דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


תאוריית הכל- סיפורו של מדען 

מאת    [ 16/04/2019 ]

מילים במאמר: 673   [ נצפה 2029 פעמים ]

תאוריה של הכל היא שם סרט ביוגרפי עם מרכיב רומנטי שעוסק בסיפור נישואיו של סטיבן הוקינג עם אשתו הראשונה ג'יין ויילר.

סטיבן הוקינג התפרסם הרבה בזכות "סיפור קיצור תולדות הזמן" ספר מדע פופולרי שמתאר את התפתחות היקום מן המפץ הגדול ועד לחורים שחורים. תורגם לעשרות שפות ונמכר במיליוני עותקים.

הסרט מבוסס על אוטוביוגרפיה של אשתו הראשונה והוא מתאר את חייו החל מהיותו בחור צעיר, סטודנט לאסטרופיסיקה ועד להפיכתו למדען המפורסם ביותר בעולם.

למרות פרסומו הרב לא זכה סטיבן הוקינג בפרס נובל. הסיבה שהתמחותו העיקרית היתה בתחום חורים שחורים וחורים שחורים לא ניתנים לזיהוי ישיר. כלומר שהם בחזקת תאוריה שלא ניתן לוודא אותה בתצפית או בניסוי. הוא עסק במדע תיאורטי (פרס נובל ניתן להישגים על תגליות שיש להן אישוש או בתצפית או בניסוי).

את עבודת הדוקטורט שלו כפי שהדבר מופיע בסרט הוא ביצע בחקר התפוצצות סופר נובה שזו התפוצצות של כוכב שיש לו מסה עצומה, פי כמה וכמה מאשר לשמש שלנו וכאשר הוא מתפוצץ הוא משיר מעליו את כל המעטפת הגזית שלו ומה שנותר ממנו זה רק כוכב נויטרונים קטן שממשיך להסתובב במחזוריות עצומה, עושה סיבוב לשניה.

בסרט סטיבן הוקינג מרצה על עבודת הדוקטורט שלו בפני מדענים בתחום הפיזיקה והאסטרונומיה. כמה מדענים פקפקו אבל הוא זכה לאהדת רוב המדענים. באותו מפגש ניתן לו תואר הדוקטורט. בעבודת הדוקטורט שלו כשהוא מביא אותה בפני צוות המדענים שאמורים לקבוע אם מגיע לו תואר דוקטורט או לא. הוא מנסה ליצור סינתזה בין הנוירון הקטן לבין הגרעין הראשוני העצום שלפי תיאורית המפץ הגדול "התפוצץ" ובאותו רגע נוצר היקום כפי שהוא מוכר לנו ודבר זה הולך ומתרחק כל הזמן.

יש להדגיש שבעצם מה שמתרחב זה החומר עצמו בתוך היקום ולא במרחב שכן המרחב בורח לכל עבר במהירות האור אשר לפי הפיסיקה המקורית לא ניתן לעבור אותה אך כשמדובר במרחב התרחבותו לא סותרת את כללי הפיסיקה אשר לפיה לא ניתן לעבור את מהירות האור.

בהמשך הסרט מובא סיפורו של סטיבן הוקינג כפי שהוא בא לידי ביטוי בפרק ב' בחייו הרומנטיים, הוא מתאהב במטפלת שלו. נוטש את אשתו הראשונה הנאמנה לו שליוותה אותו בתקופת מחלתו אבל היא ממשיכה להיות ידידתו הקרובה עד סוף ימיו.

 

תאוריה של הכל היא שם סרט ביוגרפי עם מרכיב רומנטי שעוסק בסיפור נישואיו של סטיבן הוקינג עם אשתו הראשונה ג'יין ויילר.

סטיבן הוקינג התפרסם הרבה בזכות "סיפור קיצור תולדות הזמן" ספר מדע פופולרי שמתאר את התפתחות היקום מן המפץ הגדול ועד לחורים שחורים. תורגם לעשרות שפות ונמכר במיליוני עותקים.

הסרט מבוסס על אוטוביוגרפיה של אשתו הראשונה והוא מתאר את חייו החל מהיותו בחור צעיר, סטודנט לאסטרופיסיקה ועד להפיכתו למדען המפורסם ביותר בעולם.

למרות פרסומו הרב לא זכה סטיבן הוקינג בפרס נובל. הסיבה שהתמחותו העיקרית היתה בתחום חורים שחורים וחורים שחורים לא ניתנים לזיהוי ישיר. כלומר שהם בחזקת תאוריה שלא ניתן לוודא אותה בתצפית או בניסוי. הוא עסק במדע תיאורטי (פרס נובל ניתן להישגים על תגליות שיש להן אישוש או בתצפית או בניסוי).

את עבודת הדוקטורט שלו כפי שהדבר מופיע בסרט הוא ביצע בחקר התפוצצות סופר נובה שזו התפוצצות של כוכב שיש לו מסה עצומה, פי כמה וכמה מאשר לשמש שלנו וכאשר הוא מתפוצץ הוא משיר מעליו את כל המעטפת הגזית שלו ומה שנותר ממנו זה רק כוכב נויטרונים קטן שממשיך להסתובב במחזוריות עצומה, עושה סיבוב לשניה.

בסרט סטיבן הוקינג מרצה על עבודת הדוקטורט שלו בפני מדענים בתחום הפיזיקה והאסטרונומיה. כמה מדענים פקפקו אבל הוא זכה לאהדת רוב המדענים. באותו מפגש ניתן לו תואר הדוקטורט. בעבודת הדוקטורט שלו כשהוא מביא אותה בפני צוות המדענים שאמורים לקבוע אם מגיע לו תואר דוקטורט או לא. הוא מנסה ליצור סינתזה בין הנוירון הקטן לבין הגרעין הראשוני העצום שלפי תיאורית המפץ הגדול "התפוצץ" ובאותו רגע נוצר היקום כפי שהוא מוכר לנו ודבר זה הולך ומתרחק כל הזמן.

יש להדגיש שבעצם מה שמתרחב זה החומר עצמו בתוך היקום ולא במרחב שכן המרחב בורח לכל עבר במהירות האור אשר לפי הפיסיקה המקורית לא ניתן לעבור אותה אך כשמדובר במרחב התרחבותו לא סותרת את כללי הפיסיקה אשר לפיה לא ניתן לעבור את מהירות האור.

בהמשך הסרט מובא סיפורו של סטיבן הוקינג כפי שהוא בא לידי ביטוי בפרק ב' בחייו הרומנטיים, הוא מתאהב במטפלת שלו. נוטש את אשתו הראשונה הנאמנה לו שליוותה אותו בתקופת מחלתו אבל היא ממשיכה להיות ידידתו הקרובה עד סוף ימיו.

 

 

רפאל לירז
מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב