תאוריית הכל- סיפורו של מדען
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תאוריית הכל- סיפורו של מדען 

מאת    [ 16/04/2019 ]
מילים במאמר: 673   [ נצפה 1329 פעמים ]

 
 

תאוריה של הכל היא שם סרט ביוגרפי עם מרכיב רומנטי שעוסק בסיפור נישואיו של סטיבן הוקינג עם אשתו הראשונה ג'יין ויילר.

סטיבן הוקינג התפרסם הרבה בזכות "סיפור קיצור תולדות הזמן" ספר מדע פופולרי שמתאר את התפתחות היקום מן המפץ הגדול ועד לחורים שחורים. תורגם לעשרות שפות ונמכר במיליוני עותקים.

הסרט מבוסס על אוטוביוגרפיה של אשתו הראשונה והוא מתאר את חייו החל מהיותו בחור צעיר, סטודנט לאסטרופיסיקה ועד להפיכתו למדען המפורסם ביותר בעולם.

למרות פרסומו הרב לא זכה סטיבן הוקינג בפרס נובל. הסיבה שהתמחותו העיקרית היתה בתחום חורים שחורים וחורים שחורים לא ניתנים לזיהוי ישיר. כלומר שהם בחזקת תאוריה שלא ניתן לוודא אותה בתצפית או בניסוי. הוא עסק במדע תיאורטי (פרס נובל ניתן להישגים על תגליות שיש להן אישוש או בתצפית או בניסוי).

את עבודת הדוקטורט שלו כפי שהדבר מופיע בסרט הוא ביצע בחקר התפוצצות סופר נובה שזו התפוצצות של כוכב שיש לו מסה עצומה, פי כמה וכמה מאשר לשמש שלנו וכאשר הוא מתפוצץ הוא משיר מעליו את כל המעטפת הגזית שלו ומה שנותר ממנו זה רק כוכב נויטרונים קטן שממשיך להסתובב במחזוריות עצומה, עושה סיבוב לשניה.

בסרט סטיבן הוקינג מרצה על עבודת הדוקטורט שלו בפני מדענים בתחום הפיזיקה והאסטרונומיה. כמה מדענים פקפקו אבל הוא זכה לאהדת רוב המדענים. באותו מפגש ניתן לו תואר הדוקטורט. בעבודת הדוקטורט שלו כשהוא מביא אותה בפני צוות המדענים שאמורים לקבוע אם מגיע לו תואר דוקטורט או לא. הוא מנסה ליצור סינתזה בין הנוירון הקטן לבין הגרעין הראשוני העצום שלפי תיאורית המפץ הגדול "התפוצץ" ובאותו רגע נוצר היקום כפי שהוא מוכר לנו ודבר זה הולך ומתרחק כל הזמן.

יש להדגיש שבעצם מה שמתרחב זה החומר עצמו בתוך היקום ולא במרחב שכן המרחב בורח לכל עבר במהירות האור אשר לפי הפיסיקה המקורית לא ניתן לעבור אותה אך כשמדובר במרחב התרחבותו לא סותרת את כללי הפיסיקה אשר לפיה לא ניתן לעבור את מהירות האור.

בהמשך הסרט מובא סיפורו של סטיבן הוקינג כפי שהוא בא לידי ביטוי בפרק ב' בחייו הרומנטיים, הוא מתאהב במטפלת שלו. נוטש את אשתו הראשונה הנאמנה לו שליוותה אותו בתקופת מחלתו אבל היא ממשיכה להיות ידידתו הקרובה עד סוף ימיו.

 

תאוריה של הכל היא שם סרט ביוגרפי עם מרכיב רומנטי שעוסק בסיפור נישואיו של סטיבן הוקינג עם אשתו הראשונה ג'יין ויילר.

סטיבן הוקינג התפרסם הרבה בזכות "סיפור קיצור תולדות הזמן" ספר מדע פופולרי שמתאר את התפתחות היקום מן המפץ הגדול ועד לחורים שחורים. תורגם לעשרות שפות ונמכר במיליוני עותקים.

הסרט מבוסס על אוטוביוגרפיה של אשתו הראשונה והוא מתאר את חייו החל מהיותו בחור צעיר, סטודנט לאסטרופיסיקה ועד להפיכתו למדען המפורסם ביותר בעולם.

למרות פרסומו הרב לא זכה סטיבן הוקינג בפרס נובל. הסיבה שהתמחותו העיקרית היתה בתחום חורים שחורים וחורים שחורים לא ניתנים לזיהוי ישיר. כלומר שהם בחזקת תאוריה שלא ניתן לוודא אותה בתצפית או בניסוי. הוא עסק במדע תיאורטי (פרס נובל ניתן להישגים על תגליות שיש להן אישוש או בתצפית או בניסוי).

את עבודת הדוקטורט שלו כפי שהדבר מופיע בסרט הוא ביצע בחקר התפוצצות סופר נובה שזו התפוצצות של כוכב שיש לו מסה עצומה, פי כמה וכמה מאשר לשמש שלנו וכאשר הוא מתפוצץ הוא משיר מעליו את כל המעטפת הגזית שלו ומה שנותר ממנו זה רק כוכב נויטרונים קטן שממשיך להסתובב במחזוריות עצומה, עושה סיבוב לשניה.

בסרט סטיבן הוקינג מרצה על עבודת הדוקטורט שלו בפני מדענים בתחום הפיזיקה והאסטרונומיה. כמה מדענים פקפקו אבל הוא זכה לאהדת רוב המדענים. באותו מפגש ניתן לו תואר הדוקטורט. בעבודת הדוקטורט שלו כשהוא מביא אותה בפני צוות המדענים שאמורים לקבוע אם מגיע לו תואר דוקטורט או לא. הוא מנסה ליצור סינתזה בין הנוירון הקטן לבין הגרעין הראשוני העצום שלפי תיאורית המפץ הגדול "התפוצץ" ובאותו רגע נוצר היקום כפי שהוא מוכר לנו ודבר זה הולך ומתרחק כל הזמן.

יש להדגיש שבעצם מה שמתרחב זה החומר עצמו בתוך היקום ולא במרחב שכן המרחב בורח לכל עבר במהירות האור אשר לפי הפיסיקה המקורית לא ניתן לעבור אותה אך כשמדובר במרחב התרחבותו לא סותרת את כללי הפיסיקה אשר לפיה לא ניתן לעבור את מהירות האור.

בהמשך הסרט מובא סיפורו של סטיבן הוקינג כפי שהוא בא לידי ביטוי בפרק ב' בחייו הרומנטיים, הוא מתאהב במטפלת שלו. נוטש את אשתו הראשונה הנאמנה לו שליוותה אותו בתקופת מחלתו אבל היא ממשיכה להיות ידידתו הקרובה עד סוף ימיו.

 

 

רפאל לירז

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב