דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


הפצת סמים ועידוד אלימות באינטרנט וברשתות חברתיות 

מאת    [ 05/01/2012 ]

מילים במאמר: 753   [ נצפה 2942 פעמים ]

עידוד אלימות בעזרת רשתות חברתיות

ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, אמר לאחרונה לפרלמנט כי פייסבוק, טוויטר היצרנית של - Rim וחברת מכשיר הבלאקברי- צריכות לקחת יותר אחריות על התוכן המתפרסם ברשתות שלהן, והזהיר כי הממשלה תאסור על פעילותם ברשתות של אנשים החשודים בעידוד אלימות. מהמשטרה נמסר כי תסייע באיתור חשודים בעידוד אלימות באמצעות טוויטר, אך גם כי חלק גדול מהפעילות המתסיסה מתבצע באמצעות הודעות פרטיות בבלאקברי. בתגובה לדבריו של קמרון, פייסבוק מסרה כי כבר הסירה ביוזמתה כמה "איומים להפעיל אלימות" במהלך המהומות באנגליה בחודש החולף. לקראת פגישה שתיערך בשבועות הקרובות בין שרת הפנים הבריטית, תרזה מיי, לבין נציגי שלוש החברות, ציינה דוברת מטעם פייסבוק כי "אנו מצפים להיפגש עם שרת הפנים, כדי להסביר את

האמצעים שנקטנו כדי להבטיח שפייסבוק תהיה פלטפורמה בטוחה וחיובית עבור הגולשים בבריטניה בתקופה המאתגרת הזו". הארגון היחיד כיום שמאתר ומוריד תוך שעות תוכן לא חוקי,Internet Watch Foundation- מאתרי אינטרנט הוא הקרן הנאבקת בהפצת תמונות של ניצול ילדים ברשת, אך חסרת סמכות חוקית. היא מסתייעת בפרוצדורות לאיתור והורדת תוכן המקובלות בארה"ב ובאירופה, כדי להגן על בעלי אתרים מאחריות לתכנים שהועתקו שלא כחוק. ברובהמקרים, החומרים פשוט מורדים מהאוויר. **

הפצת סמים באינטרנט

תופעת הזמנת זרעי מריחואנה באינטרנט הולכת ומתגברת, כך ציין אהוד אור-טל, ראש מדור בכיר יחידת מבצעים, מטה הסמים של המכס, בישיבת הוועדה למאבק בנגע הסמים- "אם הזכרנו חומרים סינתטיים וכדומה, זרעי מריחואנה שמיועדים למעבדות פיראטיות לגידול בארץ, אנחנו חשים בעלייה, אומנם עדיין לא עלייה דרסטית. בחודשים האחרונים אנחנו תופסים יותר ויותר הזמנות באינטרנט בעיקר של אנשים שמזמינים מחוץ לארץ זרעים על מנת לגדל מריחואנה בבית. אנחנו פועלים עם משטרת ישראל, הם רוצים לעשות פעילות בנושא ואכן יש תפיסות של מעבדות ברחבי הארץ. זו תופעה שהולכת ומתגברת אצלנו בארץ. האם זה בגלל שהתחילו לכנות בתקשורת את הסם כסם קל, אני לא יודע לומר, אבל בפועל זו התוצאה."

האמת על מריחואנה- סטטיסטיקות בינלאומיות

על-פי האו"ם, 158.8 מיליון אנשים ברחבי העולם משתמשים במריחואנה – למעלה מ-3.8% מכלל אוכלוסיית כדור הארץ.

למעלה מ-94 מיליון אנשים בארה"ב הודו שהם ניסו את זה לפחות פעם אחת.

לפי "הסקר הלאומי על שימוש בסמים ובריאות" של שנת 2007, 2.1 מיליון אנשים בארה"ב השתמשו במריחואנה בפעם הראשונה באותה שנה.

ב-2007 6.7% מכל האנשים בגילאי 12 עד 17 השתמשו במריחואנה באותו הזמן.

לפי הערכות של ממשלת ארה"ב, ייצור ביתי של מריחואנה עלה פי 10 במהלך 25 השנים האחרונות: מ-1000 טונות בשנת 1981 ועד 10,000 טונות בשנת 2006. זה לא מפתיע אם כן ש-58% מהילדים בגילאי 12 עד 17 מצהירים שקל להשיג גראס. משתמשי מריחואנה בארה"ב הוציאו כ-10.5 מיליארד דולר על הסם בשנת 2000.

בשנת 2005, היו 242,000 ביקורים במיון בעקבות שימוש במריחואנה.

לפי מנהל האכיפה של סמים של ארה"ב, לאחוז גדול מהאנשים שנעצרים על פשעים מתגלה מריחואנה בבדיקת השתן. בהיקף כלל-ארצי, ל-40% מהזכרים הבוגרים מתגלה מריחואנה בבדיקת השתן שנעשית במהלך המעצר.

מתוך האנשים בגילאי 26 ומעלה שהשתשמו במריחואנה לפני גיל 15, 62% עברו להשתמש בקוקאין בנקודה מסוימת בחייהם; 9% השתמשו בהרואין לפחות פעם אחת; ו-54% השתמשו, ללא צורך רפואי, בתרופות מרשם משנות חשיבה.

אחרי אלכוהול, מריחואנה היא החומר שנמצא בשכיחות הגבוהה ביותר בגופם של נהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים קטלניות. – מתוך "האמת על מריחואנה"

ישראל אומרת לא לסמים- עמותה המפעילה תכנית חינוכית למניעת שימוש בסמים ואלכוהול

אף אחד אינו מטיל ספק בחומרתה של בעיית הסמים ובהשפעתה ההרסנית על הנוער. ירידה בציונים ואף גרוע מכך, סמים פוגעים בבריאות והורסים את חיי הצעירים.

הפתרון הטוב ביותר הוא להגיע לצעירים עם חינוך אפקטיבי נגד סמים המבוסס על עובדות, לפני שהם יתחילו להתנסות בסמים. הרבה פחות סביר שבני-נוער וצעירים אשר יודעים את האמת על סמים יתחילו להשתמש בהם. החלק העיקרי של התוכנית החינוכית של ארגון "עולם ללא סמים", המועברת על ידי מתנדבי עמותת "ישראל אומרת לא לסמים", מורכב מסרט תיעודי "האמת על סמים: אנשים אמיתיים, סיפורים אמיתיים." לסרט התיעודי מצורפות 13 חוברות ותשדירי שירות עטורי פרסים. יותר מ- 55 מיליון חוברות חינוכיות חולקו ביותר מ-60 מדינות ו-20 שפות שונות.

החבילה למחנך של "האמת על סמים" ממלאת את הצורך ההולך וגובר בכלים מעשיים כדי לעזור למורה, למדריך או למנהל לתקשר את האמת על סמים במהירות ובאפקטיביות. היא מספקת שיעורים, מטלות ופעילויות כיתתיות אשר יעודדו את השתתפות התלמידים וירתקו את תשומת הלב של הצעירים. התלמידים יקראו את החומר ברצון, ייצפו בו והכי חשוב ישתמשו בו כדי לקבל החלטות נכונות לגבי המנעות משימוש בסמים ואלכוהול.

ארגון "עולם ללא סמים" הינו ארגון עולמי של מתנדבים, ללא מטרות רווח, אשר הוקם על ידי סיינטולוגים, הפועל בתחום החינוך והבאת ידע אמיתי על סמים ואלכוהול לילדים ונוער ב- 125 מדינות.

http://il.drugfreeworld.org           notodrugs.yestolife@gmail.com

אילת מליס כהן עמותת "ישראל אומרת לא לסמים" 054-4558123

 

** מתוך "ירחון בטחון פנים עולמי" ספטמבר 2011

 

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב