דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


הנהגת הליכוד הולכת ומתרחקת מיעדייה החברתיים !... נאום בכינוס ועידת הליכוד בגני התערוכה 8.5.2014 

מאת    [ 16/05/2014 ]

מילים במאמר: 736   [ נצפה 3633 פעמים ]

ברשות מוריי ורבותיי ,

אני גיל שמואלי חבר מרכז הליכוד מנהריה , חבר הנהלת הליכוד העולמי מגיע אליכם היום בלב כבד כדי לומר לכם חבריי חברי המרכז – צירי הוועידה – מח העצם של הליכוד – אתם אשר נושאים את התנועה הזו על גבכם במשך שנים רבות – במשך 8 שנות שלטון הליכוד התדרדרנו באין חזון לשבר חברתי וכלכלי שלא ידענו כמותו מאז הסתלקותו של מורנו מנהיגנו – מנחם בגין עליו השלום . הנהגת הליכוד הולכת ומתרחקת מיעדיה החברתיים - להבטיח קיום מינימלי בכבוד לזקנים , חולים ונכים ולאפשר פתרון לבעיית הדיור הקשה . 

בשעה ששליש מאזרחי ישראל מצוי מתחת לקו העוני ולא מסוגל להגיע לביטחון כלכלי – אני בן הארץ הזו שייך לדור שלם של צעירים שלעולם לא יוכלו להגיע לבית , לדירה משלו – אני מביט בכאב באחיי הצעירים המחפשים דלת להכניס בה מפתח ושואל הערב איפה שר השיכון ? שהבטיח בנייה בפריפרייה מדוע הממשלה לא יוזמת פתרונות דיור ציבורי לצעירי הארץ כפי שהיה בשעתו בתקופת בגין , שהורה לשרים יורם ארידור , וגדעון פת לקדם מייד את הדיור הציבורי ולאפשר לזוגות הצעירים חיים בכבוד – והבטיח :"אתם עוד תולידו בנים ..." בשעה שהבעיות החברתיות נותרו מדממות מאז ימי כהונתו של מנחם בגין , בשעה שהקשישים בארץ שלנו נאלצים לחיות בבושה , בחרפה שאין כמוה מקיצבת רעב זעומה של המוסד לביטוח לאומי ולא יודעים מה לקנות קודם – לחם או תרופות – הנני מתריע כי אסור להנהגת הליכוד והעומד בראשה להמשיך להפנות עורף לערכיה הבסיסיים של תנועת החירות – בראש ובראשונה תורתו ומשנת הסוציאלית של ראש בית"ר זאב ז'בוטינסקי – תורת חמשת הממי"ם : מזון , מלבוש , מרפא , מעון ומורה – הלוא הם חמשת ההגנות החברתיות המבטיחות מינימום אמצעי קיום לכל אדם באשר הוא .

הסיסמא הסובייטית שהתנוססה במחנות העבודה הקומוניסטים : "מי שאינו עובד – אינו אוכל !" לא קיימת בתנועת החירות ומשוללת כל יסוד על פי משנתו של ז'בוטינסקי – כי גם הקשיש ,הנכה , האביון והדל יאכל – ועלינו להבטיח לכל אזרח חיים בכבוד . עלינו לזכור תמיד כי גם לזיקנה צרכים משלה , לעמוד לימין אביון , להושיע את הנכה , היתום והאלמנה . וזכור כי גר היית בארץ מצריים ....

מוריי ורבותיי , על תנועת הליכוד עוברים ימים לא קלים ולפנינו יושבים חברי דור המייסדים של התנועה , מיוצאי המחתרות אצ"ל ולח"י – אשר יצקו מיים על ידיהם של כל מנהיגי הליכוד בדרכי הנה ברכבת ישב מולי קשיש שנאלץ לשרוד עם קיצבה בגובה 1780 ש"ח וביקש ממני לבשר לכם הערב כי שום אדם לא יכול לחיות עם סכום זעום שכזה והוא נאלץ למנוע מעצמו רכישת תרופות ומוצרי מזון כי ידו אינה משגת ...איך הגענו לדבר חמור שכזה ? מדוע אין התייחסות לבעיות הקשות הללו במשך שנים של הזנחה והתעלמות ? מי ישלם בעד מצוקתו של אותו קשיש , אשר כל חייו עבד ותרם למדינה גידל בנים ונכדים וכעת נאלץ לצפות בבושה כיצד מדינתו מפקירה אותו ?

בטרם אסיים אבקש לומר כי קיבלתי טלפון מאב שכול שביקש ממני להזכיר את המאבק שלהם , משפחות נפגעי הטרור להשארת הרוצחים השפלים מאחורי סורג ובריח ולמנוע בכל תוקף שחרור מחבלים רוצחים עם דם על הידיים , מעשה ששום ממשלה ישראלית לא העזה לעשות אי פעם . לשחרר רוצחים שנשפטו בבית משפט בישראל רק כדי לשבת למשא ומתן שוחד לאבו מאזן – האם אין כאן ביזוי בית המשפט שנתן  פסק דין ועשה מעשה בית דין – האם אין יותר שופטים בירושלים ? 

דבר נוסף שיש להזכיר הוא ההבטחה של השר ישראל כ"ץ יושב ראש מזכירות הליכוד לברור ובדיקה לאיפה ולאן הלכו 67 מליון ש"ח מקופת המפלגה ? היינו בפלוס גדול לפני הבחירות וסיימו עם מינוס של מיליוני שקלים כשאף אחד מהחברים כאן לא יודע לאיפה ולאן בדיוק הלך הכסף ? הובטח לנו בדיקה של הנושא ע"י יו"ר המזכירות במכתב לחברים טרם בחירתו לתפקיד ואנו עדיין כבר שנה וחצי לתשובה .

חברים יקרים , מכובדיי אני תקווה שכולנו נצא לדרך חדשה – לשיקום הליכוד ולחיזוק מוסדותיו – במיוחד נוכח הנתק המתמשך של הנהגת התנועה לשטח , העובדה שסניפי הליכוד משותקים – והעם היושב בציון מחפש מנהיג בעל לב שומע . מנהיג כזה בעל שעור קומה , רגישות חברתית וחזון לאומי שיוכל לרפא את הפצעים , לתת מזור לבעיות החברתיות הקשת ולחדש את הקשר לציבור וקהל בוחרי הליכוד . למען הבטחת חוזקה של המפלגה וחיזוק דרכו של המחנה הלאומי כי בנפשנו הדבר .

חוקת הליכוד קובעת במפורש כי אנו חברי המרכז מוסמכים להתכנס ולהחליט בכל עיניני התנועה , ומהווים את הריבון הבלעדי של תנועת הליכוד בית הנבחרים העליון של התנועה  - אנו נמשיך לשרת רעיון ולא אדם לשמור על הגחלת וערכי תנועת החירות , נישא בלבנו את הנדר הבית"רי ונשמור נאמנות לתורת ראש בית"ר זאב ז'בוטינסקי ותלמידו המובהק מורנו מנהיגנו מנחם בגין עליו השלום - כה יגדיל וכה יוסיף לנו האל הטוב . 

גיל שמואלי , כותב מומחה -   חבר הנהלת הליכוד העולמי  חבר חטיבת בוגרי בית"ר בא"י href="mailto:gi_s@walla.com">ציר הליכוד בוועידת הליכוד (חבר מרכז הליכוד )- מייל :gi_s@walla.com               טל-פקס : 04-951-1963  
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב