דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


מחקר חדש: אלכוהול בגיל בית הספר מגביר את הסיכון לחלות בסרטן השד 

מאת    [ 03/09/2013 ]

מילים במאמר: 643   [ נצפה 3189 פעמים ]

-הודעה לתקשורת-

  מחקר חדש: אלכוהול בגיל בית הספר מגביר את הסיכון לחלות בסרטן השד

עובדה חשובה עבור אלפי נערות צעירות שחוזרות מבית הספר: ככל ששותים יותר אלכוהול לפני ההריון הראשון כך גדל הסיכון לחלות בסרטן השד, בעתיד.

28 אוגוסט 2013 - מחקר חדש של בית הספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, אשר הקיף 91,000 נשים, שלא הייתה להן היסטוריה של מחלת סרטן, מוכיח לראשונה קשר ברור בין שתיית אלכוהול בתקופה אשר בין גיל ההתבגרות המוקדם וההריון הראשון, לבין סבירות גבוהה יותר לחלות בסרטן השד. מחקרים קודמים בחנו את הקשר בין צריכת אלכוהול בגילאים מאוחרים יותר בחיים ובין סרטן השד אך עד היום, לא נחקר הקשר בין צריכת אלכוהול בפרק זמן זה לבין הסיכון לחלות בסרטן השד.

ברקע למחקר עמדו שני נתונים מרכזיים: ידוע כי צריכת אלכוהול של מבוגרים קשורה לסיכון לחלות בסרטן השד וכן ידוע שרקמת השד רגישה במיוחד לחומרים מסרטנים בתקופה אשר בין המחזור הראשון וההריון הראשון.

התוצאות הן חד משמעיות- צריכת אלכוהול לפני ההריון הראשון קשורה באופן עקבי לסיכון מוגבר לחלות בסרטן השד.

החוקרים גילו גם כי בקבוק בירה, כוס יין או כוסית ליקר הנצרכים מדי יום על ידי הנערה או האישה הצעירה, מעלה את הסיכון שלהן לחלות במחלת שד שפירה בכ- 15 אחוזים. למרות שנגעים אלו אינם סרטניים, הנוכחות שלהם מעלה את הסיכון לסרטן שד בשיעור של עד 500 אחוזים, לדברי ד"ר יינג ליו, המחבר הראשי של המחקר, מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון.

הפחתת שתיית אלכוהול בתקופה זו, אף יכולה להיות תכנית מניעה אפקטיבית, מצוין במחקר.

מהו אלכוהול

אלכוהול הוא סם.

הוא נמצא בקטגוריית המדכאים. כלומר, הוא מאט תפקודים חיוניים וגורם לדיבור לא ברור, תנועות לא יציבות, הפרעה בקליטות חושיות וחוסר יכולת להגיב במהירות.

באשר להשפעתו על המיינד, הדרך הטובה ביותר להבין אותו היא כסם שמפחית את יכולתו של האדם לחשוב באופן רציונלי ומעוות את כושר השיפוט שלו.

למרות שהוא מסווג כמדכא, כמות האלכוהול שנצרך קובעת את סוג השפעה. רוב האנשים שותים כדי לקבל את ההשפעה המעוררת, כמו שתיית בירה או כוס יין כדי "להשתחרר". אבל אם אדם שותה יותר משהגוף יכול להתמודד איתו, הוא חווה את ההשפעות המדכאות של אלכוהול. הוא מתחיל להרגיש "טיפש" או לאבד קואורדינציה ושליטה.

מנת יתר של אלכוהול גורמת להשפעות מדכאות חמורות עוד יותר (חוסר יכולת להרגיש כאב, הרעלה שגורמת לגוף להקיא את הרעל, ולבסוף, חוסר הכרה, או גרוע מכך, תרדמת או מוות כתוצאה ממנת יתר חמורה). תגובות אלה תלויות בכמות האלכוהול ששותים ובמהירות השתיה.

ישנם סוגים שונים של אלכוהול. אתיל אלכוהול (אתנול), האלכוהול היחיד שמשתמשים בו במשקאות, מיוצר על ידי התססה של דגנים ופירות. תסיסה היא תהליך כימי שבו שמרים פועלים על מרכיבים מסוימים במזון ויוצרים אלכוהול. (מתוך "האמת על הסמים" של ארגון "עולם ללא סמים")

חינוך אפקטיבי נגד סמים המבוסס על עובדות

 מה שבני נוער ומבוגרים לא יודעים אודות סמים ואלכוהול יכול להרוג אותם. הנוער בימינו חשוף לסמים ואלכוהול מוקדם מאי פעם. ההיבט המטריד ביותר של הבעיה הזו הינו כיצד שימוש לרעה בסמים מזיק לנוער שלנו, והאיום שזה מציב לעתידה של המדינה. משתמשים צעירים סובלים מיותר מחלות, נעדרים יותר ימים מבית הספר ונוטים יותר להידרדר לפשע מאשר אלה שאינם משתמשים. הפתרון הטוב ביותר הוא להגיע לצעירים עם חינוך אפקטיבי נגד סמים המבוסס על עובדות, לפני שהם יתחילו להתנסות בסמים. הרבה פחות סביר שבני-נוער וצעירים אשר יודעים את האמת על סמים יתחילו להשתמש בהם. עמותת "ישראל אומרת לא לסמים" מפעילה תכנית חינוכית למניעת שימוש בסמים ואלכוהול בעזרתם של מתנדבים, בכל הסקטורים. התכנית כוללת בין היתר את הסרט התיעודי "האמת על סמים: אנשים אמיתיים, סיפורים אמיתיים.",  13 חוברות ותשדירי שירות עטורי פרסים אשר הופקו על ידי הארגון עולמי "עולם ללא סמים", אשר הוקם על ידי סיינטולוגים ופועל בתחום החינוך והבאת ידע אמיתי על סמים ואלכוהול לילדים ונוער ב- 125 מדינות.

קישורים וסימוכין:

http://jnci.oxfordjournals.org/content/early/2013/08/24/jnci.djt213.abstract

https://news.wustl.edu/news/Pages/25742.aspx

http://www.flickr.com/photos/neonihil/3006190580/
 

___________________________________________________________________

עמותה רשומה מס. 580546018

נשיאת העמותה: אילת מליס כהן, עזה 60 תל אביב 6818149 | טל. 054-4558123

notodrugs.yestolife@gmail.com |  Web:  il.drugfreeworld.org

המתנדבים של "ישראל אומרת לא לסמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב