס מסך ייעודי - כלומר כרטיס מסך הנפרד מלוח האם, אם אתם מתכוונים להשתמש במחשב נייד לצורך שימוש פרטי או עסקי קטן לא תרגישו בהבדל של כרטיס מסך ייעודי למשולב, אם אתם אוהבים משחקים או משתמשים בתוכנות כבדות יותר מומלץ להשתמש בכרטיס מסך ייעודי, שכן איננו רוצים להעמיס על הזיכרון הראשי של המחשב, שחקנים מתקדמים או עובדים עם תוכנות עריכה למיניהם זקוקים לשבבי גרפיקה 3D יחד עם 512MB למשתמשי מערכת הפעלה ווינדוס ויסטה , המערכת גובה יותר זיכרון עבור הגרפיקה גם מומלץ להשתמש בכרטיס מסך ייעודי.


מסך: אז השאלה היא גדול רחב קטן רחב או הביצועים כמובן שכל אחד זה פרטני בשבילו, המחיר הוא כבר לא גורם שמרתיע מכל האפשרויות הללו רוב הקונים בתקציב הנמוך מ4000 שקל יכולים להשיג את כל מותרות המסך של הרזולוציה הגבוהה עם הצורך שלהם רוב יצרני המחשבים הניידים מציעים מסכים שיאפשרו להציג את הסרטים עם יחס הגבוה הנכון ביותר לפי ראות עינכם מחשבים הנמוכים מ15 אינצ' יותר נוחים, קלילים וניידים להכניס לתיק , בעוד שמסכים גדולים יותר יכולים להציג 1080P שיאפשר לכם לצפות באיכות וידאו נפלאה. כמובן כל אחד ושימושיו שלו.


סוללה: חיי סוללה למחשב נייד ממשיך להשתמש במחשבים ניידים בבדיקה שעשיתי מעבדי Core Duo או Core 2Duo Duo החזיקו כ3.5. שעות בטעינה אחת, זכרו כי יצרנים עשוים לשפר את הזמנים שלהם ע"י נקיטת צעדים כגון כיבוי מקלט אלחוטי, אשר נוטים לרוב לצבור הרבה כוח, יש לזכור שהניידות כמובן מוגבלת גם בכל מה שקשור לסוללה.


כוננים אופטים: רוב יצרני המחשבים ניידים מביאים אם המחשב הנייד אם צורב DVD רגיל אבל עכשיו יש דיסק BLU-RAY שמנצח את כל מה ששיך לאיכות HD בפורמט גבהה אם אתה זקוק לצריבה יותר איכותית שווה לבדוק זאת, כונני דיסקטים נעלמו מן העולם אך יש עדין אנשים שמתמשים בהם אם אתה מחפש כונן דיסקטים רגיל לא תמצא אותו ניידים החדשים אך תוכל לקנות כזה המחובר לUSB בעלות עד 100 שקלים.


כונן קשיח: היום מחשבים ניידים הכי זולים מגיעים עם מינימום 60GB של כונן קשיח, רוב המחשבים מגיעים בטווח של 200-320GB . כל אחד לפי השימושים שלו אם אתם בעלי ספריות גדולות של שירים או סרטים עדיף שתיקחו כונן קשיח גדול יותר.


שיקולים חשובים מהירים:
הזיכרון המותקן, ככל שהזיכרון גבוה יותר כך תוכל להריץ יותר יישומים בבת את מחשבים נישאים עם 2GB זיכרון הם אופטימאלית אך אם אתה משתמש ביותר מזה או ווינדוס ויסטה ממליצים גבוהה יותר.


המעבד - הוא זה שקובע כמה מהר המחשב הנייד יפעיל עבורך את המשימות מעבדי Core Duo או Core 2Duo יתאימו לעיבוד מהיר יותר מעבדי ATOM הם בתקציב יותר ידידותי אך עדין מומלצים.


גודל המסך: גודל מסך מייצג את המדידה באלכסון רוב הניידים הם רחבות אם אתה רוצה מחשב ניידים עם מסך תקן תצטרך לחפש קצת אך עדין הם זמינים כמה ממסכי ה 16 אינצ'


ציפוי המסך: פאנל LCD של מחשב נייד הוא רק טוב כמו שזה נראה כשאתה מסתכל לתוך זה אם אתה יכול לראות בבירור טקסט ותמונות כאשר אתה מציג אותם באור יום , מחשבים ניידים רבים שאתה רואה בחלון הראווה באים אם ציפוי מבריק מיוחד שלהם יהיו מאוד קשים לעבוד בחוץ או בבית קפה, לכן לא פחות חשוב לדעת איפה אתה רוצה להשתמש במחשב נייד.


כונן קשיח: אתה צריך לדעת מה אתה מעוניין לשמור נתונים וכמה, כוננים קשיחים זולים הינם 80GB שיספיקו לדברים הרגילים כמו כן חשוב מהירות הכונן קשיח , איטי הינם 4200 סל"ד הרגילים הינם 5400 סלד והמומלצים ביותר הינם 7200 סל"ד שיציעו מהירות טובה יותר.


מפרצי הרחבה: תמיד יש הרחבות למחשב לכן בדקו שיש לכם כמה שיותר יציאות וכניסות לכוננים אופטים וכדומה.


טיפים לקניה:


זיכרון : אל תקנו פחות מ2GB של זיכרון שכן לא תצליחו לעבוד עם כל התוכנות הפעילות היום בצורה תקינה ,אנו ממליצים כמה שיותר 3G זה אופטימאלי.


סוללה משלימה: אם אתם זקוקים ליותר זמן מחוץ לשקע , יש אפשרות לקנות סוללה משלימה העלויות בדרך כלל נעות בין ה350 שקלים ל 800 שקלים.


מסך: ממליץ יותר גדול מ14.1 , חבל לאמץ את העניים עם מסכים כל כך קטנים אומנם איכותיים אך ההתאמצות מאוד מקשה אני אישית לא ממליץ על מסכים נמוכים מ14 אינצ'


מחיר: בדרך כלל מחירים למזומן יותר זולים ב2% לפחות מהמחירים בתשלומים לכן בדקו אפשרות זאת כדי להוזיל בעלות המלצה


אחריות: לי לא כל כך חשובה, אך אם כן בקשו אחריות עולמית, מקרה שקרה שטיילתי בשוויץ בשנת 2008 ומחשב הHP שלי התקלקל בחו"ל לא נעים, אך נכנסתי לאחת המעבדות המקומיות של HP בשוויץ והמחשב תוקן . 


דיעה אישית: אני אישית קונה את המחשבים ניידים בKSP - מחשבים ניידים יש להם למעלה מ18 סניפים פרושים ברחבי הארץ הם קונים המון ויש להם הנחות טובות. רק המלצה


קניה מוצלחת

עידן אמיר ב28 יש לו מחשב מהיום שבו נולד ואהבה לניידים נובעת מהעניין שהמחשבים כל שנה מתבלים ולכן יש צורך לקנות חדש , בביתו יש למעלה מ20 מחשבים ניידים ועל כל אחד ואחד הוא מסקר. בבלוג שלו, כמו כן המאמר הוא דיעה אישית בלבד.
http://ksp.co.ilמאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב