דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


הגישות השונות של ניהול ועד בית משותף 

מאת    [ 28/07/2021 ]

מילים במאמר: 359   [ נצפה 669 פעמים ]

בשנים האחרונות יותר ויותר בניינים מחליטים להעביר את ניהול ועד הבית המשותף לידיה של חברת ניהול מקצועית. ניהול בניינים כרוך בביצוע מכלול פעולות הנדרשות לתחזוקת מבנים ושמירה עליהם במצב טוב ושמיש. במציאות של היום, ועד בית מקומי לרוב לא זמין לתת מענה מיידי לכל הבעיות שעלולות לצוץ, החל מגביית דמי ועד בית בזמן , דרך בעיות המצריכות טיפול של אנשי מקצוע כמו חשמלאים, אינסטלטורים, צבעים ועוד. מכיוון שישנן חברות שונות, כך גם יש שיטות וגישות שונות לניהול הבניין.  

ניהול על ידי ועד הבית הנבחר

אחת הגישות לניהול ועד בית משותף הא על ידי ועד בית נבחר. כלומר באסיפת הדיירים מתנדבים כמה נציגים מטעם בעלי הדירות והחברים צריכים לבחור את הנציגים הראויים ביותר. גישה זו מתאימה במיוחד לבניינים קטנים וישנים שבהם לא נדרשות פעולות תחזוקה, ניהול ותפעול רבות, כך שועד הבית המתנדב יכול לספק מענה. 

העלילה הופכת להיות יותר מורכבת כאשר חברי הועד אינם מצליחים להתמודד בהצלחה עם ריבוי המשימות או להתנהל נכון עם ענייני הכספים ואז יכול מאוד להיות שבעלי הדירות יחליטו לבחור באפשרות של חברת ניהול מקצועית. 

חברת ניהול מקצועית

אפשרות נוספות לניהול ועד בית משותף מציעה חברת הניהול. חברת ניהול בתים משותפים מספקת שירותים מקצועיים בתחום ניהול ועד בית ויכולה להיות אמונה על כל נושא ההתמודדות מול הדיירים, גביית כספים, תשלומים לספקים ולרשויות, תיאום עבודות תחזוקה וניקיון, ביצוע בדיקות למערכות ועוד. חברות ניהול מספקות מעטפת שלמה של שירותים ונותנות מענה לסוגים שונים של בניינים, כאשר כל בניין יכול לבחור את המסלול המתאים לצרכיו, ומקלות על הדיירים בהתנהלות בהשוואה לניהול ועד בית מקומי.

גם כאן, הכל טוב ויפה עד שהחברה מתחילה להיות עמוסה מדי ומתקשה להתמודד עם ריבוי המשימות. זה המקום לעבור לגישה הבאה והיא ניהול חכם יותר. 

תוכנת ניהול ועד בית

תכנת ניהול היא אחת מאפשרויות הניהול הקיימות והיא מתאימה לועדי בתים ולחברות ניהול. תוכנת הניהול יכולה להקל על העבודה במידה רבה, לחסוך זמן רב, התעסקות ועלויות ולהפוך את כל ההתנהלות ליותר ממוחשבת, אוטומטית ומסודרת. 

באמצעות תוכנה מקצועית לניהול ועד בית משותף אפשר להפיק דוחות, לקבל תמונת מצב רחבה, לתקשר טוב יותר עם בעלי הדירות, לפתוח קריאות שירות לספקים ולבצע אינספור פעולות בצורה קלה ויעילה, מה שישאיר לועד הבית זמן להתעסק בענייניו ולחברת הניהול לגדול ולהתפתח. המאמר נכתב ע"י חברת קידום אתרים  המנהלת את פורטל - "בתים"   הפורטל המוביל בישראל בנושא בתים ומבנים
מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב