דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


מסחר במניות 

מאת    [ 11/07/2016 ]

מילים במאמר: 371   [ נצפה 2919 פעמים ]

למסחר בבורסה יצא שם של משחק הימורים לכל דבר. ובכן, במידה מסוימת הדבר נכון, כיוון שכמעט כל השקעה בבורסה כרוכה בסיכון מסוים. עם זאת, חשוב להבין כי מסחר בבורסה או מסחר במניות אינם מבוססים על ניחוש גרידא, כי אם על ניחוש מושכל. קיימות מגמות שונות בשוק ההון, שהבנתן מבוססת על היכרות עם תופעות שאירעו בעבר ועם ניבוי נכון של מה שעומד להתרחש. באמצעות הבנת המגמות והמנגנונים השונים המשפיעים על בורסה, ניתן "לנחש נכון" ולהרוויח מן המסחר.

באופן עצמאי או בעזרת צד שלישי?

כיום, קיימת אפשרות לבחור בין מסחר באמצעות צד שלישי, כפי שהתבצע בעבר, לבין אופציה של מסחר עצמאי בבורסה. מסחר עצמאי הוא מסחר המתבצע באופן ישיר על ידי הלקוח, דרך האינטרנט.

אופציה זו עשויה להיות מפתה מאוד, שכן היא מציעה לבצע מסחר מכל מקום ובכל זמן שהם. ניתן לשמור על תדירות גבוהה של עדכון וביצוע פעולות, מה שבהחלט עשוי להעלות משמעותית את התשואה. בנוסף לכך, העובדה שהפעולות השונות מתבצעות על ידי הלקוח עצמו ולא על ידי צד שלישי חוסכת נתח משמעותי מן העמלות שנגבות בדרך כלל בעבור ביצוע כל פעולה.

עוד יתרון הינו נתונים סטטיסטיים שונים אשר נכללים בחלק מאתרי האינטרנט המיועדים למסחר- באמצעות נתונים אלה, הלקוח הסוחר עצמאית יכול לבצע החלטות נכונות יותר.

עם זאת, בעיקר במקרה של משקיעים מתחילים, חשוב לוודא שבכל זאת תהיה הכוונה בסיסית כלשהי, גם אם בוחרים באפשרות של מסחר עצמאי בבורסה. הסיבה לכך היא שכפי שנאמר לעיל, שוק ההון הוא מורכב ומושפע ממנגנונים שונים, וחשוב מאוד להכיר אותם היטב לפני שמתחילים במסחר.

השקעה סולידית או נועזת?

מסחר בבורסה או מסחר במניות המתבצע על ידי סוחרים שונים עשוי להתבצע באופן שונה לחלוטין. גם לאחר שפותחים תיק השקעות, ניתן לבצע החלטות שונות ובכך להשפיע על התשואה. ניתן לבחור באפשרות של השקעות סולידיות יותר, ומנג ניתן גם לבחור בהשקעות נועזות שהתשואה האפשרית שלהן היא כמובן גבוהה יותר. קשה להכריע מה טוב יותר, שכן כל לקוח בוחר לפי שיקוליו הוא ונטיות אופיו. עם זאת, ההמלצה הכללית היא לחלק את הסכום בין סוגים שונים של השקעות, ובכך ליהנות מן היתרונות של כל סוג.

לסיכום, המסחר בבורסה עשוי להיות בעל אופי שונה לחלוטין בין לקוחות שונים ותיקי השקעות שונים. בכל מקרה שהוא, חשוב לבצע החלטות מושכלות המבוססות על היכרות מעמיקה עם שוק ההון ולא לסמוך על ידי המקרה. 

יותם
מאמרים חדשים מומלצים: 

לגלות, לטפח, להצליח: חשיבות מימוש פוטנציאל הכישרון לילדים עם צרכים מיוחדים -  מאת: עמית קניגשטיין מומחה
המדריך לניהול כלכלת משק בית עם טיפים ועצות לניהול תקציב -  מאת: נדב טל מומחה
חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב