דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


מדוע לא כדאי לבגוד 

מאת    [ 04/11/2008 ]

מילים במאמר: 374   [ נצפה 5045 פעמים ]

משחר ההיסטוריה נחשב מעשה הבגידה כאחד הדברים החמורים.העונש ברוב מדינות העולם על בגידה הוא מאסר עולם או גזר דין מוות.הבגידה נתפסת כמעשה שפל שבו האדם פוגע בארגון הבוטח בו.הבוגד בעמו או מדינתו נתפס תמיד בהיסטוריה כאדם שאינו ראוי לחיות בקרב בני עמו ויש להוציאו מהחברה הקיימת.

מערכת זוגית מושתת על אמון ההולך ונבנה בין בני הזוג.מערכת נישואין בנויה על יחסי אמון המעוגנים בחוזה (בין אם דתי ובין אם משפטי).במערכת הזוגית, לפחות בתחילתה,נושא הבגידה אינו קיים או עולה על הפרק.התשוקה, ההתלהבות מהקשר ההחדש יוצרים את ההגנה הטובה ביותר למניעת מעשי הבגידה או המחשבות הנלוות למעשה הבגידה בקרב בן/ת הזוג.

לחלק מהגברים (וגם לחלק מהנשים) יש נטיה חזקה יותר מהאחרים לבגוד.איני יודע מדוע?אולי זה חלק מתפיסה חברתית תרבותית השונה מהמקובל.אולי זה חלק מטראומת ילדות או בגרות שבה האדם תופס את הבגידה כחלק "לגטימי" ממערכת זוגית.(חלק ניכר מהגברים הנשואים וגם חלק לא מבוטל מנשים נשואות מרבים לשוחח על כך בחופשיות מדהימה בקרב חברים.חלק מהגברים תופסים את הנושא הזה כתוספת לגבריות המוחצנת שלהם וכהוכחה להיותם גברים נחשקים.

ראיה מפוכחת יותר מציגה את האיוולת שבבגידה: האמון המהווה את הבסיס העיקרי והמהותי למערכת היחסים נסדק ויקרוס בהמשך.החשש ממחלות מין שאנו מעבירים לבני הזוג מהווה ,אף הוא, גורם חשוב במערכת מניעת הבגידות. מערכת התירוצים, השקרים, ההסתרות מובילה למבוי סתום במערכת הזוגית.באם אנו מתייחסים למערכת הזוגית כאל הבסיס האמיתי של חיינו ,כאל המקום הבטוח לנו,המקום שבו אנו מרגישים בטוחים ומוגנים, מקום שבו אין לנו מה להסתיר מבן/ת הזוג.המקום שבו אתה יכול להיות עצמך, להחשף בחולשותיך,להיות חזק/חלש,להיות פשוט אמיתי.

מה ניתן לעשות?הפשוט ביותר זה לומר : לא לבגוד.זוהי צורה פשטנית מידי שלא תעמוד במבחן המציאות והפיתויים הקיימים בעולם הסובב אותנו.לחלק מאיתנו הייתי ממליץ להגיע ליעוץ שבו יובהר מדוע הצורך בבגידה.חלק יעברו ארוע שאולי ישנה את כל תפיסתם לגבי רעיון הבגידה.לחלק מומלץ לאמץ את הגישה בפנולוגיה המוגדרת כ"שלילת יכולת".צמצום האפשרויות ,המגעים, המפגשים והארועים בהם אתה עלול להחשף לפיתויים שלך קשה לעמוד בהם.דרך אחרת ומומלצת היא לשתף את בן/ת הזוג בלבטים, בחששות ובפחדים ובכך ל"הקדיםתרופה למכה".

המח הוא האבר החשוב בגופנו. הוא השולט במחשבות, גירויים ובפעולות שלנו.אנו יכולים לשלוט במח שלנו עד כמה זה נשמע מוזר.רק חשיבה קבועה ועקבית של "אי בגידה " תהיה הנכונה והטובה ביותר עבורנו ותמנע את הבגידה העתידית אשר תהרוס את המערכת הזוגית שבה את/ה נמצא/ת.

כל האמור לעיל אינו מתייחס לערך האהבה ואי הרצון לפגוע בבו/ת הזוג הראויים ליותר מאיתנו.

קרימינולוג ויועץ ארגונימאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב