חיילים וותיקים לא מתים לעולם-לאריאל שרון
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

חיילים וותיקים לא מתים לעולם-לאריאל שרון 

מאת    [ 13/02/2006 ]
מילים במאמר: 375   [ נצפה 3085 פעמים ]

 
 


חיילים וותיקים לא מתים לעולם- לאריאל שרון.

מאת: צבי גיל המאמר מופיע בעת ובעונה אחת באתר המחבר "זרקור"

ראש הממשלה ,אלוף(מיל) אריאל שרון נלחם על חייו. הפעם לא עומדות לרשותו לא כיתות,לא מחלקות,לא פלוגות ,לא גדודים,לא חטיבות,לא אוגדות ולא עוצבות,לא חילות יבשה,ים ואוויר. הוא ניצב לבדו מול מלאך המוות כאשר אשפת חצי תכסיסיו הייחודיים ריקה. ומי שמאמין בהשגחה העליונה אולי היא משקיפה על מאבקו באמפטיה.

רבים מכירים את אריאל שרון ,את עלילותיו ואת מעלעליו.אשר לי ,הכרתי אותו מימי נעורי ובעת בחרותו. הוא לא היה הרבה יותר מבוגר מאנשי הגדנ"ע שאני נמניתי עימהם ואשר אותם הדריך בכפר הנוער במגדיאל אשר בהוד השרון של ימינו. סמוך למקום מגוריו בכפר מל"ל. אנו היינו אודים מוצלים שטרם נערנו את האפר מעלינו. וכמובן ,כרבים אחרים,ובעיקר עיתונאים,עקבתי אחריו בתקופות השונות שבהם פיקד ולחם.

אריאל שרון היה אולי הנועז שבמפקדים הצבאיים של צה"ל. לעתים נועז מדי כאשר המציאות לא עלתה בקנה אחד עם תפיסתו את הזירה.ואני מתייחס אך ורק לזירה הצבאית. הוא היה הטוב שבטקטיקנים הצבאיים בייחוד כאשר נדרשה תושייה למצב שנתהווה,שלא היה כתוב במשנה הצבאית הסדורה. בתחום הזה לא היה כמוהו במציאת פתרון שרוני מובהק.

אריאל שרון,כפי שכתבתי באחד ממאמרי,ייכנס להיסטוריה בשל פריצת הדרך עם פינוי עזה כצעד שמשמעותו היפרדות,בשלבים,מן הפלשתינאים והבטחת מדינה יהודית חופשית ודמוקראטית. בסוגיה זאת וודאי שיש שחולקים עלי. אך גם אלה לא יוכלו לקחת ממנו את העוז והגבורה של חייל אמיץ ומיוחד זה.

דברים אלה נכתבים כאשר ראש הממשלה חי ונושם ומצבו מוגדר קשה,קריטי ויציב.הם נאמרים כדי שמבחינתי אני לא אנהג על משקל האמירה הלקוחה מפרשיות השבוע :"אחרי מות,קדושים, אמור.." כלומר רק כאשר האדם הוציא את נשמתו משפיעים עליו כול ההלל והקילוסים ומאוד צפוף שם. או שלא "מספידים אדם" בטרם מותו,וכל הנקרולוגים מוכנים לדפוס,לרדיו,לטלוויזיה אם וכאשר יעצום את עיניו לנצח.אני חולק על גישה זאת.איני רואה טעם לפגם בהשמעת השבחים לאדם בעודנו חי. אדרבא,לדעתי חשוב שייאמרו,על ידי אזרח מן השורה כמוני, כאשר האיש חי.והיה אם הוא יתאושש וישוב להכרה, ההספדים שוב יוכנסו למקפא,ומה שנאמר נאמר.

בהתבטאויות רבות בכתובים חלקתי על מדיניותו של האיש ואת התנהלותו השלטונית שגבלה לעתים בביזנטיניות, אף שהערכתי את עוז רוחו.אבל כאיש צבא מקומו מובטח בפנתיאון הביטחוני של מדינת ישראל. על שרון אפשר לומר את הנכתב והושר בבלדה אמריקנית ידועה:
They just fade away Old soldiers never die,
בתרגום: חיילים וותיקים לא מתים לעולם,הם רק נמוגים.......כמו שמוכיח זאת בפועל אלוף האלופים(מיל) אריאל שרון.
צבי גיל הוא עיתונאי וסופר. מילא תפקידים בכירים ברדיו ובטלוויזיה במסגרת רשות השידור. הוא עוסק בפרוייקטים שנוגעים לתקומה של ניצולי השואה והתפקיד שהם מילאו בהקמת המדינה ובביסוסה.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב