דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


טקס פתיחה חגיגי של המרכז לסיינטולוגיה - למען המזרח התיכון 

מאת    [ 23/08/2012 ]

מילים במאמר: 1036   [ נצפה 3123 פעמים ]

 

טקס פתיחה חגיגי של המרכז לסיינטולוגיה - למען המזרח התיכון

  תל-אביב, ישראל •  21 באוגוסט  , 2012   ב-21 באוגוסט 2012,  

 

פקידי ממשל לאומיים ועירוניים, וגם מנהיגים דתיים הצטרפו לסיינטולוגים מישראל ומ-27  ארצות שונות לחגוג את הפתיחה של המרכז החדש של סיינטולוגיה בתל-אביב המרכז הוא ארגון הסיינטולוגיה האידיאלי הראשון  במזרח התיכון והוא מתוכנן לשרת את המספר ההולך וגדל של החברים בסיינטולוגיה ולספק את התכניות ההומניטריות בחסות סיינטולוגיה ברחבי האיזור.

 

 

 

הבית החדש של המרכז, השוכן בשדרות ירושלים בעיר הנמל העתיקה ביפו, תל-אביב, הוא הקולנוע ההיסטורי, אלהמברה. האתר ההיסטורי, שהוקם ב-1937 נמצא בזכרונם של דורות שלמים בתור אולם הופעות מרכזי לשמות הגדולים ביותר בעולם המוזיקה הערבי והישראלי. בשנות ה-80, הבניין הפך למרכז מסחרי ובעשור הראשון של המאה ה-21, ההדר שלו הלך ונעלם.   מרכז הסיינטולוגיה רכש את אלהמברה ושיקם באופן קפדני את האתר ההיסטורי הזה, גם כדי לשקם אתר בעל משמעות תרבותית לישראל וגם כדי לספק מרכז לקהילה כולה. 

 

בנוסף להצגת כל השירותים של סיינטולוגיה, הוא משמש כמקום מפגש לכל בני הדתות האחרות שיתאחדו לפעול יחד במיזמים הומניטריים. למטרה זו, האודיטוריום המפורסם עומד שוב בתור גולת הכותרת של העיר הזו.   הדבר שמייחד את הפתיחה החגיגית הגדולה  הזו הוא הנוכחות של מר דיוויד מיסקיביג' יו"ר מועצת המנהלים  Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, שבאופן אישי חנך את המרכז החדש. מר מיסקביג' שפנה באופן אישי לסיינטולוגים שהשתתפו באירוע אמר: "המרכז הזה הוא מתנה מהתאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית לישראל. ומשום כך הוא מייצג את ההכרה שלנו שלכל הדתות יש אמיתות מרכזיות במשותף ולכן הן יוכלו לעבוד יחד כדי להשיג את החלום המשותף של אחווה אוניברסלית. אז החל מיום זה, השליחות והגורל שלכם הם להעניק את העזרה שלנו במדינה האגדית הזו. תעשו זאת ברוח של סיינטולוגיה כדי שהעזרה שלכם תוענק באופן חופשי, מכיוון שמדובר בחופש. ותעשו זאת במסירות עילאית, כי רק כך נוכל להגשים את יעדי הסיינטולוגיה שהם: עולם ללא אי שפיות, ללא פשע, ללא מלחמה — עולם שבו בעלי היכולת יוכל לשגשג, שבו לאנשים הגונים יש זכויות וכולם חופשיים לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר".

 

  מבין המנהיגים האזרחיים והדתיים של תל-אביב-יפו, שקיבלו בברכה סיינטולוגיה לביתם החדש נימנו חברה במועצת העיר תל-אביב מיטל להבי; מנהל המגזר הבדווי ממשרד ראש הממשלה, מוחמד כעבייה; מתאמת ראשית למעמד נשות המיעוטים ממשרד ראש הממשלה, רנייה פאריירה; חוקר מקרא במחלקה לתנ"ך מאוניברסיטת בר אילן, פרופסור רימון כשר; יו"ר הקהילה הנוצרית הערבית של יפו, פיטר חבש; ואדריכל לשימור היסטורי, אייל זיו.

 

בנאומה של חברת מועצת העיר תל-אביב מיטל להבי, היא קיבלה בברכה את מרכז הסיינטולוגיה ליפו: "הסיפור של הארגון שלכם מתאים לסיפור של יפו. זהו בית לכולם, המקבל את כולם. וכולי תקווה שבית זה יחבר, ימזג ויקבל בברכה את כל התקוות שקיימות ביפו. אני בטוחה שכולנו נשב יחד, נחשוב יחד ונעבוד יחד כדי לדאוג לכך שיפו תמשיך לשמש כבית לכולם. למרכז שלכם יהיה חלק חשוב בהובלת הדרך!"

 

מנהל המגזר הבדווי ממשרד ראש הממשלה מוחמד כעבייה דיבר על התכניות ההומניטריות הרבות של סיינטולוגיה: "כשמדובר בדבר שכולנו שואפים לו – חופש, להיות חלק מהזולת ולהיות מאומץ על-ידו – אין קבוצה שעושה זאת טוב יותר מסיינטולוגיה. אתם מלמדים את האדם את זכויותיו, אתם מונעים סמים מבתי-הספר, אתם דואגים לבנות את האדם ואתם מעודדים טוב לב אחד כלפי השני. אני מאמין שאנו חייבים להציג את התכניות הללו לכל המגזרים הערביים והבדווים ברחבי ישראל".   רנייה פאריירה, מתאמת ראשית למעמד נשות המיעוטים ממשרד ראש הממשלה, דיברה על כך שהמרכז צריך להעניק עזרה באמצעות 'הדרך אל האושר', מדריך לחיים  שאינו דתי:    'הדרך אל האושר' היא דרך חדשה להבין את המטרה של האנושות – המטרה שלי, המטרה שלכם יש לנו את הכלי הזה להפיץ לרוחם ולליבם של אנשים, לא פוליטיקה, אלא משהו שנוגע בלבם של ילדים, נוער, מבוגרים, כל המינים, כל הדתות, כל הגזעים. אנו יכולים להביס גזענות, שנאה ופחד. אנו יכולים להביא לשינוי. אנו נבנה את הגשר לחלומות הגדולים ביותר שלנו".

 

  חוקר מקרא במחלקה לתנ"ך מאוניברסיטת בר אילן, פרופסור רימון כשר דיבר על החשיבות החיונית של המרכז לאזור: "אני מאמין שסיינטולוגיה היא הדת היחידה שיכולה ליצור קשר או אפילו אהדה בין הדתות השונות והיחידה שיכולה להרגיע את המתח בין הדתות. כולי תקווה שהארגון האידיאלי שלכם, אתם,תגשימו את היעדים שלכם. ובכך אתם תציינו נקודת מפנה לא רק לכל החברה הישראלית, אלא לכל המזרח התיכון". פיטר חבש, יו"ר הקהילה הנוצרית הערבית של יפו, קיבל בברכה את הפעילות ההתנדבותית של המרכז: "אתם בניתם את מרכז הסיינטולוגיה הנפלא הזה. ואנו מאמינים שהמרכז שלכם ישמש את אותן מטרות כמונו. כשאני רואה את המתנדבים הפעילים שלכם, נוער ומבוגרים כאחד, העבודה שלכם גורמת לי להרגיש שאתם יכולים לעשות כאן את ההבדל. אני רואה שאתם חלק מאיתנו וחלק מיפו".   אייל זיו, האדריכל לשימור היסטורי של יפו, שניהל את השיקום של קולנוע אלהמברה הכריז: "הכבוד שלכם לבניין הוא מדהים. יצרתם דוגמה מושלמת לשימור העבר לכל תל-אביב-יפו. ולכן ברצוני להודות לכם ולכל אלו הקשורים למרכז הסיינטולוגיה להבאת חיים חדשים ליהלום של יפו".

המרכז לסיינטולוגיה תל-אביב בשטח של 5,500 מ"ר פתוח לכל מי שרוצה לבוא ולגלות מהן דיאנטיקה וסיינטולוגיה המבקרים מוזמנים לעשות סיור עצמי במרכז המידע לציבור, המציג סרטים אינפורמטיביים ותיעודיים  על האמונות והעיסוקים המעשיים של סיינטולוגיה וגם על חייו ומורשתו של המייסד ל. רון האברד. מרכז המידע לציבור גם מספק סקירה של התכניות ההומניטריות הרבות בחסות הארגון לרבות מיזם עולמי של זכויות האדם; תכנית נרחבת של חינוך נגד סמים, מניעה ושיקום; ורשת עולמית של מרכזי אוריינות ולמידה; ותכנית היועצים הרוחניים המתנדבים  של סיינטולוגיה שכוללת עכשיו את כוח העזרה העצמאי הגדול ביותר בעולם במקרי אסונות בעולם. בסך הכול המצגות האורקוליות של המרכז מציגות יותר מ-500 סרטים, הזמינים בלחיצת כפתור.

המרכז פתוח מבוקר עד ערב והמבקרים מוזמנים לחזור כאוות נפשם.   בנוסף לשירותים המועברים באודיטוריום המשוקם של אלהמברה, מרכז הסיינטולוגיה גם כולל אולמות סמינרים וכיתות לימוד, לרבות חדרים לאודיטינג של סיינטולוגיה (יעוץ רוחני).   לציון המורשת העשירה של אלהמברה, בקומת הביניים נמצאת תערוכה קבועה הפתוחה לקהל, כדי שההיסטוריה של הבניין תישמר לדורות הבאים.

 

מבין הפרטים המיוחדים ששוקמו באופן נפלא באתר ההיסטורי הזה נמנה שעון  הזכוכית בקומת הביניים הצופה על שדרת ירושלים והתקרה האליפטית של האודיטוריום. החזית בסגנון הבינלאומי וארט-דקו גם הושבה להדרה המקורי, מחלונות הוויטראז' והסורגים המעוטרים לשלט הידוע "אלהמברה" שמפאר את המגדל האייקוני.   המרכז גם כולל מרפסת ובית-קפה על הגג המוקפים בעמודים אליפטיים, וניתן להעיף מבט משם על יפו ההיסטורית.

 

הפתיחה החגיגת של מרכז הסיינטולוגיה של תל-אביב באה בעקבות סדרה של ארגונים אידיאליים של סיינטולוגיה שנפתחו עד עכשיו ב-2012, לרבות לוס גאטוס, קליפורניה ב-28 ביולי; באפלו, ניו-יורק ב-30 ביוני; פניקס, אריזונה ב-23 ביוני דנבר, קולורדו ב-16 ביוני; סטיבנס קריק, קליפורניה ב-9 ביוני; ואורנג' קאונטי, קליפורניה ב-2 ביוני. נפתחו השנה גם סינסינטי רבתי, אוהיו ב-25 בפברואר; סקרמנטו, קליפורניה ב-28 בינואר והמבורג, גרמניה ב-21 בינואר.

 

  ארגונים אידיאליים משקפים את ההגשמה של החזון של ל. רון האברד לדת. הם לא רק מספקים את המתקנים האידיאליים לתת שירות לסיינטולוגים בטיפוסם למצבים גבוהים יותר של מודעות רוחנית וחופש, הם גם מתוכננים לשמש כמקום מפגש למאמץ הדדי לרומם אזרחים מכל האמונות.   ארגונים אידיאליים אחרים שנפתחו בשנים האחרונות כוללים את לונדון, בריסל, ברלין, מדריד ורומא באירופה; מלבורן, אוסטרליה; יוהנסבורג, דרום-אפריקה; ניו-יורק; וושינגטון די-סי; לוס אנג'לס, אינגלווד, פסדינה וסן פרנסיסקו, קליפורניה; טמפה, פלורידה; דאלאס, טקסס; קוויבק, קנדה; ומקסיקו סיטי, מקסיקו. לרשימה מלאה של הארגונים האידיאליים החדשים של סיינטולוגיה בקר ב- Scientology.org.

 

חמישה ארגונים אמורים להיפתח ב-2012.

 

 

 

 

 דת הסיינטולוגיה יוסדה על-ידי הסופר והפילוסוף ל. רון האברד. הארגון הראשון של סיינטולוגיה הוקם בארצות-הברית ב-1952 והדת התרחבה ליותר מ-10,000 סניפים של ארגונים, מרכזים וקבוצות, עם מיליוני חברים ב-167 מדינות.

 

 לפרטים נוספים צור קשר:  הדר בורשטיין

טלפון: 03-6270300

public.affairs-telaviv@scientology.net  

 
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב