דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


פריצה לרכב - כיצד לפעול מהגילוי ועד לפניה לחברת הביטוח 

מאת    [ 07/04/2013 ]

מילים במאמר: 531   [ נצפה 3465 פעמים ]

הרגע שממנו חששת קרה. אתה מגיע לחניה, ומבין כי פרצו לך לרכב. מיותר לציין כי מפלס הלחץ עולה, שעה שאתה מנסה לאמוד את גובה הנזק. באם יש ברשותך ביטוח רכב, בייחוד מהסוג המקיף, ייתכן מאד כי תרצה לדעת האם תזכה לפיצויים עבור הנזק. מה עליך לעשות ברגעים הראשונים, אם כך, עוד טרם הפנייה לחברת הביטוח?

הצעד הראשון: הודעה למשטרה

פריצה לרכב, מיותר לציין, מהווה עבירה פלילית לכל דבר ועניין, אשר העונשים בגינה עלולים להיות חמורים. לכן, עוד לפני שחושבים בכלל על הגשת תביעת ביטוח, נדרש ליידע במקרה את רשויות החוק בישראל. עליך להודיע למשטרת ישראל על הגניבה, ולתת כמה שיותר פרטים אודותיה: היכן היא התבצעה? מה נגנב? וכן הלאה.

חשוב לזכור כי בכוחם של נתונים אלה להביא ללכידת הפורצים, בסופו של דבר. הסטטיסטיקה מראה כי מרבית מקרי הלכידה התבצעו סמוך לזמן הפריצה, או לכל הפחות למועד גילויה. כמו כן, הרי שצעד זה יאפשר גם לקבל אישור מפורט על התלונה, הוכחה אשר תהיה חיונית בעתיד לפעילות אל מול חברת ביטוח רכב.

מה עושים עם הרכב?

רבים אינם יודעים מה ניתן לעשות עם הרכב ברגעים לאחר הפריצה. ובכן, הרי שאין לכך תשובה חד משמעית, והנסיבות משתנות בכל מקרה נתון. הוראות המשטרה יינתנו בוודאי במהלך השיחה שהזכרנו, ויש להיצמד אליהן. ייתכן כי בעל הרכב ייאלץ להמתין עד להגעת חוקר מטעם המשטרה לזירת האירוע, או לחילופין להעביר את הרכב למוסך הקרוב.

יש להדגיש, כי בחלק מהמקרים הופכת התמונה לפשוטה מעט יותר. הדבר נוגע בעיקר לפוליסות ביטוח מקיף אשר בהן שירותי גרירה ניתנים כחלק מהפוליסה, ויכולים לסייע במקרים בהם הפריצה גרמה לנזק מהותי ברכב. במצב כזה, לא יהיה מנוס מלפנות לחברת הביטוח כבר בשלב זה, והיא תסדיר עבור הנהג את הגרירה.

הערכת הנזק

בשלב מוקדם ככל האפשר, רצוי לקרוא לשמאי- בין אם מטעמה של חברת הביטוח, ובין אם כזה אשר מוזעק באופן פרטי. השמאי יעריך את הנזק החיצוני לרכב, כמו גם של הפריטים שנגנבו. הערכות כספיות אלה ישמשו בעתיד להתנהלות אל מול חברת הביטוח, אשר תעניק את הפיצויים, ואם וכאשר, בהתאם להערכת נזק זו. על אותו עיקרון, הרי שחיוני לשמור כל סוג של "ראיה", ולהציגה בעת הצורך לחברת הביטוח, או לשמאי עצמו. 

בחינת הסכם הפוליסה

עוד לפני שפונים לחברת ביטוח רכב, רצוי לבחון בכלל האם הביטוח אשר נמצא בידי בעל הרכב אכן נועד לכסות מקרים של פריצה. זה לא מובן מאליו: על פי מפת הביטוחים, הרי שהפוליסה היחידה שעשויה להתייחס לכך היא פוליסת ביטוח מקיף, שנועדה להעניק פיצויים בגין נזקים פיזיים הנגרמים לרכב. כמובן שיש לבדוק האם פריצה לרכב נמצאת ברשימת המקרים למימוש, אשר מופיעה בוודאי בהסכם.

כמו כן, הרי שחשוב לראות האם הרכב עמד בדרישות המיגון הבסיסיות של חברת הביטוח. זו דורשת לרוב אמצעי מיגון מסוימים בדרך לאישור הפוליסה- למשל, התקנה של אזעקה או קודנית. אם מתברר בחקירה כי אלה לא היו ברכב, הרי שאין עילה לתביעה.

ומה לגבי המוסך?

כשזה נוגע לפוליסות ביטוח מקיף, ברור כי המשוואה הכספית צריכה לכלול לא מעט משתנים. התיקונים במוסך מקבלים תפקיד מרכזי בתוך זה. לאחר הפריצה, ובלי קשר למועד הפניה לחברת הביטוח, רצוי לשמור את כל הקבלות מהתיקונים או מהטיפולים השונים שעבר הרכב עקב הפריצה. כפי שמתברר לא פעם, הם שווים הרבה מאד כסף. לאחר ביצוע ההליכים האלה, ניתן לפנות לחברת ביטוח רכב, ולתת לה לקחת את המושכות.
מאמרים חדשים מומלצים: 

לגלות, לטפח, להצליח: חשיבות מימוש פוטנציאל הכישרון לילדים עם צרכים מיוחדים -  מאת: עמית קניגשטיין מומחה
המדריך לניהול כלכלת משק בית עם טיפים ועצות לניהול תקציב -  מאת: נדב טל מומחה
חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב