דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


שתי נשמות- מחפשות קשר-המשך 

מאת    [ 30/11/2008 ]

מילים במאמר: 324   [ נצפה 2856 פעמים ]

"כותב המאמר, יפה שאתה קונה דיסקים...נכון שאנו עושים אידיאליזציה וחושבים שאנשים יכולים/לא יכולים להשתנות.. אך כמו שאתה מבין , הגיון (גם אם הוא צרוף) אינו יעיל לשפוט את השינוי הזה.. רק זמן יכול להוכיח את השינוי בבני אדם אם הוא מתקיים או לאוו. ההבדל ביניינו בני האדם הוא: שישנם כאלה שלא יתנו ,מראש, לעצמם לבדוק ולהסתכן, לעומת כאלה שיסתכנו ויתנו למציאות להיות חזקה מהם.. ולשפוט גם אם הם יפסידו את הסערות הגדולות שלה ושלו".

זו התגובה שקיבלתי מקורא או קוראת אלמוני. ייתכן ואנו שבויים בדפוסי התנהגות קודמים שלנו.ייתכן ואנו יציר ההסטוריה שלנו,העבר שלנו,הלקחים, המסקנות והפרשנות שהענקנו לכל מה שעברנו בחיים הארוכים או הקצרים שלנו.אבל אשמח לענות לקורא האלמוני שטרח וענה למאמר הקצר שפרסמתי.

קורא יקר,כמו שכתבתי ההחלטות אינן קלות.איני יודע מה מצבך המשפחתי.אני מניח שאתה גרוש כמו ,כמעט, מחצית מהאוכלוסיה בישראל.כל הכוונה היא להציג את ההתלבטות האמיתית העומדת בפני בן/בת הזוג בעת שהם רוצים או נדרשים לקבל החלטה. (לפתע, אני חש כמו יועץ בסגנון "אבי בסגול ובדגש בב' היקרה).בדרך כלל נוח לנו להצמד לידוע ולשגרתי,זה גם הופך את חיינו לנעימים וקלים יותר.לא מכבר שוחחתי עם ידידה נשואה שלי שגם עובדת איתי.נושא השיחה היה ,איך לא?,מה ההבדל בין נשוי לגרוש.היא הטיבה להגדיר את מצבה בלשון ציורית:"חיי מתנהלים על מי מנוחות ,מעין קו ישר, אין דרמות או פרפורי בטן ולב,אין את הרגוש הראשוני והצפיה לראות אותו.אבל מצד שני איני חשה פחד או אי בטחון.הכל ברור וידוע.אני מסוגלת לתכנן עם בעלי טיול לעוד שנתיים בידיעה שהוא יתקיים". חשתי צביטה קלה של קנאה.היכולת שלה לתכנן את חייה לטווח כה רחוק וארוך הוא שידור אמיתי של יציבות ונורמליות.כך חשבתי שהיה עם זוגתי דאז וטעיתי.

גם אנו הגרושים, קורא יקר , רוצים בכך.אולי, יותר מכל דבר אחר בעולמנו הסוער והנתון לדרמות בסגנון של סרט טורקי.השאלה היחידה הוזרת ונשאלת ,האם נבחר את:

בן/בת הזוג העתידי על סמך ההגיון והשכל ואז נבחר במי שמתאים לנו מבחינת הסטריאוטיפ המקובע בראשנו?או, שמא,נבחר באמצעות הרגש והלב העלול מצד אחד להוביל אותנו לתוצאות הרות אסון ולכשלון מהדהד אך מצד שני יכול להוביל לחיבורן של שתי הנשמות
קרימינולוג ויועץ ארגונימאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב