דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


אלף דרכים לרפואה 

מאת    [ 27/03/2013 ]

מילים במאמר: 450   [ נצפה 1913 פעמים ]

אלף דרכים לרפואה

כל הדרכים מובילות לרומא נאמר ואכן אפשר להגיע לכל נקודה מכל נקודה. על פני המישור השטוח המרחק הקצר יהיה קו ישר, במרחב הנתפס יהיו הקווים קמורים, כמו מסעה של ספינה בימים. בתוספת מימד הזמן, הקו הישר כבר איננו הקצר. המבינים יאמרו קפיצת הדרך. גם בריפוי ורפואה קיימים מסלולים רבים להגיע אל היעד הנכסף והוא בריאות, אי מחלה, איזון הומהוזטזיס, אושר, חופש ועוד. 

מחלה היא סוג של התראה על יציאה מהקו, מהדרך הישרה. סוג, אופי ומיקום המחלה מצביע על שורש הבעיה, לעיתים ההתראה כל כך חזקה שהמחלה מסתיימת בפטירה. הגוף בא לרמוז לנו שבנקודה מסוימת סטינו מהמסלול וכמה רחוק. לנו כמובן יראה שאנו בכיוון הנכון , אחרת לא היינו שם. אך הגוף מספר סיפור אחר. אנו מתעוררים בוקר אחד ומבחינים שהמחלה כבר כאן, גב בטן עור עיניים עיכול דיכאון אי הריון ומה לא. מה שאנו לא יודעים שהמחלה כבר מקננת שם מזמן. ברבדים העמוקים יותר של החיים, במישורי הנפש והרגש התפיסה המחשבה וראשיתה בתודעה. בצד הבנה כואבת זו, עולה גם תובנה חשובה שניתן לטפל באדם ולעזור לו לחזור לאיזון בדרכים רבות ומגוונות שאינן סותרות ולעיתים גם משלימות אחת את חברתה. מה גם שעדיין לא נמצאה השיטה הטובה מכול. 

דוגמא: אבנים בכיס מרה שהן בהחלט צרה צרורה, ניתן לנתח – קונבנציונלי, ניתן להמיס – ארמוטרפיה, ניתן לפזר – הילינג, ניתן להמריץ – דיקור שיאצו ועוד רבות השיטות והמטפלים שימצאו עצה איך פותרים בעיות. אך השאלה החשובה היא מה שורשה של אותה מחלה ועל מה היא באה להתריע, אבנים בכיס מרה לדוגמא יופיעו על פי רוב אצל אדם המרשה לאדם אחר (קרוב) לבלום את תנופתו ורצונותיו, דבר הגורם לו למחשבות כבדות של אי שביעות רצון, תחושה של חנק, צרות עין ואפילו קינאה, רצונותיו ותשוקותיו הנבלמות ע"י הפחד, מתאבנות לייאוש מצטבר ואבן המרה מתחילה להתגבש להתגבר. גם אדם רכרוכי אשר אינו מתייחס לעצמו במסירות הראויה לשמה המזניח את עצמו בפני אחרים, עלול לגבש אבנים בכיס מרה, עקב ההתלהבות, המרץ והתנופה הנבלמים על ידו מפחד וחוסר ערך עצמי. כאשר האבן הופיעה והכאב פרץ, האדם כבר עמוק בתוך המסע ולא ממש בכיוון הנכון, ניתוח יהיה לפעמים בלתי נמנע עקב הסבל הרב, אך כרוך באובדן של חלק חשוב במיוחד במערכת מופלאה, בנוסף תהיה זו החמצה להתפתחות רוחנית במידה ובכך יסתיים הדבר. 

דוגמא זו היא רק חלון קטן למבט על בריאות ומחלה, כיצד ניתן להבין אותה  ולטפל בה בהצלחה. שלל השיטות המשלימות, פועלות ברבדים שונים ומתאימות להיבטים שונים של תהליכי החיים. חלקן קשורות לשלב מקדים של הבנה נכונה, חינוך ושמירה על חיים בריאים,חלקן עוסקות בפעילות מניעה, חלקן עוסק בהתערבות משמעותית אך לא פולשנית, מעוררת נוגעת ברבדים השונים בגוף בנפש ודואגת לשמירה על ערכי חיים יציבים. דוגמא זו ורבות אחרות נוגעות גם בנקודה עמוקה בהרבה,  בעצם היא  המפתח לבריאות ואושר בחיים, למה הגעתי לעולם, מה משמעותם של חיי מעבר לחיי היום יום, האם אני יודע, מכיר ומממש את תכליות חיי.

נמרוד שמואל בן איש מטפל ומנהל בדרך האור, הקים יחד עם עוד חברים מברעם את "דרך האור", שהינו בית להכרה עצמית והתוודעות עם עולם הרוח, מאחוריו שנים של טיפול בשיטות משלימות שונות, תוך התמקדות בקשר גוף נפש רוח וחיפוש אחר דרכים מיטביות לריפוי וצמיחה רוחנית, קריאה מהנה ומשלימה.


0528313180 www.dereh-haor.co.il
מאמרים חדשים מומלצים: 

לגלות, לטפח, להצליח: חשיבות מימוש פוטנציאל הכישרון לילדים עם צרכים מיוחדים -  מאת: עמית קניגשטיין מומחה
המדריך לניהול כלכלת משק בית עם טיפים ועצות לניהול תקציב -  מאת: נדב טל מומחה
חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב