הפטר בפשיטת רגל - הדרך המשפטית להסדרה ומחיקה של חובות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הפטר בפשיטת רגל - הדרך המשפטית להסדרה ומחיקה של חובות 

מאת    [ 19/08/2014 ]
מילים במאמר: 351   [ נצפה 2367 פעמים ]

 
 

הליכי פשיטת רגל מאפשרים לחייב שהסתבך בחובות לקבל הפטר ולהביא למחיקת חובותיו לנושיו השונים. צו ההפטר הנו צו שיפוטי שמשמעותו כי החייב  אינו מחויב לפרוע את חובותיו שמהם הוא הופטר על ידי בית המשפט והמשמעות המעשית של יישום הצו היא מחיקת חובות , סגירת תיקי הוצאה לפועל פתוחים, הסרת ההגבלות בגין חובות שמהם הוא הופטר ופתיחת דף חדש ללא חובות.

הפטר הנו אקט שיפוטי הייחודי להליכי פשיטת רגל ואין בדומה לו במסגרת הליכים משפטיים אחרים להסדרת חובות. כך , למשל, איחוד תיקים בהוצאה לפועל לא מקנה את האפשרות לחייב לקבל הפטר ומבחינה משפטית מחויב חייב המצוי באיחוד תיקים לפרוע את מלוא החובות לנושים.

אין ספק שהאפשרות לקבלת הפטר מהווה יתרון משמעותי עבור חייב המצוי בחובות וככל שהיקף החוב גדול יתרןו כך הופך יתרון זה למשמעותי יותר בעבורו.

לעתים קבלת הפטר הנה הדרך המעשית היחידה להסדיר באופן מלא את החובות וחייב שחייב סכומי כסף גדולים לנושיו השונים יכול להיות במצב שאינו מסוגל באופן מעשי לפרוע את כל החובות, מה שבלעדי הפטר יותיר אותו שקוע בחובות כל חייו.

הפטר יכול להינתן על בסיס בקשת חייב או לבקשתו של הכונס הרשמי / הנאמן בפשיטת רל וככל שמוגשת בקשה למתן צו הפטר מתנהל הליך נפרד לבירור בקשת ההפטר . ההליך הנו הליך ציבורי וכל נושה רשאי להגיב לבקשה ולהיות מעורב בהליך.

כל שהחייב עומד בקריטריונים השונים לקבל הפטר יתן בית המשפט הדן בהליך פשיטת הרגל צו הפטר המפטיר אותו מחובותיו . צו הפטר יכול להיות סופי או מותנה בהתקיימם של תנאים , כמו למשל , תשלום סכום כסף בתוך פרק זמן מוגדר.

לא כל חוב הוא חוב בר הפטר וישנם סוגים מסוימים של חובות שביחס אליהם לא ינתן הפטר. כך , למשל , קנסות אינם חובות  ברי הפטר  והם ימשיכו ללוות את החייב גם לאחר קבלת ההפטר . חוב מזונות אינו חוב בר הפטר , ואולם יתכנו מצבים מסוימים ובד"כ במקרים קיצוניים שבית המשפט יפטור את החייב מחוב מזונות.

לאחר קבלת צו ההפטר ניתן לסגור את תיקי ההוצאה לפועל שנפתחו לגביית חובות שמהם הופטר החייב. כמו כן עם קבלת ההפטר מוסרות ההגבלות  המוטלות על החייב והחייב משתחרר מחובותיו ומההגבלות שהוטלו עליו במסגרת הליכי פשיטת הרגל.

עוד על פשטת רגל והפטר ניתן למצוא באתר - פשיטת רגל והסדרי חובות

איתן עדשה , עורך דין ונוטריון  הכותב הנו עורך דין פעיל העוסק באופן אינטנסיבי בהליכי פשיטת רגל ובחובות ומייצג חייבים , נושים וצדדי ג' בכל הקשור בהליכי פשיטת רגל ובהסדרי חובות. מידע  נוסף בנושא ניתן למצוא באתר בכותב - פשיטת רגל והסדרי חובות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב