דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


מחלפה או בעברית צמות שיער 

מאת    [ 28/02/2012 ]

מילים במאמר: 366   [ נצפה 3121 פעמים ]

קליעת צמות בשיער, מקלעת שיער, או במילים אחרות מחלפה, תשננו טוב את המילה הזאת, וראוי שנתחיל להשתמש הרבה במילים עבריות תקינות, בהם אנו מוצאים שימוש אולי אצל " צדיקים בדורינו " כמו אבשלום קור שבעייני רבים נחשב למחיה השפה העברית של ימינו, חשיבות שימור השפה העברית מעבר למבחני הפסיכומטרי איתם נפגשים רבים מאיתנו רק לפני קבלה למוסדות החינוך הגבוהים ונלמדים לצורך הבחינה בלבד, היא לא תקינה, יש צורך להשריש בפני הילדים החל מהחינוך בכיתות היסודי וכן הלאה לחטיבות הביניים והתיכון, כך תישמר השפה היפה וגם הנכונה של העברית והסלנג מקומו ישמר באחוזים דלים .

חזונו של אליעזר בן יהודה ופועלו היה שימור השפה העברית, הוא בטח מתהפך בקברו בימים אלה לנוכח השירה הקלוקלת בשימוש לא נכון במילים עבריות או בשפה הנלמדת דרך המסך הקטן הלא הוא מסך הטלויזיה, אין זאת המורשת אשר השאיר אחריו ובצוואתו ביקש להשאיר לנו שפה תקינה, כמו זאת שבחייו למד ותיקן ודאג להשריש בפניי רבים .

אין במאמר זה לבוא ולבקר את עבודתם של אחרים הקשורים בחינוך התלמידים או בגידול דור שלא ידע שפה אחרת, אלא לבוא ולומר כמה יפה היא שפת העברית התקינה וכמה יפה לומר בעברית צחה ולכתוב בכתב תקין וקריא את אשר יש לאדם לומר לאחר, ככל שנרבה להעמיק וללמוד את התקין גם אם לא מקובל, ככל שהמדיה התקשורתית באשר היא, כולל ובמיוחד אתרי האינטרנט ההולכים ותופסים תאוצה רבה בשנים אלו, כך תלך ותיגבר האהבה לשפת העברית התקנית .

בלשני השפה אותם אנשים המצויים כיועצי לשון בתוכניות השונות בעיתונות הכתובה ובמיוחד בעיתונות הנצפית בטלויזיה בוודאי היו מייחלים לימים אלה אשר מילים שכוחן תקין וקריא יהיה כוחן גדול מאשר אלה אשר הרייטינג היה להם לעמוד האש, זה מתחיל מהפרסומות הקטנות ומהצגת כתבה ועד לשידור כתבת וידאו ולמאמר אשר נקרא באינטרנט .

אז כמו שהצגנו בתחילת המאמר את המילה היפה והכ"כ ענוגה שנקראת מחלפה ופירושה הינו קליעת צמות בשיער כך אנו מייחלים שרבים ממילות העברית הנהוגות כיום ובעצם הינם לא יותר מסלנג ולא עברית נכונה, נתחיל כולנו להשתמש במילים הנכונות ואף נלמד את הדורות הבאים לבל נאבד כל צלם של עבריות בשפתנו, אבשלום קור אינו צריך להיות היחיד אשר משתמש בעברית היפה והנכונה כמותו וכמו ירון לונדון ואברי גלעד צריכים להיות שאר מפורסמים ומשתמשי מדיה על מנת להשריש את מורשתו של אליעזר בן יהודה .

מחלפה - שם חדש בעיצוב שיער, קליעת צמות בשיער, צמות בכל הצורות ובכל הגוונים בתוספת סרטים צבעוניים וחרוזים, לכל אירוע ולכל מטרה . הזמנות לכל רחבי הארץ 
מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב