סקירה אודות ספרי ביאור תניא של הרב עדין שטיינזלץ
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

סקירה אודות ספרי ביאור תניא של הרב עדין שטיינזלץ 

מאת    [ 19/04/2013 ]
מילים במאמר: 343   [ נצפה 1997 פעמים ]

 
 

'ביאור תניא' מאת הרב עדין שטיינזלץ (אבן-ישראל).

סדרת הספרים 'ביאור תניא' מאת הרב עדין שטיינזלץ (אבן-ישראל) שהושלמה לאחרונה היא פרוייקט חשוב נוסף במפעלו של הרב שטיינזלץ להנגשת התורה לציבור הרחב והגשתה בכלים המתאימים לבני דורנו.

בסדרה זו, שמתבססת על שיעורים על ספר התניא שהועברו ברדיו, מבאר הרב שטיינזלץ אחת לאחת, את דבריו העמוקים של אדמו"ר הזקן בספר התניא. ספר התניא הוא כידוע ספר היסוד של תורת חב"ד ומאבני הפינה של תורת החסידות כולה. בספר זה – על חמשת חלקיו : לקוטי אמרים, שער היחוד והאמונה, אגרת התשובה, אגרת הקודש וקונטרס אחרון – מלמד אדמו"ר הזקן דרכים בעבודת ה' ומציע את משנתו העיונית והמעשית בעומק ובתמצות שאין דומה לו. מסופר כי כאשר הגישו לר' זושא מאניפולי את ספר התניא התפעל ואמר "כיצד מצליחים להכניס אלוקים כ"כ גדול בספר כה קטן!".

בביאורו, מבקש הרב שטיינזלץ לפתוח את מסתריו של ספר התניא ולגלות את אשר הטמין אדמו"ר הזקן. בלשונו הצחה ובהסברתו הייחודית, הוא מבאר את דבריו של בעל התניא ומוצא את השלכתם ויישומיהם לבני דורנו אנו. שפתיו של אדמו"ר הזקן – שכתב ספר זה במענה לחסידים רבים שצבאו על דלתותיו וביקשו לקבל ממנו עצה בעבודת ה' – דובבות בקבר והוא כביכול נותן עצה גם לנו.

בסדרה ביאור תניא מאת הרב שטיינזלץ, באה לידי ביטוי גם השכלתו הרחבה של הרב שטיינזלץ, שמוסיף על משליו של אדמו"ר הזקן משלים משל עצמו: מעולם הפיסיקה והמתמטיקה שהוא מתמחה בו, מעולם הפסיכולוגיה ומעוד ועוד עולמות. לשונו קולחת ומשלבת בין כתיבה סדורה ובין לשון דיבור. בשולי העמודים מופיעים הפניות להרחבה בעניינים האמורים בגוף הספר.

ספר זה יכול לשמש וראוי לשמש כספר מבוא מצוין לכל תורת חב"ד. תורת חב"ד מתאפיינת לא-מעט במינוחים קבליים וראשי-תיבות שיכולים להוות מכשול למי שאינו בקי בהם. הסדרה יכולה להוות "גלגל-עזר" מוצלח לכניסה בשעריה של תורה ייחודית זו. תורה, שאוצר הספרים שלה עצום ומיוחד.

כאמור, הסדרה "ביאור תניא שטיינזלץ" הושלמה לאחרונה ונוספו לה מספר כרכים. הסדרה יוצאת לאור ע"י הוצאת מגיד בשיתוף מכון שפ"ע העוסק בהוצאת ספריו של הרב שטיינזלץ.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב