דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


בשורה של ממש לעסקים קטנים בחוק המעמ 

מאת    [ 21/03/2012 ]

מילים במאמר: 366   [ נצפה 2213 פעמים ]

הפתעה של ממש בתיקון חוק המע"מ גורמת לכך שבעלי העסקים בעיקר הקטנים והבינוניים קיבלו בשורה של ממש השבוע.(עסקים קטנים עד 15 מיליון ש"ח) להבנת המהפך הנכם מוזמנים להמשיך לקרוא...

 

הפתעה של ממש בתיקון חוק המע"מ גורמת לכך שבעלי העסקים בעיקר הקטנים והבינוניים קיבלו בשורה של ממש השבוע.(עסקים קטנים עד 15 מיליון ש"ח)

התיקון קובע כי בשירות שניתן על ידי עוסק אשר חלה עליו החובה לנהל פנקסי חשבונות לפי תוספת י"א להוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות), התשל"ג- 1973 (להלן- "הוראות ניהול פנקסים"), ושמחזור העסקאות שלו נמוך מ-15 מיליון ש"ח בשנה, יחול החיוב במס עם קבלת התמורה ועל הסכום שהתקבל, קרי- לפי בסיס מזומן.

כידוע עסקים אמורים להוציא חשבונית מס עם נתינת המוצר ללקוח כך שעד היום עסק היה משלם מע"מ רב גם אם טרם שולם לו תמורת המוצר עצמו.

לאלה שאינם בקיאים נסביר כי במידה ועסק סיפק סחורה לעסק אחר ,בין אם ניתן שיק (דחוי) תמורתה ובין אם לאו על בעל העסק המוכר חובה להוציא חשבונית מס.

הדבר אף מחמיר עם אותו לקוח לא רק שלא שילם על הסחורה אלא שישנה מגבלה בביטול החשבונית (את זאת נסביר במאמר אחר) וכך יוצא מצב שבעל העסק אפילו הפסיד כסף וטרם מכיסו לאוצר המדינה (למע"מ).

אסור גם לשכוח את אותם עסקים קטנים אשר הינם "חייבים סדרתיים" או "קשיי גבייה"  אשר במידה והיו רוכשים סחורה היו מזדכים על החשבונית עוד בטרם שילמו שקל למוכר.

צריך לציין שגם לפני תיקון החוק הייתה אפשרות לנותני שירותים מסויימים לעבוד על  "בסיס מזומן" וכך ליהנות מדיווח עם קבלת התשלום אך החוק בהחלט הרחיב זאת לעסקים רבים וטוב שכך.

תיקון החוק בהחלט יסייע לבעלי עסקים רבים ליהנות מ"תזרים מזומנים טוב יותר" ויחזק את העסקים בארץ.

רק על מנת לסבר את האוזן כדאי להבין כי ספק בדים לדוגמא אשר סיפק סחורה לחנויות בסכום של 300,000 ש"ח לחודש ותנאי האשראי של לקוחותיו היו שוטף+90 היה צריך מימון ב"הון חוזר" של למעלה מ-1 מיליון ש"ח ???

אז אני שואל את עצמי שוב ושוב מדוע הייתה צריכה מדינת ישראל להתעלל בעסקים כל כך הרבה זמן? הנושא כל כך מורכב שהיה צריך להשתנות רק עכשיו?

יש לציין כי לאחרונה עודכנו גם התעריפים של אש"ל בתקנות מס הכנסה ושם זה לקח למעלה מ-30 שנה להבין שארוחת בוקר לא עולה במדינת ישראל כבר מזמן 3 ש"ח ???

בברכת "עסק טוב"

משה אייל

 

 

הכותב הוא מנכ"ל קבוצת EMY ומומחה לעסקים ומצבי משבר בעסקים והבעלים של אתר ההשקעות של ישראל "עסק טוב"www.esektov.co.il ושל "המוסד לבוררות עסקית-"עסק טוב"
מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב