דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


הפוליטיקה בזירת הספורט והחייטים של בגדי המלך החדשים 

מאת    [ 12/01/2006 ]

מילים במאמר: 376   [ נצפה 4401 פעמים ]

הפוליטיקה במגרש הספורט, והחייטים של "בגדי המלך החדשים"

מאת: צבי גיל. הרשימה מופיעה בעת ובעונה אחת באתר המחבר "זרקור".זאת הפעם הראשונה,דומני,בתולדות המפלגות בישראל שמפלגה נכנסת לפוליטיקה,ולמערכת הבחירות, בלא שתהיה לה אידיאולוגיה.היו בודדים שרצו לכנסת,ב"טיקט", שלהם עצמם ועטו על פניהם מסכה אידיאולוגית,אך זאת הייתה תחפושת.אם נתייחס למפלגות האחרות, לכול אחת מהן יש אידיאולוגיה. "ל"קדימה" ?אין, בדיוק בדמותו ובצלמו של מייסדה,אריק שרון.גם לו, מלבד היותו פטריוט אוהב הארץ,כפי שציינתי במאמר קודם,לא הייתה לו אידיאולוגיה.אם אידיאולוגיה פרושה לנצח בכל מחיר,אז יש ויש למפלגה הזאת אידיאולוגיה,בדיוק כמו לנבחרת כדורגל או כדורסל.

בכך דומה קדימה יותר מכל מפלגות לתחום הספורט.גאידמאק רוכש את ביתר ירושלים, לביוב קונה את הפועל תל אביב.אך הם קונים זאת בכסף רב.שרון קנה את קדימה בחינם מכיוון ש"הליכוד" פשט את הרגל, מפלגתית ואידיאולוגית.נוסף על כך יש רכש חוץ שבעבורו כן משלמים במיקום ברשימה החדשה. כך אנחנו מתבשרים שהרכש החדש של קדימה שמעון פרס יהיה בחמישייה הפותחת,דליה איציק ברזרווה,חיים רמון בשער וכו' כיאה לנבחרת שיוצאת לזירה לנצח.

מסקרן אותי אם בלשכתו החדשה של מספר שניים ברשימה של "קדימה", תהיה תמונה של ברל כצנלסון. של בן גוריון וודאי שתהא,שכן לשרון מייסד " קדימה" הודבקה התווית של מפא"י ההיסטורית ושל שוחר מייסדה דוד בן גוריון. ככה ששניהם רואים את עצמם בניו ויורשיו של הזקן.

בזירה, כמו בזירות של ימינו,נכנסים גם כל מיני אוהדים לוהטים,נותני עצות כמו ששמענו ב"קול ישראל.ראובן אדלר שתוארו הוא "יועץ אסטרטגי של ראש הממשלה",אריק שרון, שנאבק עדיין על חייו המליץ ל"העמיד" את אריאל שרון בראש הרשימה.מה שנקרא היום "יועץ אסטרטגי" נקרא פעם או "יועץ סתרים" או פרסומאי.אבל תארים אלה אין בהם לא מן המוניטין ולא מן ההכנסה.
בעיני הם חייטי עלית שתופרים "בגדי מלך חדשים".מילא אם מדובר היה ברב שך ,כאשר היה מוטל על ערש דווי, הליטאים היו אומרים אמן כן יתברך.

אם היו שמים את אריק שרון במקום המכובד,כפי שנוהגים,במקום ה- 120 זאת הייתה סגירה נאה ומכבודת של הרשימה.אבל במקום הראשון? במצבו הקיים? איזו מין תעתוע עוועים זה.
דומני שמרוב סחר מכר,ערוב תחומים וחצרות,וכל הבוקה ,ומבוקה ומבלקה ,אנשים מאבדים את הצפון,אם אי פעם היה להם איזה מצפן.

אם "קדימה", חפצת חיים היא עליה לפזר במהירות מטאורית את הערפל התפיסתי שאופף אותה ולנסח משנה סדורה של מפלגה בעלת אידיאה,של מטרות,של דרך ,בכל הקשור לאורחות החיים בארץ, במדיניות חוץ והביטחון וההסדר עם הפלשתינאים. עם המסר הזה עליה לצאת לציבור הרחב ולא לאוהדים של מועדוני ספורט ולסקרי הימורים.

צבי גיל הוא עיתונאי וסופר. מילא תפקידים בכירים ברדיו ובטלוויזיה במסגרת רשות השידור. הוא עוסק בפרוייקטים שנוגעים לתקומה של ניצולי השואה והתפקיד שהם מילאו בהקמת המדינה ובביסוסה.מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב