דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


בטיחות בקייט סרפינג - זהירות, בטיחות! 

מאת    [ 16/08/2012 ]

מילים במאמר: 366   [ נצפה 3493 פעמים ]

קייט סרפינג נמנה עם ענפי הספורט האתגרי, האקסטרימי, ולכן מעצם הגדרתו ואפיונו ככזה נדרשת ומתחייבת  הקפדה  יתרה  על כללי הזהירות והבטיחות. ציוד  בטיחותי ואיכותי חיוני לגולשי הקייט סרפינג כמו שחיוני להם הים.

לפני שאנחנו מדברים על חשיבות ציוד העזר הטכני, חשוב להבין שהבריאות והכשירות הגופנית היא תנאי הכרחי ראשוני לעוסקים בספורט ימי זה. חשוב  ביותר להגיע מוכן לגלישה: ערני, עם שרירים משוחררים, רווי-מים, שבע ואנרגטי. אמצעי בטיחותי חשוב  הוא התאמת גודל הגלשן  לעצמת הרוח. העדר התאמה וחוסר הלימה בין השניים עלולים לגרום לקושי לשלוט על הגלשן ולהיטלטל בין הרוחות. חשוב  ביותר לבחור גודל גלשן בהתאם למשקל הגוף!

מתחילים? קייט סרפינג מחייב, כמובן, גלשן תקין, חגורת טרפז, עפיפון (קייט) עם מוט היגוי וחוטים  חליפת (אפוד) ציפה, קסדה. יש לרכוש ציוד איכותי, קל וחומר אם הוא נרכש מיד שנייה. יש חשיבות מכרעת למקור הרכישה: רכשו את הציוד רק בחנויות ספורט מוכרות, הנמנות עם רשת גדולה, או במועדוני גלישה. רכישת ציוד ממועדון גלישה  מקצועי מבטיח כי הציוד יהיה  איכותי, בטיחותי, ועם קנייתו תוכלו לקבל הסברים והדרכה  על אופן השימוש המיטבי והאפקטיבי בו.

אחריות כאמצעי בטיחות

עם כל רכישת ציוד קייט סרפינג דאגו לקבל אחריות בכתב. זו, כמובן, אינה פוטרת אתכם משמירה על כל כללי הגלישה, כפי שאתם עשויים ללמוד בקורס הגלישה. זכרו –הים הוא זירה הפכפכה, שעשויה להאיר פנים אבל גם עלולה להחשיכם... אין תחליף לאחריות שלכם כלפי עצמכם.אתם נעים ונדים על קרקע נזילה, רכה ורופפת. בד בבד עם מחשבה על כיוון התנועה אתם נדרשים כל העת לייצב עצמכם על הגלשן ולשמור על שיווי משקל.

מועדון הגלישה  שלנו מציע לכם את  כל האמצעים הבטיחותיים המהווים תנאי הכרחי לגלישת גלים. מדריכי גלישה מקצועיים, המכירים על טיפה בים, ידריכו וינחו אתכם גם בנושא הציוד הבטיחותי הנדרש לגלישה בטוחה. הכל מתחיל בבטיחות. אם אתם רוצים להתחיל ברגל ימין – זכרו כי בטיחות אינה רק מלה במילון...

רגע לפני הכניסה למים

לפני החומר – ייחדו מחשבה  לרוח (תרתי משמע) . עצמו עיניים. התרכזו. האם אתם כשירים? האם אתם מוכנים? האם אתם יודעים מה עליכם לעשות כאשר אתם נכנסים עם הגלשן אל המים? האם אתם מצוידים בכל הציוד הנדרש,האיכותי והבטיחותי? ההתנהגות בים שונה באופן מהותי מההתנהגות ביבשה וגם כללי הזהירות שונים. הים הוא תובעני. הוא טובעני. זכרו זאת כאשר אתם נכנסים אליו. בהצלחה!

סרף האוס - קייט סרפינג וגלשני עמידה. בסרף האוס המטרה העיקרית העומדת לנגד עינינו, היא לפתוח דלת ים לכל אחד ואחת הרוצים לקחת בו חלק. הידע הרב, הנסיון והמקצועיות של אנשי סרף האוס חברו יחד כדי להגשים מטרה זו.
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב