ניתוח תנועות בשוק המטח
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ניתוח תנועות בשוק המטח 

מאת    [ 19/07/2013 ]
מילים במאמר: 364   [ נצפה 1713 פעמים ]

 
 

שוק המט"ח הוא השוק הפיננסי הגדול והמשוכלל בעולם נסחר בהיקף כביר כמעט 4 טריליון דולר. המטבעות נסחרים בזוגות, הפעולה היא רכישה של מטבע אחד מול מטבע אחר. שוק המט"ח הוא אחד השווקים הראשונים מבין כל שווקי הכספים נחשב לאבני המסחר הראשונים. סיבות חשובות לצורך תמידי במסחר המט"ח:

1.     שימוש נרחב במטבע זר ,לצורכי ייבוא וייצוא לעולם, תשלום עבור הסחורות והשירותים. מגדיל את המסחר הבינלאומי ובעקבותיו צמיחת הכלכלה הגלובלית.

2.     תיירות אשר מגדילה את השימוש במטבע המקומי.

3.     תאגידים אשר צריכים לשלם משכורות בארצות שונות בעולם ובמטבעות רבים.

4.     השקעות מארצות שונות ותנועות תכופות של הון מארץ לארץ.

5.     הגנה מפני שינויים עתידיים בשערו של מטבע מסוים.

 

הגופים הסוחרים הם בנקים, חברות ברוקרים, קרנות המיועדות להשקעה, מוסדות, תאגידים, ממשלות ואנשים פרטיים.

קיימות שתי גישות עיקריות לניתוח התנועות בשוק המט"ח הן גישת הניתוח הפונדמנטליסטי וגישת הניתוח הטכני.

המשקיע הפונדמנטלי בוחן תיאוריות פיננסיות וכלכליות, סוקר התפתחויות פוליטיות, כיצד ישפיעו המדדים הכלכליים למשל מדדי מחירים, תוצרת, עלויות חומרי גלם בסיסיים, מאזן התשלומים וכו' מדדים פיננסיים כמו מחירי מניות, פקיעת אופציות, עלויות גיוס הון, ריבית על פיקדון/אג"ח וכו' התרחשויות פוליטיות של שוק מסוים ושער החליפין של מטבע מסוים ולבסוף קובע האם זה השפיע על ההיצע והביקוש של מטבעות מסוימים בטווח ארוך או בטווח קצר.

הסוחר הטכני אינו בוחן את הסיבות לשינויים במחיר או בהתרחשויות בחברה מסוימת אלא הוא מחוץ לשוק המט"ח, מתבונן חיצוני במתרחש בשוק, מנתח על בסיס התוצאות בשטח. הסוחר הטכני מתמקד ברמות המחירים, נפחי המסחר, תנודות שערי החליפין מחירי מכשירים צמודי מט"ח ועוד השפעות על תנועות השוק ומהם בונה תשקיף לרמותיו העתידיות של השוק .הוא מאמין כי את השינוי ניתן לצפות מתוך התבוננות בגרף מגמתי.

מומלץ להכיר את שתי הגישות ולדעת לשלב ביניהן, על מנת להגיע לתוצאות מקסימליות. 

מחקרים העלו שניתוח פונדמנטליסטי יעיל בחיזוי מגמות בטווח הארוך כתקופה של שנה ושניתוח טכני אפקטיבי לחיזוי מגמות בטווח הקצר של עד 3 חודשים. שילוב שתי השיטות היא הדרך הטובה ביותר לניתוח השוק.

אופן-הפעולה הטוב ביותר הוא שילוב שתי השיטות. סוחרים בשיטה הטכנית הזכירו כי חשוב לשים דגש להיבטים פונדמנטליסטיים למשל של הודעות של בנקים, פגישות בנקים מרכזיים, החלטות ריבית, נתוני תעסוקה ואינפלציה. לעומת זאת הסוחרים הפונדמנטליסטים יבדקו את ההשפעות על תנועות השוק הצפוי במגמה.

המרכז לפתרונות פיננסיים - הפורטל הפיננסי שחוסך לך כסף.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב