הצלחת בדיקת פוליגרף
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הצלחת בדיקת פוליגרף 

מאת    [ 06/04/2015 ]
מילים במאמר: 374   [ נצפה 1567 פעמים ]

 
 

חשיבות רבה להצלחת בדיקת פוליגרף היא יכולתו של הבודק להבחין בגורמים המשתנים שמשפיעים ומניעם את הרגשות של נבדק פוליגרף. יכולת זו של הבודק ניכרת ביכולתו לבנות מערך של שאלות שמהן ניתן להפיק תגובות פיזיולוגיות אשר תאפשרנה לבחון באם הנבדק דובר אמת או שקר. תחושות אמוציונליות חזקות נובעות מאירועים דרמטיים אשר משאירים את חותמם בשינויים פיזיולוגיים בתרשים הפוליגרף. רמה ועוצמת השינויים הפיזיולוגים בנבדק תלוייה בעוצמת הריגושים והמצב אליו נקלע. כאשר עוצמת הריגושים קלה השינויים הפיזיולוגים יהיו קלים אך כאשר אדם נמצא במצב של פחד השינויים הפיזיולוגיים יהיו בעלי עוצמה רבה ויתבטאו בעליה בקצב הלב, עליה בלחץ הדם ובקצב בנשימה.בודק פוליגרף חייב להכיר את המצב בו נבדק נמצא בלחץ וריגוש עמוק ביותר שעלול לשבש את המחשבה במספר דרכים. ראשית אספקת הדם לגוף מתבצעת בעת פחד וחרדה ומקטינה את אספקת הדם למוח העליון ומותירה אותו בתיפקוד לקוי.
שנית הריגושים החזקים מפחיתים את הבקרה העל ההתנהגות מחוסר מחשבה מרחיקת לכת.
לעיתים תחת לחץ חזק של ריגושים אנו משתוקקים לפתרון מיידים , אפילו אם הוא שגוי וזאת במקום להמתין עד שנוכל לשקול את המצב בקריטי ולמצא פתרון הולם.
מחקרים מצביעים כי תחושת הכעס והפחד מעוררים את המערכת הסימפטתית העצבית. על גן בודק הפוליגרף צריך להציב אמצעי בטחון אשר ימנעו את שיבוש בדיקת הפוליגרף ולמנוע שהמערכת הסימפתטית תופעל כתוצאה מגורם הכעס בלבד. איסוף מידע בשיחה המקדמית עם הנבדק באה למנוע תופעות אלה . הכרת הנבדק התנהגותו, אופיו, ורמת התרבותית והחברתית ימנעו הפתעות .
כמו גם  השיחה טרם הבדיקה, שפת הגוף והתנהגותו של שנבדק עם בודק הפוליגרף יתרמו תרומה מכרעת למהלך התקין של הבדיקה.
תפקידו של הבודק להצלחת הבדיקת מכונת אמת  היא לשחרר את הכעס העצור בנבדק ולהקין עת עוצמתו בכדי למנוע את תחושת הכעס מנבדקים.
לפיכך בעת השיחה המקדימה לבדיקה הבודק לא יעלה האשמות כלפי הנבדק כמו כן לא יעלה בשיחה שאלות מביכות פרובקטיביות אשר יעוררו את כעסו של הנבדק עוד טרם הבדיקה . גישת הבודק תהיה אוביקטיבית לחלוטין ,תוך שימוש בכל הידע למניעת אפךשרות כי תגובת הכעס תתפךרש כתגובת שקר. 
לסיכום:
בדיקות פוליגרף מהווים חדירה למוחו ונפשו של האדם , על מנת לאבחן באם הוא דובר אמת או שקר.העיסוק של בודקי הפוליגרף עם אישיות האדם מחייבות אות בודקי הפוליגרף במלוא הכשרתו כישורו ונסיונו ואף צניעותו כדי לתרום לתוצאות אובייקטיביות המבוססות על מקצועיות , נאמנות וחתירה בלתי מתפשרת לאמת. 

 

 

כותב המאמר:
אבי חדד בודק פוליגרף מוסמך
אתר : www.tal-polygraph.co.il


 


 


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב