דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


חקר קו המשווה ב 

מאת    [ 05/12/2018 ]

מילים במאמר: 1546   [ נצפה 2261 פעמים ]

המשך...


  • 

  10. אקוודור

   

  ערים ממזרח פורטו אל כרמן דה פוטימיו, נואה לוחה, קימבה  נמצאת

  על ההר צפוונית לקיטו הבירה וסנ

  טו דומינגו דה לוס קולורדוס מערבית לה

  אקודור

  נושקת לאוקיאנוס השקט

  יש הר געש פעיל קוטופאחי גשם כל השה טמפרטורה נחה בהרים יש אנדיאנים שרידים מתרבות האינקה ובני מסציסו שהם תערובת של אנדיאנים וספרדים

   

  11. איי גלפאגוס

  יש בעלי חיים נדירים  כמו ברוב האיים המבודדים

   

  12. האוקיאנוס השקט 11000 ק"מ

  יסוד המים קשור עם תענוג שנאמר על המים שמצמיחים כל מיני תענוג  . המים מטהרים וכשרצה ה' לטהר העולם הציף את מי המבול על הארץ

  בים וביבשה יכולות לה תפתח סופות טורנדו והוריקן אך תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם ויש להלך בדרך האמצע לא עצוב ולא הולל אלה שמח וטוב לב משמח אלוקים ואדם..

  סופה גדולה והרסנית יכולה להתחיל במשהו כביכול זעיר ומשני מה בסך הכל אמרתי .. והרי זו האמת.. איך לעצור ? לפעמים מוטב לברוח או לצלול ולתת לגל

  לעבור .. לי אין חלק במחלוקת אני שפל רוח לא כועס אלא זה דבר מאוד רציני אבל א לידי כעס בא לכלל טעות ואם חכם מסתלקת חוכמתו וכאילו עובד עבודה זרה ולשון הרע שקול כנגד ג' עברות שעליהם נאמר ייהרג ובעל יעבור ..

  אנו עומדים לצלוח את אחת האתגרים הקשים ביותר כמעט חצי עולם  מים לא יודע עם יש ספינות שעושות מסלול זה מאקוודור לאינדונזיה צרי תחנות בדרך אולי צוללת גרעינית יכולה  במעמקי הים יכולות להיות תופעות ולקנית- הר געש לוחות העולם ממשיכים לנוע רואים רצף של הרים מתחת למים חלקם אף עולה מעל המים ואז זהו אי  ירוק בים כך גם באוקיאנוס האטלנטי בעלי חיים נדירים ולא מוכרים חיים במעמקים ללא אור ומעט חמצן בלחץ אדיר ושקט מופתי..

  האוקיאנוס השקט ואולי בגלל תכונה זו זכה להיות הגדול שבימים מים שקטים חודרים עמוק וכאשר ניצבים בפני מלך אין מקום לרעש וצלצולים אלא לקול דממה דקה.. המציאות שלך מתבטלת לאומתו..

  האוקינוס השקט באמת שקט ללא גלים ורוחות, מראה מדהים..

   

  טאראווה/ קירביטי, איי גילברט , איי הליין

  איים אלו היו בלב הסערה בזמן מלחמת העולם השנייה בין ארה"ב ליפן וישנם שרידים של מטוסים וטנקים עד עצם היום הזה על החול הרך ועצי הקוקוס היפים..

  יש תופעה בחלק מהאיים בחוסר שלטון יציב או שזו המדיניות והיא הלבנת כספים ואולי זה מעוגן בחוק על מנת למשוך משקיעים נותנים פטור ממס ויש ארגוני פשע המשתמשים בזה או עשירים שמבחינתם זה חוסך כלכלית הרי הכלכלה באיים רובה חקלאית וזה הימור ולא תמיד ריווחי יש תיירות כי אלו מקומות מדהימים מי שיכול להרשות לעצמו  יש איים יקרים ויש זולים לעשירים ולעמך וכך גם רמת החיים במקום ..

  לפי מה שנראה המגמה היום בעולם זה שכל קבוצה תופסת שטח ומקבלת עצמאות מדינית.. למה מספר המדינות גדל וגדל לאורך השנים.. כי  מתחיל גילוי העצמות הבורא חוזר להתגלות בעולם וכולם רוצים וצרכים להכין את העולם לקבלתו שירגיש בבית..

  עיין מאמר באתי לגני..

   

  13. איי מרשל

  האי הכי קרוב לקו הוא אבון

  הכלכלה תלויה בסיווע חוץ  יש פוספאטים (באי נאורו משלשלת של ציפורי גאנו) דגה קוקוס קקאו טארו

  האיים זוהמו מניסיי גרעין ופונו מאנשים  ברובם

  כל השנה גשום 20-30 מ"מ לחודש טמ"פ 25-30 מעלות

   

  14. מיקרונזיה

  האי הכי קרוב לקו הוא קפינגאמראנגי

  יש כ 600 איים לאורך 2700 ק"מ התושבים טורקים וולאים פלאוים פיליפינים פוהנפיים פינגלפים יאפים קוסרים ומורטלוקים

  30 -50 מ"מ

  גשם בחודש כל השנה גשום וחם

   

   

  15. אינדונזיה 4500 ק"מ

  רצף של איים עם הרי געש ו-  12 פעילים עד לגובה  4000 מטר

   

  גשמים כבדים עד 1000 מ"מ לשנה לחות  גבוהה וטמפרטורה גבוהה  יער טרופי מגוון שכן אינדונזיה מחברת בין אסיה לאוסטרליה..

  יש קופי אורנגוטאנג טיגריס קוף חדק  הסיאמאנג (מה זה?) שור הבר.. זה דמות ששמה מוכר לנו מהמקורות שהוא והלוויתן עושים מלחמה - קניגיא ושוחטים אחד את השני זה בסנפירו וזה בקרו ומהם מכין ה' סודה לצדיקים לעתיד לבוא ושותים היין המשומר תחת הסיכה מעורו של הלוויתן....

  הילידים מאלאים אינדונזים נמוכים עורם חום שער שחור עבה חלק  וראשם  אפף ושפתם רחבים דוברים בהאסה ושיכים לדת האיסלם אך מושפעים מדתות המזרח..

   

  16. האוקיאנוס ההודי.   6000 ק"מ

  הסיפור על רבא בר בר חנה ששטו בספינה והגיעו לאי  עם מעיין חנו עליו והדליקו בו אש לפתע התברר שהאי  איננו אי כי אם גבו של לוויתן ענק ומזל שהפינה הייתה קרובה כאשר הוא צלל

  אנו על ספינה שחוצה את ים הגלות עוד מעט מגיעים לארץ אולי כבר עוגנים רק צריך לשחרר את חגורות ההצלה ולרדת מהסיפון אל החוף ולא להתרסק רגע לפני ההגעה בשטויות של הבלי העולם המעלים את מציאות ה' ..

   

  17.

  ..יש בעייה באיים לאו דאוקא כאן אלא באופן כללי ואולי גם בכל העולם אשר הנוער תוהה להיכן ללכת אם בדרך מסורת אבותיו או על דרך תרבות המערב "המודרני".. ויש אחוז גדול של מתאבדים אשר לא מוצאים את ייעודם וברור שצריך איכשהו לגשר על הפער על מנת למצוא פיתרון .. בדרכי החסידות מוסבר  ע"פ התניא שעיקר  תכלית האדם לעשות לו יתברך דירה בתחתונים היו כאן בעולם המעשה  (המקור ממדרש תנחומא) כי מבריאת העולם עיקר השכינה הייתה כאן אך על  ידי החטאים הסתלקה מרקיע לרקיע עד שמשה רבנו החזירה לארץ (לאחר עבודת האבות אברהם יצחק .. והצדיקים) כך בדורנו הרבי מגלה שאנו נמצאים על סף הגאולה רק צריך תנועה אחת למשוך אותה פנימה  , לפקוח את העניים ולגלות את ה'..

  באיי הבהמה שמעו על הרבי? ודאי משהו פתח שם בית חב"ד איך לא אחד העניינים בתפילה לחבר שם מה  ושם בן שהם גימטרייה של שם ה' מילוי יודין או ההין שם בן גימטרייה בהמה ושם מה גימטרייה אדם כך שהאדם ע"י התפילה מתקן את נפשו הבהמית ע"י נפשו האלוקית שנאמר ואהבת את ה' אלוקיך בכול לבבך .. ולא נאמר בכל לבך  לרמוז על כך שיש לעבוד את ה' ביצר הטוב והרע ..

   

   

  18. האיים המלדיבים

  יש מלא (2000) איי אלמוגים  פרוש השם אי הארמון.

  יש איים שנעלמים ויש שמתהווים יש מקומות עם מים מתוקים יש לאגונות של מים שקטים  האי הארוך ביותר מגיע ל8 ק"מ אקלים משווני לח 27 מעלות עד 32  יש גם סערות עזות בדרות  יש  סבך של שיחים - דאגה בלה איש יסיחנה (מליבו או לחברו)  יש בננות פפאיה ,מנגו ו  קופרה

  ובניין(פיקוס בנגלי).

  גובהם עד 2 מטר מעל פני הים צניעות מנינהלן ..

  קו המשווה עובר בין סאות' הובדו ונדלה בצפון ופומאלו ואדו  בדרום.

  התושבים מלדיבים מוסלמים סןנים  תערובת של סינהלזים ערבים שחורים והודים מטבע רופי.

  ישמחו איים רבים .. כינוי לחבל ארץ שמעבר לים מוקף ים

  מופיע בספר בראשית, תהילים ,  ישעיה , יחזקאל, ירמיה, צפניה , דניאל וקהלת.. הן איים כדק יטול. ראו איים ויראו שמעו איים ןהקשיבו לאומים א' רבים סוחרת ידך  האיים הרחוקים אשר לא שמע ונבהלו האיים  אשר בים וישם מס על הארץ ואיי הים.. תכלת וארגמן מאיי אלישה.

  אז יש באי אוירה אחרת מן הארץ חוקים אחרים אשר חוקי הארמון טרם הגיעו וציווי הממלכה עדיין לא גובשו.  נשלח הפרקליט..

  צניעות בלבושים כבר אמרנו?

  היצר הרע נכנס דרך העין  רואה והלב חומד ולא תתורו אחרי עינכם וכו'

   

   

  דייגו גרסיה.

   האי היפיפה הזה גן עדן עלי אדמות כיום משמש כבסיס צבאי סגור של ארה"ב..

  המים צלולים וזכים בצבע טורקיז.

  האי בצורת חצי סהר.. ויש תמונות של דגים וכרישים

  ככלל רוב בעלי החיים אינם מסוקנים לאדם שכן הם פוחדים ממנו אבל אם חודרים להם לשטח הפרטי או שמאיימים על קיומם הם מתגוננים באפן טבעי.. יש קולות שמתריעים על סכנה כגון שריקת הנחש לפני ההקשה או גרגור הכלב ולחישת החתול..

  אם רואים קרנף או היפופוטם סוס יאור מצד אחד ונהר מצד שני לא מומלץ לעבור באמצע כי זה השטח שלהם אם הקרנף רודף צריך לרוץ בזיגזג ואם דוב מתקיף צריך להשתמש במקל

  אך אם זה אריה תגיד שמע ישראל.

  שכן נאמר על מצוות תפילין  "וראו כל עמי הארץ כי שם ה' נקרא עליך ויראו ממך.. " ועיקר הנחת התפילין היא בקריאת שמע  אמנם גם לאדם הראשון ניתנה הגנה מפני חיות השדה ולקיין אות קיין שהיה אות משמו הקדוש  ואז לא היתה בעיה עם עוד אנשים כי לא היו עוד חוץ מאדם וחווה הוריו אז האות היתה הגנה

  מפני החיות וכך בתפילין בולטת האות ש' האש  (של התורה) מניסה אותם סיורים מאורגנים באוטובוסים ממוגנים עם חיילים מזוינים גם אלטרנטיבה אך לבד בלילה ללא נשק מול להקה של קופים (אוכלים גם בשרי) צבועים(צדים ע"י התשת הטרף עד שמתעייף כרישים (עם נצמדים לשונית אפשר להינצל) וכו' איך אפשר לצאת מזה?? אל יעמיד אדם את עצמו במקום סכנה יש לפעמים מאבקים בין להקות על גבולות המחייה .. בעיה דומה אצל תאגידים המנצלים את ארצות העולם השלישי כאשר מגדלים מה שנחוץ למערב והארץ נתונה ברעב.. הקדמה הטכנולוגית באמת נועדה לשרת את האלוקות ולגלות כלומר להפוך את העולם לטוב יותר ד הכי טוב בלי גבול שא זה יעשה משיח צדקנו הרבי.. לעשות לו יתברך דירה בתחתונים..

  ..דבר אחר שונא מתנות יחיה .. כאשר משה רבנו עלה לקבל התורה מלאך המוות גם נתן לו מתנה את הקטורת ממנה ניתן להילחם במגפה בנתים(לענ"ד) הראה לעם את מיתתו והעם חטא בעגל ומשם הסיפור ידוע אמנם זכינו בלוחות שניים ותורה שבעל פה מדרשים ואגדות נו גם זו לטובה.. דבר אחר החיה רואה את התפילין(העשוי מעור של בהבמה ומסיקה שניצחנו  חיה ענקית ועבת עור אז כדאי להיזהר..

    

  ז. נשבע ה' ולא ינחם אתה כהן לעולם על דיברתי מלכי צדק.

   (תהילים ק"י) יחי אדוננו מלך המשיח לעולם ועד.

  בתורה נאמר כי נח קילל את בנו של חם : "ארור כנען עבד עבדים יהיה לאחיו.

  ויאמר ברוך ה' אלוקי שם ויהי כנען עבד למו..

  עכשיו שבעשרות שים האחרון נהפך לב המלכות לרחם עליו והתבטלה העבדות נשאר לצפות שה' רחם על בני ישראל ויגאל אותם הקרוב ממש..

   

  כאשר רואים שאומות העולם נלחמות זו בזו אין מה לפחד כי אין כל זה ה' עושה אלא בשבילכם.. ילקוט שמעוני.

   

   

******************************************************

יותם יהונתן http://gallerya0.tripod.com>
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב