דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


ביטחון אישי מול ביטחון צבאי-לתשומת לב מנהלי הקמפיין של העבודה 

מאת    [ 03/01/2006 ]

מילים במאמר: 452   [ נצפה 3108 פעמים ]

הביטחון האישי מול הביטחון הצבאי-לתשומת לב מנהל הקמפיין של עמיר פרץ.

מאת: צבי גיל המאמר מופיע בעת ובעונה אחת באתר המחבר "זרקור"


הסקרים,כמו yoyo, מעלים ומורידים את הפופולאריות של המפלגות ובעיקר של שתי המפלגות הגדולות,"קדימה" ו"העבודה".ל"קדימה" אף שהיא מפלגה של איש אחד,לא מוסיפים "בראשות אריאל שרון" ואילו ל"עבודה" מוסיפים את התואר של עמיר פרץ.

הטיעון המקובל לירידה במנדאטים,שהעבודה בראשות פרץ הייתה מקבלת אילו נערכו הבחירות עתה,נעוץ בנושא הביטחוני.הציבור,ככה נאמר, אף שהוא ביקורתי מאוד בנושא חברה וכלכלה,הרי נושא הביטחון הוא בראש מעייניו.אפשר והנחה זאת היא נכונה,וכבר ראיני שקהילות שלמות במה שנקרא עדיין "ערי פיתוח" ירטנו כל ימות השנה על המצב הכלכלי החמור,על עוני,על מצוקה,על העדר רמת בריאות. אולם,כאשר מגיע יום הדין, היום היחידי שבו הם שופטים והפוליטיקאים שעשו להם עוול עומדים למשפט הבוחר-הם זקוקים לאבא טוב ומושיע,כזה שהוא מנהיג קשוח ויודע כיצד מטפלים בילדים רעים.

בכלל, ביום הבחירות יש מסורת,עושים פיקניק ומצביעים למפלגה שהיא "בית". פעם הבית היה ליכוד הפעם ה"בית" הוא "קדימה"-עוברים דירה.לצבור יש הרגלים וכשם שפוליטיקאים זקוקים לטלטלה,הציבור זקוק לה לא פחות.

הטיעון ש"קדימה" תצליח יותר בתחום הביטחוני מאשר "העבודה" הוא מופרך.מי שמצליח זה צה"ל.ב"עבודה" לא יושבים אנשים שמוכנים לעשות משהו שיהיה בו הפקרת בטחונה של המדינה ושל תושביה.לעומת זאת לא ראינו את הבשורות והנחמות של ממשלות בראשות שרון.ראינו שבתקופת כהונתו כראש הממשלה המכות שהוא הנחיל לפלשתינאים,הקצינו אותם.לא ראינו שדעת הקהל שוחרת שלום בציבור הפלשתינאי מרימה ראש.זהו הנשק החשוב ביותר לחמאס ולג'יהאד האיסלמי,מלבד הקטיושות והקאסאמים.

אך נניח גם לזה.אולם מה בקשר לביטחון האישי של האזרח? ברחוב,בפאבים,בבית,בדרכים.מה עשתה ממשלת ישראל בראשות אריאל שרון כדי להבטיח פחות שפיכות דמים בפנים,בתוכנו, במשפחותינו,בכבישינו.בריאיון בעיתון "הארץ"( 30.12.2005 ) עם עקיבא אלדר,קובע יוסי סיטבון, מי שהיה מפקד מחוז תל אביב במשטרת ישראל, שהפשע לא רק משתולל אלא משתלם.אז ממשלת ישראל החליטה על ניהול מערכה נגד הפשע המאורגן.יפה.ומה עם הפשע הלא מאורגן,זה הקמעונאי.זה של סכינאים ליד פאבים,של אקדחים שיורים בנשים,של דוקרנים שהורגים ברחוב סתם,ולאו דווקא ליד פאב.התשובה היא רבת פנים.אך הפן העיקרי הוא שמשטרה, אשר אמורה לשמור בראש וראשונה על שלום האזרח, עסוקה בנושא ביטחון כללי ולא עסוקה במידה ראויה בנושא הביטחון האישי.

במקום לפנות לסטטיסטיקה הנה רשימה מאוד מקוצרת על פשעים שמופיעים ברשימה של האתר "במבילי".כולם בתקופה קצרה בשנה שזה עתה יצאה.
אדם נהרג מפיצוץ רימון בקיוסק.
מדריך נוער תקף מינית את חניכיו.
אם וסבתא קשרו ילד למיטה.
אם נעצרה על שכיבתה סיגריה על בנה
רצח את בתו והורה להשליכה לים
בן 13 נדון ל- 15 שנות מאסר בפועל
אדם מואשם בקבלת דבר במרמה ובהתחזות לחוקר פרטי.
בית המשפט גזר 10 שנות על עו"ד
רפלקסולוג עיסה וגם אנס
14 שנות מאסר בפועל לאדם שדקר את חברו בשל חוב של 200 שקל.

נסתפק בזה.אז בבקשה.אם "קדימה" מניפה את הדגל של ביטחון חוץ,תניף "העבודה" את הדגל של ביטחון אישי,והוא לא רק כלכלי וחברתי אלא גם פיסי- החיים עצמם של כל אחד מאיתנו.לתשומת לב מנהלי "הקמפיין" של עמיר פרץ.צבי גיל הוא עיתונאי וסופר. מילא תפקידים בכירים ברדיו ובטלוויזיה במסגרת רשות השידור. הוא עוסק בפרוייקטים שנוגעים לתקומה של ניצולי השואה והתפקיד שהם מילאו בהקמת המדינה ובביסוסה.מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב