דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


מהם השיקולים הנכונים בבחירת ביטוח משכנתא 

מאת    [ 21/10/2012 ]

מילים במאמר: 504   [ נצפה 3509 פעמים ]

אם אתם עומדים בפני אחת ההחלטות הכלכליות החשובות בחייכם, קניית דירה, ואתם שוקלים לקחת הלוואה, משכנתא למימון הנכס, אתם צריכים לקחת בחשבון, בין כל יתר העלויות הנלוות, שתידרשו לרכוש ביטוח משכנתא.

מה זה בעצם ביטוח משכנתא? נוטים לחשוב שאנו מבטחים את המשכנתא, אך בעצם הביטוח נועד לכסות את המלווה (הבנק) במקרה של נזק למבנה או חו"ח במקרה של פטירת אחד מהלווים. וכן לכסות את המבטח ואת בני משפחתו, ביטוח משכנתא הינו ביטוח שאנו מחויבים לעשותו והוא איננו בחירה, בנק לא ילווה כספים לקניית דירה ללא ביצוע ביטוח. 

איזה סוגי ביטוחים עושים כאשר לוקחים משכנתא?

הביטוחים נועדו לצורך כיסוי נזקים הן לנכס והן להבטיח את התשלומים העתידיים המגיעים לבנק במקרה של אובדן כושר החזרת ההלוואה. ביטוח מבנה למשכנתא מתייחס לנכס, ולכיסוי ההוצאות העלולות להיגרם לבעל הנכס וכן לשמירה על ערכו לטובת הבנק, ביטוח חיים למשכנתא מבטח את הלווה יחיד או יותר, כל אחד מהלווים החתומים על המשכנתא, מחויבים בביטוח חיים, במקרה של פטירה חו"ח, הביטוח מכסה את יתרת ההלוואה ומעביר את הכסף לבנק המלווה.

השיקולים לבחירת ביטוח משכנתא

מכיוון שנושא הביטוח חשוב ורגיש, ויש לו השפעה על העתיד של הנכס ושל בני המשפחה, אנו חייבים לבצע השוואת ביטוח משכנתא בין החברות. בביטוח מבנה –צריך לבדוק שהפוליסה מכסה את כל סוגי הנזקים, לדוגמא: רעידת אדמה, שריפה, נזקי צנרת ומים וכו' כמו כן את גובה ההשתתפות העצמית שלכם.

בביטוח חיים – צריך לבדוק האם יש פוליסה שנותנת מענה למקרה של אובדן כושר ללא פטירה, במקרה שאדם נכה או סיעודי ואין לו הכנסה ויכולת לשלם את ההחזרים.כמו כן רצוי וכדאי לבדוק עד איזה גיל מכסה ביטוח החיים את המבוטח, ישנן חברות ביטוח שבהן פוליסת ביטוח החיים מסתיימת בגיל 65. במקרה שההלוואה לא נפרעה במלואה עד גיל 65, היתרה שלה לא מכוסה במקרה של פטירת הלווה.

שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון בעת השוואה בין ביטוחי משכנתא, הוא שיקול העלות, מה העלות החודשית ומה גובה ההשתתפות העצמית שלכם במקרה של תביעה. מכיוון שמשכנתא הינה הלוואה ארוכת טווח לשנים רבות, גם חיסכון של עשרות בודדות של שקלים מצטבר לאורך השנים לסכומים של אלפי שקלים. 

לסיכום

ביטוח משכנתא, הינו ביטוח חובה ולא רשות. הוא נועד כאמור לכסות הן את הנזקים שעלולים להיגרם למבנה והן את הלווה במקרה של נזק או פטירה חו"ח, ביטוח משכנתא ניתן לעשות דרך חברת הביטוח של הבנק בו נטלתם את ההלוואה, אך ניתן לרכוש ביטוח מבנה וביטוח חיים גם בחברות ביטוח פרטיות וכן לפצל בין הפוליסות ולרכוש כל אחת בחברה אחרת.

החשוב ביותר בבואכם לרכוש ביטוח הוא להשוות בין ההצעות, לעיין היטב בפוליסות המוצעות ולהשוות בין הכיסויים שאתם מקבלים ואת גובה ההשתתפות העצמית שתידרשו לשלם ולא רק את עלות הביטוח החודשי שתשלמו. מצד אחד אתם יכולים לחסוך אלפי שקלים בשיפור קטן של עלות הביטוח, אך מאידך, אם אתם לא מכוסים כראוי ונגרם למבנה נזק גדול, תצטרכו להשקיע הרבה מאוד כסף בשיפוץ ו/או בהשתתפות העצמית.

ברוב חברות הביטוח הפרטיות וחברות הביטוח הקבוצתיות של הבנקים המלווים קיים מחשבון ביטוח למשכנתא, אתם יכולים להזין את הנתונים שלכם וקבל הערכת עלות לביטוח.כל שעליכם לעשות הוא להזין את גובה ההלוואה או היתרה, את ערך הנכס, את גילכם ומספר השנים והמחשבון יבצע עבורכם הערכה של עלות הביטוח.

ביטוח משכנתא
מאמרים חדשים מומלצים: 

לגלות, לטפח, להצליח: חשיבות מימוש פוטנציאל הכישרון לילדים עם צרכים מיוחדים -  מאת: עמית קניגשטיין מומחה
המדריך לניהול כלכלת משק בית עם טיפים ועצות לניהול תקציב -  מאת: נדב טל מומחה
חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב