דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


עורכי דין תאונות דרכים 

מאת    [ 03/05/2012 ]

מילים במאמר: 395   [ נצפה 3718 פעמים ]

עורכי דין תאונות דרכים

תאונת דרכים הינה מצב קשה ביותר, אשר גורם לפגיעות פיזיות, כגון חבלות ראש, פגיעות בגפיים העלולות להגיע לכדי נכות קשה, לצד פגיעות פסיכולוגיות כגון פוסט – טראומה וכיו"ב. תביעת הפיצויים מול חברת הביטוח עלולה להיות ארוכה ומייגעת, ועלולה גם להסתיים בדחייה. עורכי דין תאונות דרכים יכולים לסייע לנפגעים במהלך התביעה, לעזור להם בהכנת המסמכים הנדרשים ולייצג אותם בתהליך התביעה כולו.

 

מיהם הזכאים לפיצויים על פי חוק?

הזכאים לפיצויים משתנים לפי נסיבות התאונה: למשל, הולכי רגל שנפגעו על-ידי רכב זכאים לפיצוי, כך שהולך הרגל יכול לתבוע את חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב שפגע בו. במידה ומדובר בתאונת "פגע וברח", לרוב ניתן לתבוע את "קרנית", הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים והיא זו אשר תפצה את הניזוק. תאונת דרכים עלולה להתרחש גם כאשר מספר אנשים יושבים ברכב, שאז כל היושבים ברכב, כולל הנהג, זכאים לתבוע את חברת הביטוח שמבטחת את הרכב הנפגע. לצד המקרים הללו, במקרה שהתרחשה תאונה ברכב אשר איננו מבוטח בביטוח חובה, כל היושבים ברכב יהיו זכאים לפיצויים מ"קרנית", מלבד הנהג עצמו. עורכי דין תאונות דרכים מכירים ובקיאים בחוקים אלו ובפסקי-דין ותקדימים הקשורים לתחום זה, והם יכולים לסייע לנפגעים בקבלת הפיצויים המרביים תוך זמן סביר.

 

כיצד מגישים תביעה?

את התביעה יש להגיש באמצעות עורכי דין תאונות דרכים לבית משפט השלום, אלא אם סכום התביעה עולה על 2.5 מיליון ש"ח, שאז יש להגישה בבית המשפט המחוזי. התובע מתבקש לשלם מקדמה על חשבון האגרה, אשר במקרים מסוימים תוחזר לו – מקצתה או מרביתה- בהתאם להתקדמות ההליך. על מנת לכמת את סכום התביעה, יש צורך בקביעת אחוזי נכות, על ידי רופאים מומחים המתמנים על ידי בית המשפט, בהתאם לבקשה למינוי מומחים המוגשת יחד עם התביעה, במסגרתה על התובע לבקש מינויים של מומחים בהתאם לסוג הליקויים מהם הוא סובל כתוצאה מהתאונה, בצירוף מסמכים רפואיים התומכים בבקשה. עורכי דין תאונות דרכים המתמחים בתחום, יוכלו לדעת אילו מומחים רפואיים לבקש בהתאם לסוג הפגימות. 

מדוע לפנות לייעוץ אצל עורכי דין תאונת דרכים?

תביעת הפיצויים נעשית לרוב מול חברות הביטוח המבטחות את כלי הרכב הפוגע. חברות ביטוח לרוב בעלות מנגנונים מסועפים, אשר מצריכים היכרות וניסיון רב עם העולם המקצועי הזה, על מנת לקבל את מירב הפיצויים בזמן סביר. עורכי דין תאונת דרכים מכירים היטב את התקדימים, את פסקי הדין ואת החוק בנוגע לתשלום פיצויים, והם יכולים להעניק לך סיוע משפטי חשוב ביותר.

אופיר בן צור
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב