דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


דיקור סיני לטיפול במיגרנה - המחקר 

מאת    [ 23/03/2017 ]

מילים במאמר: 508   [ נצפה 2650 פעמים ]

מיגרנה הינה וריאציה נפוצה של כאב ראש. כאב זה ילווה לרוב בתסמינים נוספים הכוללים בין השאר כאב חזק ובחילות. מיגרנות נחשבת לבעיה נוירולוגית. הבעיה מתחילה לרוב בגיל ההתבגרות, ונעלמת עד סביבות גיל 65 (למרות זאת, ניתן בהחלט לראות אותה מופיעה אצל ילדים או קשישים, או מצד שני, שתמשיך לאורך כל חייו של המטופל). בקרב ישראלים התופעה שכיחה מאוד ומופיעה אצל 11% מהגברים  ואצל 21% מהנשים. 

תופעת המיגרנה מחולקת לשני סוגים עיקריים: מיגרנה עם וללא האורה (AURA). ההבדל העיקרי בין שתיהן הוא בכך שמיגרנה עם האורה כוללת הופעת סימנים מקדימים. סימנים אלה כוללים בין השאר את מעורבותם של חושי הראיה, המישוש והריח, המהווים למעשה מין סוג של ?נורת אזהרה? המתריעה על המיגרנה המתקרבת ובאה. 

הטיפול בתופעת המיגרנה ברפואה הקונבנתיונלית כולל ברוב המקרים מתן תרופות שלמטרתן לנגוד את הכאב. תרופות אלה מביאות לא פעם להפגה או הקלה חלקית בלבד של הכאב, או שאינן משפיעות כלל. לצערנו, חלקן אף כולל תופעות לוואי רחבות וקשות. 

מחקר שעסק בנושא ופורסם לאחרונה מעלה כי דיקור סיני עשוי להיות כלי טיפולי אפקטיבי ויעיל ביותר לאותם מטופלים הסובלים מתופעת המיגרנה. המחקר הראה עוד כי הטיפול באקופונקטורה (דיקור סיני) עשוי להביא להפחתה משמעותית בעוצמתם ובתדירותם של הופעת התקפי המיגרנות ללא האורה. המחקר המדובר פורסם בכתב העת הרפואי הנחשב JAMA Internal Medicine. המחקר נערך בידי קבוצת חוקרים סיניים.

במחקר לקחו חלק כמאתיים ארבעים ותשעה מטופלים (מתכום כ-60 גברים ו-189 נשים), כולם בין הגילאים שמונה עשרה שנים ושישים וחמש שנים. כל המשתתפים סבלו מתופעת המיגרנה ללא האורה בין פעמיים לשמונה פעמים במהלך כל חודש. במסגרת העשרים וארבעת השבועות בהם הניסוי הקליני נערך, המשתתפים חולקו לשלוש קבוצות: קבוצה אחת קיבלה טיפולים אמיתיים באקופונקטורה (דיקור סיני), הקבוצה השנייה קיבלה דיקור סיני דמה, ואילו משתתפי הקבוצה השלישית שימשו כקבוצת ביקורת, ובמסגרתה נאמר למטופליה כי הוכנסו לרשימת המתנה לטיפול בדיקור סיני למיגרנה שיינתן בעתיד ללא כל תשלום. 

במסגרת המחקר, קיבלו משתתפי הקבוצה הראשונה (הדיקור האמיתי), כמו גם בקבוצת דיקור הדמה, סך של כחמישה טיפולים במשך ארבעה שבועות, ולאחר מכן, נותרו תחת מעקב למשך עשרים שבועות נוספים. מטופלי קבוצת הביקורת (כלומר, רשימת ההמתנה) לא קיבלו שום טיפול באקופונקטורה. החוקרים מדדו את השינויים הקשורים לתדירות הופעת המיגרנות, את סך כמות הימים שבהם היא הופיעה במהלך החודש, ועוד את עוצמת כאבי הראש ומינוני התרופות שניטלו. 

תוצאות המחקר הראו כי המטופלים מקבוצת הדיקור האמיתי חוו ירידה ניכרת בתדירות (הישנות) המיגרנה, כלומר, סך של כ-3.2 ימים פחות בהשוואה לחודש שקדם לניסוי. לעומתם, מטופלי קבוצת דיקור הדמה רשמו ירידה צנועה קצת יותר של כ-2.1 בימים בהם הופיעה המיגרנה במהלך החודש, ולעומתם, קבוצת הביקורת חוותה ירידה של כ-1.4 ימי מיגרנה בלבד. בנוסף, תוצאות המחקר הוכיחו כי חלה הפחתה משמעותית בתדירות התקפי המיגרנה וברמת עצימותם (עצימות הכאב לפי מדד VAS) בקרב הקבוצה שקיבלה טיפולים אמיתיים באקופונקטורה (דיקור סיני), וזאת גם בהשוואה לשתי הקבוצות האחרות. 

מחקר הנוכחי מתווסף לרשימה ארוכה של מחקרים אחרים ואף תומך במחקרים רבים אחרים שהוכיחו כי דיקור סיני הוא כלי טיפולי אפקטיבי. על כן, אם הנכם חשים כי הטיפול התרופתי אינו מספק מזור למכאובכם, או שהחלטתם כי הנכם מעוניינים להתמודד עם בעייתכם בדרך הטבעית, גשו עוד היום לטיפול בדיקור סיני והתנסו בתוצאותיו.

רונן רוזנבלט-ניר - מומחה לרפואה סינית


מטפל בדיקור סיני ודיקור קוסמטי


כתובת הקליניקה: רחוב ארלוזורוב 62 תל אביב


אתר: Http://www.acufamilyclinic.com 


טלפון: 052-2730115 
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב