דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


יום שני 30 באפריל - היום העולמי לבטיחות ולבריאות בעבודה - מאת ישראל שרייבמן, ממלא מקום מנהל המוסד לבטיחות ולגיהות 

מאת    [ 30/04/2012 ]

מילים במאמר: 384   [ נצפה 1966 פעמים ]

מאת ישראל שרייבמן, מ"מ מנהל המוסד לבטיחות ולגיהות

 

ביום שני 30 באפריל נציין בישראל את היום העולמי לבטיחות ולבריאות בעבודה (שבעולם מצוין ב- 28.4, אך בארץ שונה תאריך בשל השבת).

ארגון העבודה הבינלאומי ILO קבע כי הנושא המוביל השנה את יום הבטיחות העולמי יהיה: קידום הבטיחות והבריאות בתעסוקה בכלכלה ירוקה

(Promoting safety and health in a green economy).

 

יום הבטיחות העולמי הוא מסורת בה החל ארגון העבודה הבינלאומי ILO בשנת 2003. יום זה החל כיום הנצחה בינלאומי לקורבנות תאונות העבודה בעולם, אך הארגון שינה את ייעודו וקבע את היום כ"יום הבטיחות והבריאות בעבודה הבינלאומי", כדי לשים דגש על פעילות למניעת תאונות עבודה ומחלות מקצוע, ושמירה על בריאות העובדים.

 

המוסד לבטיחות ולגיהות בישראל יציין יום זה למעשה במשך חודשיים, במשך החודשים אפריל-ומאי 2012. זאת במסגרת כלל הפעילויות של המוסד, הכוללות בין השאר: ימי השתלמות והדרכות, ניידות הדרכה, אתר האינטרנט, מרכז המידע, הסברה ופרסום ועוד.

 

כמו כן, במהלך חודשים אפריל-מאי יפרסם המוסד לבטיחות ולגיהות מידע ייעודי בתחום הבטיחות והבריאות בתעסוקה בכלכלה הירוקה. יוכנו גיליונות סיכונים, בעברית ובאנגלית, בנושאים הרלוונטיים. לדוגמא: סיכונים למתקין דודי שמש ולמתקין פנלים פוטו-וולטאיים (סולאריים) לייצור חשמל, וכן בנושא היבטי בטיחות של מתקנים נוספים להפקת חשמל. כמו כן יוכנו דפי מידע בנושאי מחזור – סיכונים במתקני איסוף אשפה וטיפול במחזור פסולת; בטיחות במתקני מחזור פסולת בניין; מחזור שמנים; מחזור פסולת אלקטרונית ועוד.

 

תעשיות ועיסוקים חדשים אלה מחייבים את העוסקים בבטיחות ובבריאות בעבודה לבחון את הסיכונים הפוטנציאליים במתקני הייצור החדשים, שעדיין אין בהם ניסיון מצטבר רב שנים, לבחון נהלים של 'עשה ואל תעשה', ולפרסם הנחיות מקצועיות מתאימות למקומות העבודה.

 

אני קורא להנהלות המפעלים, לממונים על הבטיחות בעבודה, לוועדות הבטיחות במקומות העבודה השונים ולכל נאמני הבטיחות, לבצע במקומות עבודתם פעולות ופעילויות לקידום הבטיחות והבריאות במהלך החודשים אפריל-מאי, לציון יום הבטיחות הבינלאומי וקידום הבטיחות והבריאות בתעסוקה בכלכלה ירוקה.

אנחנו, במוסד לבטיחות ולגיהות, נשמח לתמוך ולסייע למקומות העבודה בביצוע פעילויות אלה בחודשים אלה, כמו במשך השנה כולה.

 

 

 

המוסד לבטיחות ולגיהות הינו תאגיד ציבורי המוביל את נושא הבטיחות והבריאות בעבודה בישראל, ומשמש כתובת מרכזית למידע, הדרכה וייעוץ בנושאים הקשורים לתחומים אלה. תפקידיו של המוסד לבטיחות ולגהות הן לנהל פעולות הסברה והדרכה במקומות עבודה  באמצעות מחוזותיו הפרושים בכל רחבי  הארץ; לערוך ולפרסם מחקרים וסקרי סיכונים במקומות עבודה; לסייע לבחירת נאמני בטיחות ולהקמתן של ועדות בטיחות במקומות עבודה, להדריכם ולעודדם בפעולתם; לייעץ ולקדם פעולות לסילוק מפגעי בטיחות ומפגעים בריאותיים.

 

 


לפרטים נוספים ולכל שאלה בנושא בטיחות וגיהות במקום העבודה ניתן לפנות למרכז המידע של המוסד לבטיחות ולגיהות, ללא תשלום וללא כל התחייבות, למספר:  *9394 מכל טלפון.  
מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב